SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Opuchnięcie szyi

Wysłana -
Witam mój problem polega nad tym że mam uczucie opuchnięcia prawej części szyi. Mówię uczucie bo wizualnie nie jest opuchnięta, parę dni temu lekarz badał mi węzły (profilaktyka z mojej strony) i powiedział że wszystko jest ok, i nic nie wyczuwam palcami czego wcześniej bym nie miał w danym miejscu, śliniankę przyuszna już tak wymęczyłem tym dotykalstwem że w pewnym momencie zaczęła mnie piec przy dotykaniu i przełykaniu Nie mam żadnych problemów z przełykaniem, mową bólem tylko to uczucie spuchnięcia, jak obracam głowę to mam wrażenie jak bym miał za krótkie ścięgna . Nie wiem co jest może ktoś coś takiego kiedyś miał ? Szukałem na internecie ale nie mogę znaleźć nigdzie takich objawów, i żeby było jasne, uczucie odczuwam z zewnątrz szyi mniej więcej w okolicy ucha, ale ciężko było by mi jednoznacznie źródło tego uczucia wskazać palcem. Wyczytałem o chorobach szyi, rakach nic nie daje tylko takiego jednego objawu bez żadnych bólów. Osłabiony nie jestem apetyt mam taki jak i miałem czyli wielki, dużych spadków wagi nie mam (lekkie są tzn. po 1 kg na 0,5-1 tyg. ale jestem na redukcji więc norma). Przyjmuje dużo magnezu, witaminy b6 oraz cynku.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
hmm , sproboj zrobic sobie dest De Cleina , znajdziesz bez problemu w google , oprocz tego poszukaj materiałów o kreczu karku , być moze twoj problem tkwi w miesniu pochylym lub mostkowo-sutkowo-obojczykowym , a materiałach o kreczu znajdziesz cwiczenia na te miesnie napewno ;]
Wysłana -
testu De Cleina niestety nie mogę znaleźć, ani na SFD ani w Google, jesteś pewny że dobrze napisałeś ? Co do tego kręczu to z tego co wyczytałem to zastanowiło mnie jedno tzn. przechylanie głowy, bo w pierwszy dzień wiele razy się łapałem że głowę miałem położona na prawym barku.
Wysłana -
chyba De kleyna.. ale
lezenie tylem glowa po za stolem .. niech ktos Ci ja trzyma... najpierw max skret glowy, max wyprost i sklon do boku ... przypadku zaburzen drożności drugiej rozciagniętej tętnicy, w przeciągu 30 sekund ujawni się niedokrwienie centralnego ukladu nerwowego
Wysłana -
kazdy pisze inaczej , jesli blednie zapisałem to mea culpa , sorry ;] / de kleina tez mozesz sprawdzic taki zapis ;] , pozdr
Wysłana -
wiadomo o co chodzi, sugerowalem sie tym co w necie wystepuje tak zeby kolega mial latwiej szukac:P
Wysłana -
Wiecie co chłopaki zaczynam się zastanawiać na jakiej płaszczyźnie występuje te uczucie, bo jak coś porobię to przestaje je odczuwać jak siedzę i myślę to się pogłębia. Nie wiem, jeżeli nie przejdzie do przyszłego tygodnia to się przejdę do lekarza.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Wysłana -
Dużą rolę może odgrywać tło nerwowe.
Ja kiedyś miałem coś podobnego.
Pomogło wyciszenie i nie myślenie o tym. Jeśli bardziej się w to zagłębiasz wtedy nasila się. Pzdr..
Wysłana -
Jestem teraz u mojego brata wiec nie mam dostępu do siłowni, więc musiałem ominąć trening i jest taka sytuacja, że coraz mniej odczuwam to uczucie nieraz o nim zapominam (wiec jest lepiej) ciocia jest lekarka, co prawda na ortopedii, ale poprosiłem ja o zbadanie węzłów i mówi, że nie są powiększone, czy jest możliwość, że na siłowni po prostu coś naciągnąłem, co jest w szyi? Jeżeli tak to czy powinienem zrobić sobie jakiś odpoczynek od siłowni, jak tak to na ile?
Wysłana -
http://swiatksiazki.pl/wcsstore/SwiatKsiazki/Attachment/6600.pdf
Zrób tygodniową lub dwu przerwe na regenerację. Pzdr..
Wysłana -
Mi niedawno w szczęce coś się przeskoczyło i ciągnęło od dołu ucha do szyi. Jeśli to stan zapalny, zakwas czy coś podobnego to pomoże kwas acetylosalicylowy.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź