SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Osteotomia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Muszę szybko zdecydować, czy iść na operację piątej kości śródręcza prawej ręki (jej przedłużeniem jest mały plec). Ma być zrobiona osteotomia czyli kość będzie przecięta i wstawią jakąś płytkę.

Złamanie tzw. bokserskie w połowie długości kości. Złamanie nastąpiło w wyniku wyboczenia do góry. Ta kość (u zdrowego) ma wstępnie już krzywiznę "do góry" (górna część mniej więcej płaska, a dolna wklęsła).

Kość jest teraz źle zrośnięta, pod kątem ok. 20-30 stopni!, więc wytrzymałość takiego rogala przy uderzaniu jest prawie żadna. Głównie dlatego pomyślałem o tej operacji.

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. Chodzi mi głównie o coś, co mogłoby skłonić mnie do zrezygnowania z tej operacji.
Jeżeli ktoś miał robioną osteotomię czegokolwiek, to też prosiłbym o podzielenie się "wrażeniami".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
ja tez mam problem bo na prawa reke mi zalozyli szyne po urazie bokserskim i kazali sie z ortopeda skonsultowac. pracuje w takim sklepie ze czasami 30 kilo sie bierze w rece i nie wiem co robic. czy isc na operacje jak beda kazali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
robić a najlepiej pytać się chirurgów/ortopedów zajmujących się mikrochirurgią i chirurgią ręki

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Pojawił się nowy problem.
Po +/- roku wyjmuje się tą płytkę (drugi, ostatni etap operacji), a mniej więcej w tym czasie będę pewnie już jako zawodowy wojskowy i może być problem z "sorry,ale mam operację w cywilu i jak wrócę, to będę miał rękę w gipsie przez2 miesiące".

Tu w sumie sam musze podjąć decyzję.Piszę to raczej, żeby pokazać, że robiąc tą operację bez zastanowienia można się nieźle wkopać.
Ogólnie trzeba sobie wszystko najpierw rozplanować, a nie na żywioł. Samo przygotowanie do operacji (szczepienie na żółtaczkę) trwa prawie 2 miesiące!

Boję się też o uszkodzenie nerwów (prawa ręka!), ale o to zapytam przy następnej wizycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no szczepienie 2 miesiące a po 6 mcach od 1wszego - ostatnia dawka !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Możesz przejść przyspieszonym trybem cykl szczepień 0-7-21 dzień (będzie szybciej). Nie chcą tego zespolić na drucie Kirschnera?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Chirurg mówił mi tylko o płytce wyjmowanej po roku.
Taki drut zostałby na stałe?

Skrobnij, jak wiesz coś więcej, ok? Odwdzięczę się sogaczem;)

A kto rzuci choćby przypadkiem czymś, co mi coś zmieni w bilansie "za i przeciw", będzie miał u mnie "sogaczowy abonament"!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Szczepienie to nie problem. Za tydzień mam ostatnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóż - jak już dziś gdzies wspomniałem - kazdy leczy tym co uważa za najlepsze , najprostsze itp
niedługo ma się to zmienić ...

a co do rzucania sogaczami - nie wiem czy wiesz ale za takie zachowanie obdarzamy banem

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Miejscowy weterynarz złożyłby mi to lepiej niż te konowały!
Jak można złamaną belkę (model złamanej kości) prostować używając jednego punktu przyłożenia siły i jednej podpory?!!

Przepraszam, dawno nie uczestniczyłem w dyskusji na tym forum i mi się zapomniało conieco, ale wydaje mi się, że sog za przydatną informację na temat to nic złego (?).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Znieczulenie ogolne albo przewodowe (znieczulenie splotu ramiennego). Cięcie nad kością. Przecięcie kości w miejscu złamania. Usuniecie nadmiaru kostniny. Do jednego odłamu zakłada się załozony na wiertarce drut Kirchnera i przechodzi przez fragment kości i skórę na powierzchnię dłoni, następnie wwierca się drugi konieć do drugiego fragmentu kości (drut działa jak stabilizator wewnętrzny). Nadmiar drutu na powierzchni dłoni ucina się, tak,że tylko nieznacznie wystaje ponad skóre. Zakłada się opatrunek gipsowy na 4 do 6 tygodni. Po tym czasie drut usuwa się (pociąga się za koniec zlokalizowany nad skórą) i zakłada się szynę gipsową na jeszcze 2 tygodnie.To by było na tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 732 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1623
Dzięki za tą porcję szczegółów.

A czy pokusilibyście się o oszacowanie zmiany wytrzymałości w stosunku do kości zdrowej (albo jakoś inaczej)? Ja bym ocenił wytrzymałość swojego rogala na uderzenia od przodu na jakieś 40% wytrzymałości kości nie złamanej...

Znacie może przypadek jakiegoś profesjonalnego zawodnika, który jest po podobnej operacji?

Chyba zagadnę tego chirurga o drut Kirchnera, bo on chce mi coś na rok wpakować (cały czas gadał o płytce):/ W sumie nic nie tracę. Może nawet zyskam - pogardliwe spojrzenie lekarza, kiedy człowiek ośmieli się pilnować swojego i zadaje dużo pytań:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRZEPUKLINA

Następny temat

Hormony.

Wiecej