SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Owoce na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Effects of two energy-restricted diets containing different fruit amounts on body weight loss and macronutrient oxidation.

Rodriguez MC, Parra MD, Marques-Lopes I, De Morentin BE, Gonzalez A, Martinez JA.

Department of Physiology and Nutrition, University of Navarra, Pamplona, Spain.


The consumption of specific foods in energy-restricted diets may affect the weight loss process. The purpose of this research was to evaluate whether obese women following two hypocaloric diets with distinct fruit content differ in weight loss and metabolic responses. Fifteen obese women were included, who were randomly assigned to follow a low or a high-fruit energy-restricted diet for 8 weeks. The main outcome variables were weight and fat losses. Metabolic measurements concerning macronutrient oxidation were also assessed by using (13)C labelled fructose and indirect calorimetry. The induced weight loss was similar for both diets (6.9 +/- 2% vs. 6.6 +/- 2%, p = 0.785). Both experimental diets similarly improved the lipid plasma profile in the participants, but the cholesterol fall was higher in obese subjects receiving the diet containing more fruit. No statistical differences in lipids carbohydrates and (13)C labelled fructose utilisation were observed, but protein oxidation was differently affected by the experimental diets. The compensatory effects of the associated fibre/fructose intake may explain the lack of a specific effect of the fruit amount on hypocaloric diets designed to weight loss, although the increased fibre content from enriched fruit diets may be involved in the favourable effects on cholesterol plasma levels.

Niestety nie ma darmowego dostępu do całości, ale czytałem komentarz na innym forum.

Badane były bardzo otyłe kobiety(w granicach 45% bf). Redukcja trwała 8 tygodni, a deficyt był w granicach ~ 600 kcal. Podzielono je na dwie grupy, dieta była prawie identyczna z tym wyjątkiem, że w jednej fruktoza z owoców stanowiła 15% zapotrzebowania kalorycznego, a w drugiej 5%. Błonnik w pierwszej grupie był w ilości 35 g, a w drugiej 15 g. Po 8 tygodniach spadek wagi i zmiana składu ciała była praktycznie identyczna w obu grupach.

Trudno z tego wyciągnąć jakiś wniosek, jeśli nasz % bf jest bardzo niski, ale na pewno możemy się zastanowić nad koniecznością pewnych restrykcji dla osób z dużą nadwagą. Tylko, żeby ktoś nie pomyślał, że może jeść owoce bezkarnie w przesadnych ilościach
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Ja tam jem dziennie tylko jabłko lub dwa + pół banana, więc się nad tym nie rozwodzę. Za to warzyw sporo.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jeśli dobrze zrozumiałem(nie czytałem całości) to 15% zapotrzebowania stanowiła fruktoza, co biorąc pod uwagę, że te kobiety mogły mieć zapotrzebowanie minimum 2000 kcal daje około 75 g fruktozy dziennie. Moim zdaniem to dużo i dlatego uznałem to za ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Ciekawe jak najbardziej. Dobrze wiedzieć. Lubię czytać tego typu posty.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 975
Hehe owoce, ja wcinam na redukcji słodkie i bf spada, ale wiadomo - umiar oraz prawidłowe rozplanowanie posiłków to podstawa.
Oczywiście moja postawa jest karygodna , ale nie trzeba się wyrzekać wszystkiego, żeby utrzymywać własne ciałko na całkiem znośnym poziomie.

Zmieniony przez - TeeGee w dniu 2006-03-15 23:45:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wszystko sie zgadza Tak jak napisales, ktos z niskim bf juz sobie raczej nie pozwoli na takia ilosc fruktozy. Przy wysokim takie szczegoly sa mniej istotne
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 298 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2492
ciekawy art sog sie nalezy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 548 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2966
no właśnie a jak to wyglada przy bf rzędu 14% ? jem przed treningiem na śniadanie miód (ok.5łyżeczek) i w ciągu dnia jedno jabłko i jest to minimum moje absolutne, mam obcinać??? (cel: rzeźba oczywiście jakieś 2% fatu mniej)
1

być silnym znaczy być pożytecznym

MÓJ TEST SYNTRAXA --> http://www.sfd.pl/temat257874/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 149 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3751
a ja nie jem cos warzyw i owocow , moga byc jakies problemy z nabraniem masy miesniowej?
1

trzymaj sie kupy bo kupy nikt nie ruszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
14% dla kobiety to bardzo dobry wynik, czy masz obcinać tego nie wiem, musisz sama sobie odpowiedzieć na to pytanie, niektórzy bez głębokiej ketozy i cyklicznych ładowań nie zeszliby tak nisko, a może Ty zejdziesz niżej jedząc owoce

Miód przed treningiem? napisz dokładniej jak to wygląda, bo Ig miodu to chyba 58, zawartość cukrów to 80%, w tym fruktozy jest w granicach 35-45%, reszta to głównie glukoza, skład może być trochę inny, w okolicach treningu jako dodatek w małych ilościach może być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
mnie sie wydawalo ze fruktoza z miodu stanowi 55% ale to szczegol ,miod jest slabym wyborem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a można bez supli ?

Następny temat

co po terningu

WHEY premium