SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Owłosienia ciała - przyczyna i depilacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Cześć. Chciałbym dowiedzieć się od czego zależy stopień owłosienia ciała u faceta. Jestem dość mocno porośnięty, w sumie to nigdy nie widziałem w realu, żeby ktoś był tak porośnięty jak ja. Głownie brzuch, klata, ramiona, barki i plecy. O nogach nawet nie będę pisał. Na barkach i klacie włosy mogę złapać w garść... Czy takie nadmierne owłosienie nie oznacza jakiś problemów hormonalnych? Ogólnie to jestem zdrowy. Czytałem, że przyczyną są tylko i wyłącznie geny, ale mój ojciec ma tylko lekko porośniętą klatkę. Matka nie ma żadnych anomalii.
Kolejna sprawa, że mimo bujnego porostu na całym ciele i przyroście zarostu na twarzy w tempie 1mm/dzień to mam problem z wypadaniem włosów z głowy. Mam spore zakola i gniazdo na środku.
I ostatnia sprawa, jaki sposób depilacji wybrać? Czy mitem jest, że jak ogolę się jednorazówką, to włosy będą rosnąć jeszcze szybciej, gęściej i będą mocniejsze, tj. sztywniejsze, czarniejsze i dłuższe?
Plastry, woski przy tak gęstym zaroście to chyba zły pomysł?
Co z depilacją laserową? Jest droga, to fakt. I czy przy takim gąszczu będzie ona skuteczna? Nie trzeba będzie poprawiać kilka razy? Boli taki zabieg?
Dziwią mnie ceny depilacji laserowej a koszt samego urządzenia do depilacji laserowej. Takiego można kupić od 600 do 1500zł np. na allegro. Te za ok. tysiąc zł wyglądają porządnie. Może lepiej sobie samemu kupić i mieć dla siebie? Jeżeli to działa tak jak w salonie kosmetycznym to wyjdzie mi nawet taniej, jakbym zdecydował się porządnie się wydepilować.
Co o tym myślicie, zapraszam do dyskusji.




Zmieniony przez - koob w dniu 2016-08-23 20:08:49

Zmieniony przez - koob w dniu 2016-08-23 20:09:36

Zmieniony przez - koob w dniu 2016-08-23 20:10:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Taka Twoja 'uroda' to że przy mocnym owłosieniu całego ciała często brak ich na głowie jest dość powszechne może być również związane z ilością testosteronu. Co do urządzeń do depilacji laserem nie patrz na wygląd tylko jaką wiązkę lasera generuje.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Oczywiście nie patrzę na wygląd, lecz na opis samego urządzenia. Te tańsze (600zł) w opisach często piszę, że trzeba powtarzać, ale przy droższych, że skuteczność po pierwszym użyciu. Co do wiązki lasera jakie generuje urządzenie to nie wiem o co dokładnie chodzi. w opisach urządzeń podane jest tylko, że to impuls świetlny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zobacz w jakiej cenie jest urządzenie które robią w klinice , niby jest bezpieczny ale pytanie jak to się ma do naświetlania całego ciała w takiej ilości dobrze jakbyś się skonsultował z lekarzem medycyny estetycznej.


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-08-23 20:46:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Znalazłem tylko jedną klinikę która pochwaliła się swoim sprzętem, cena takiego to od 70tys zł w górę, za używany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
O tym właśnie mówie to nie są tanie rzeczy mieliśmy laser wysokoenergetyczny na potrzeby rehabilitacji to koszt takie urządzenia wynosił 55-60 tysięcy złotych
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Rozumiem, ale czym on się różni od takiego za 600-1500zł? Bo może jest po prostu przystosowany do dużej ilości zabiegów i ma "większą" moc aby szybciej depilować (większą powierzchnią tego pistolecika). Bo jak mam już płacić parę tysięcy za wydepilowanie całego ciała to może lepiej sobie takie urządzonko kupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
koob
Rozumiem, ale czym on się różni od takiego za 600-1500zł?


Na przykładzie podanym przeze mnie wyżej wiązką lasera i ilością pochłanianej energii w porównaniu do klasycznego co kosztuje ok 5 tysięcy złotych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 396 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12563
Te domowe lasery to mogą być IPL a nie lasery diodowe. Dlatego są takie tanie, depilacja nimi nie przynosi tego stałego efektu, często wręcz efekt jest żaden. Zupełnie inne parametry niż droższy zabieg. Ale takie gęste owłosienie u facetów to nie żadna anomalia przecież. Jak już się zdecydujesz - poczytaj dużo, w wielu wypadkach te zabiegi za parę tysięcy są robione laserami IPL, czyli kasa wyrzucona a efektów brak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Dokładnie. Wszystkie te lasery są IPL. Dobrze, wiedzieć, że słabo działają. Dzięki. A co do mojego owłosienia, to uwierz mi, że wychodzę grubo ponad normę :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
"Czy mitem jest, że jak ogolę się jednorazówką, to włosy będą rosnąć jeszcze szybciej, gęściej i będą mocniejsze, tj. sztywniejsze, czarniejsze i dłuższe? "
Tak, to jest mit. Jedynie można mieć wrażenie, że odrastający włos jest jakiś ostrzejszy, bo ma po goleniu ostrzejszy koniec, ale jak całkiem odrośnie, to nie będzie żadnej różnicy w grubości, długości włosa i innych "parametrach". Gdyby była, to byłby idealny lek na wzmocnienie słabych włosów na głowie, ale niestety częste golenie na zero ich nie wzmacnia :).
Ten mit powstał chyba z powodu tego, że dorastający chłopcy, jak się golą, mogą zauważać coraz mocniejszy zarost, ale to zbieg okoliczności, po prostu mają coraz więcej hormonów i rosną im coraz silniejsze i grubsze włosy na brodzie.
Możesz więc spróbować się golić. Depilacja to pewnie byłby koszmar, podobnie jak czas, kiedy włosy odrastają - lepiej już zaakceptować taką swoją urodę. A na wszelki wypadek możesz zrobić jakieś badania, czy z hormonami jest ok.

Co do genów - to nie jest tak, że z ojca na syna musi być identycznie. Ojciec może mieć słaby zarost i owłosienie, syn przeciwnie. Bardzo różnie to bywa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania hormonalne - ocena stanu, pomoc, interpretacja

Następny temat

ból kręgosłupa, trudności w oddychaniu i drętwienie rąk

WHEY premium