SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optymalni na bombie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 432078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, dawno tu nie pisałem ale na bieżąco zaglądam.

Jestem na diecie optymalnej tłuszczowej, myślę, że plagiat tej diety wykonany przez R. Piotrkowicza dotarł już do wszystkich wiec nie będę opisywał diety.

Na diecie jestem dłużej niż sam Robert bo dokładnie od kwietnia 2015r ale dopiero od listopada mogę to nazwać w pełni optymalną gdyż dopiero wtedy zrozumiałem, że 90-100g białka dziennie to aż nad to na tej diecie co potwierdzałem sobie badaniami, dużo by pisac o zaletach diety ale temat założyłem głównie po to by dowiedzieć się czy ktoś z optymalnych kulturystów/osób trenujących też sugeruje jedyny poprawny sposób żywienia jakim jest ŻO i z jakimi efektami.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6257 Napisanych postów 75969 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754497
Popularna w ostatnich latach dieta Optymalna, Kwaśniewskiego jest typową dietą niskowęglowodanową. Założenia jej mówią o praktycznie całkowitym wyeliminowaniu źródeł węglowodanów, czyli kasze, ryże, makarony, pieczywo, płatki, ziemniaki, owoce i produkty przetworzone w postaci np. słodyczy. Dieta ta bazuje na źródłach tłuszczów, z których organizm pozyskuje energię.

W diecie tej bazujemy na trzech posiłkach dziennie. Istotnym jej elementem są mięsa, sery, śmietana, mało, jaja, czy majonez. W dużej więc części bazuje ona na kwasach tłuszczowych nasyconych. Zaleca się spożywać mniejsze ilości białka niż w typowej diecie niskowęglowodanowej, czy jakiejkolwiek innej. Zalecenia mówią o 1-1,4 g/kg masy ciała. Węglowodany należy trzymać na maksymalnym poziomie 50 g dziennie. Czyli głównie z warzyw, orzechów, nasion, czy nabiału.

Dieta ta jest zdecydowanie bardziej popularna wśród typowych Kowalskich. Rzadkiej spotkanka wśród osób trenujących amatorsko, czy profesjonalnie. Jednak są i takie przypadku. Kwestia efektów i samopoczucia w tej sytuacji jest mocno indywidualna. Każdy organizm jest inny. Dlatego też powstał ten temat, aby porównać odczucia osób trenujących na diecie Optymalnej i stosujących doping. Czyli połączenie rzadko spotykane.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94169 Napisanych postów 364015 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667841
Temat na pewno mega ciekawy
Sam ostatnio sie troche tym interesowalem
Temat nie na reke dla lobby odzywkowych
2

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Barano a jak sobie z głodem radzisz? Ile masz tłuszczów? Weź coś powiedz więcej jak Ci idzie czy jest siła nabicie itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Jak wiesz ja tez sie interesuje, ale optymalnym nie moge sie nazwac
Nadal mam 150g b, 50g ww i 330g tl
I nadal mecze sie z tym samym problemem, czyli popuchnietymi dlonmi

Barano co z tarczyca ? wyjasniles temat ?
1

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
90g białka za dużo to ile wystarczy? To centralnie samo masło i smalec trzeba. Aż będę czekał jak ten temat się rozwinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
lodzianin1

Temat nie na reke dla lobby odzywkowych

Nie na reke nikomu, wszytkim co wala w hooya
3

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zioekt
Barano a jak sobie z głodem radzisz? Ile masz tłuszczów? Weź coś powiedz więcej jak Ci idzie czy jest siła nabicie itd.


jedyny sposób żywienia na którym nie czuje głodu schodząc nawet z kaloriami poniżej 3tys, przy 450g tłuszczy dziennie pobiłem chyba wszystkie rekordy siłowe jakie kiedykolwiek miałem, oczywiście w seriach bo siła na max 1 powt nie jest żadnym priorytetem i nie sprawdzam takich rekordów. Co do nabicia jest porównywalne co do WW i tak samo duża ilość tłuszczy trzyma wodę pod skórą.

Teraz testuję dużo mniejszą kaloryczność makro na teraz :
B:75-100g
T: 225-250g
W:80-100g tu troszkę więcej ze względu na tarczycę ale przeważnie było to ok 50g

czy to makro na mase czy redukcję ciężko powiedzieć siła troszkę spadła ale waga trzyma się nadal wysoko

z SAA nie szaleje jak kiedyś

z supli takich typowych to jem glutaminę i chce teraz jeszcze kupic colostrum głównie na prozdrowotne właściwości jakie ma nieś na jelita,

Odkąd jestem na ŻO znikły wszystkie problemy praktycznie, bo stosowaniu prawie przez rok inhibitorów pompy protonowej byłem w stanie je odłożyć zakwaszając jedynie żołądek octem jabłkowym i witaminą C i nikomu nie polecam okaleczać się operpazolami czy tym podobnymi lekami na zgagę to nie leczy przyczyna a wręcz ją nasila. Skórą poprawa kolosalna nigdy nie miałem tak ładnej cery, dziewczyna zazdrości, kiedyś MASAKRA.

Od podstawówki powinienem nosić okulary wada wzroku co roku na badaniach lekarz wyzywał kiedy w końcu pójdę po okulary, teraz nie wierzył, że wzrok idealny.


miczelx
Jak wiesz ja tez sie interesuje, ale optymalnym nie moge sie nazwac
Nadal mam 150g b, 50g ww i 330g tl
I nadal mecze sie z tym samym problemem, czyli popuchnietymi dlonmi

Barano co z tarczyca ? wyjasniles temat ?



w środę lecę robić następne badania wrzucę je tu myślę, że dużo się poprawiło chodź by przez suplementacje płynem lugola

co Twojego makro to zbadaj lipidy, jak węgle trzymasz w tym poziomie obniżaj białko aż do poziomu jak trójglicerydy zejdą do poniżej 60, ja początkowo przy białku >200g i niskich węglach trójglicerydy 270 dopiero po obcięciu białka zeszło tak wysokie trójglicerydy objawiały sie włąsnie u mnie spuchniętymi kostkami i twarzą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Wszystko badam na biezaco, trojglicerydy na tych makro mam 49 Niski HDL ktorzy towarzyszy mi od zawsze aczkolwiek jest w normie, bo bywalo ze mialem wynik np 9 ale mimo to bede obnizal b i ww z czystej ciekawosci,
Dodalem troche wiecej omega 3 w postaci tranu, sprawdze czy to nie dzwignie mi nieco HDL, ale watpie.
Dzis wysylam krew do labu bedac na 50g ww i w zaleznosci od wynikow (glownie chodzi mi o tarczyce) prewnie ww przytne blisko zera.

Rowniez stosuje glutamine.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Trochę z innej beczki. Wypisz mi przykładowe posiłki przy 450g tłuszczy ed
Dla mnie to ilości nie do wyobrażenia

Witam z powrotem Barano :*
2

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Tez jestem ciekaw co jeść by zrobić te 450 gram tłuszczu Ed. Aktualnie 4200 kcal w tym 4,2g wegli na kg masy. Brzuch wzdedy i skora lipa od tych ww. Czas na zmiane
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Tez jestem na tej diecie i teraz jem 200gr boczku,4jajka L,500gr karkowki,ok 40-50gr smalcu gesiego do usmazenia tego,smietana 36% co juz daje 330gr tluszczu
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia albo lipomastia?

Następny temat

problem z masa

WHEY premium