SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optymalni na bombie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 432209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 14985 Napisanych postów 31298 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 211958
KaRoL91r
Zawsze obierałem w życiu trudniejszą drogę wiec pozostanę przy żywieniu optymalnym i nie będę się wspierał suplementami. Na świecie są tysiące osób które dzięki HC oraz "suplementom" zbudowały super sylwetki. Nie chce byc jak kazdy(oni), chce być wyjątkowy. Wypracować super sylwetkę w sposób "niemożliwy"

Powodzenia i wytrwałości w celach .

Mysle , ze za kilka lat zmienisz zdanie napewno . Jeśli zostaniesz przy tym sporcie .



Zmieniony przez - KaRoL91r w dniu 2018-08-07 21:42:13

Zmieniony przez - KaRoL91r w dniu 2018-08-07 21:42:56

omerta 2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jako Autor tematu proponuje zamknać temat.
OPTYMALNY = NIE KULTURYSTA
Zagłebiając sie w optymalna Kwaśniewskiegi
KULTURYSTYKA na warunkach diety OPTYMALNEJ nie ma prawa istnieć. DZIEKUJE DO WIDZENIA
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
To Ty tutaj jeszcze zaglądasz Barano????
Dawno Cię nie było...jak tam forma?

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Natan33
To Ty tutaj jeszcze zaglądasz Barano????
Dawno Cię nie było...jak tam forma?


Zaglądać zaglądam zawsze ;)
Cały czas do przodu gdy wyszedłem z optymalnej heh
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Wieki się nie udzielałeś

Ja tez przez 2 lata od zakończenia optymalnej sporo podrosłem

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
Siema Chłopy. Tak wiem, że temat nieaktywny od wielu miesięcy, ale mam kilka pytań do was. Jest ktoś wciąż na diecie optymalnej? Jestem od wczoraj, dopiero zacząłem czytać temat, przerobiłem dwadzieścia kilka stron początkowych, i kilka ostatnich, po których widzę zgoła odmienne podejście niż na początku. Ogólnie jestem bardzo ruchliwy(trenuję sztuki walki) i chciałbym jednak spróbować tej diety,przynajmniej kilka miesięcy. Nie jestem ślepo zapatrzony w proporcje Kwacha, dlatego chciałem zapytać bardziej doświadczone osoby w tym temacie, jakie proporcje btw obrać? Dodam że nie jestem na bombie, a temat został mi podrzucony jako najbardziej rozwinięty o tym na forum. Moim celem jest redukcja paru kilogramów, ale jako cel drugorzędny. Najważniejsze jest po prostu sprawdzenie jej na sobie, samopoczucia, zdolności treningowych, odrzucenie słodyczy bo z tym mam niegorzej niż alkoholik z wódą. Nałogowo podjadam. Czy możliwe jest stosowanie tej diety w sztukach walki? Jednak to trochę inny sport niż kulturystyka, ale z kolei moim celem nie jest budowanie masy. Wiem, że autor zamknął temat, szanuję to, dlatego jeśli będą jakieś sygnały o jego niewznawianiu to uszanuję to, ale mimo to napisałem, bo wiem, że są tu kompetentne osoby w temacie żo. I jak mówię, dopiero zacząłem czytać ten obszerny temat, więc proszę nie ganić mnie. Będę czytał aż skończę, ale to jednak wymaga sporo czasu. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1886
Jeśli chodzi o lepsze samopoczucie, redukcję dieta optymalna jest strzałem w dziesiątkę. Budowanie masy też jest możliwe ale wymaga to znacznie więcej czasu oraz delikatnej modyfikacji proporcji. Sam jestem na diecie od kilku lat i nie zamierzam z niej rezygnowac

Odpowiedź sobie na kilka pytan:
1.Czy jesteś w stanie zrezygnować ze słodyczy i cukrów?
2.Czy dasz radę jeść codziennie min 5 jajek oraz masę tluszczu?
3. Czy będziesz przeliczal każdy posiłek żeby proporcje się zgadzaly?

Jeśli tak to chętnie podzielę się swoją wiedzą ;)







Zmieniony przez - KaRoL91r w dniu 2019-03-26 18:43:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
Jeśli chodzi o punkt 1 to i tak ostatnimi czasy jem trochę mniej słodyczy, bazowałem głównie na czekoladach 90procent kakao.
Jeśli chodzi o jajka i tłuste jedzenie to wczoraj i dziś zjadłem na śniadanie 6 jajek, 160g boczku i około 90gram masła. Na maśle i z boczkiem wchodzi mi bez pieczywa, co zawsze było problemem.
Liczyłem proporcje i w pierwszy dzień wczoraj mi wyszło 240 110 120 tłuszcze białka węgle. Dziś już trochę lepiej bo 250 95 80. Nie mam pomysłów na posiłki. Jajecznice będę szamał w ten sposób codziennie. Brakuje mi pomysłów na inne posiłki bo wszędzie w produktach, gdzie jest dużo tłuszczu to jest na tyle dużo białka, że wychodzi go zbyt dużo. Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że jak są proporcje bt 1:<4 to białko jest przetwarzane na cukry. Czasami trenuję dwa razy dziennie i nie wiem ile i gdzie te węgle ładować, żeby ni było ich zbyt dużo i zbyt mało. Muszę poczytać o przemianach metabolicznych i udziale cukru podczas wysiłku. Mam dobrą książkę do tego. Ciekawe jak sprawa by się miała, gdybym np. Szamał 150g białka, z 300-350 tłuszczy i 200g węgli ale tylko podjadajac je około treningowo. Jak na dietę optymalną to jest o conajmniej sto za dużo, ale Kwachu ciągle powtarzał, że ruch jest zbędny, czyli robił to dla ludzi nietrenujacych. Ciekawe czy przy takich proporcjach fat będzie leciał. Zwiększona ilość białka zwiększa możliwości spożycia tłuszczy i przy sporcie chyba jednak może być potrzebna. Jak myślisz? Jakie Ty masz proporcje?


Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2019-03-26 19:34:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1886
Zacznijmy od proporcji. Przy redukcji polecam B:T:W 1 : 2,5-3 : 0,5. Białka ma być 1 g na 1 kg masy docelowej. Jak przekroczysz tą granice niestety, to organizm przetwarza je na węgle. Masz 196 cm- do jakiej wagi chcesz zejść? Jeśli chciałbyś ważyć powiedzmy 100 kg to 100g białka, 250-300 tłuszczu, 50 węgli. Naczelna zasada jest tak żeby nie przekraczać 100 g węglowodanów dziennie(czytałem kiedyś że Schwarzeneger w szczytowej formie bazował na tłuszczach i nie przekraczał 150 g węgli dziennie). Proporcje 1:3:1 polecam ale przy budowaniu masy :) Jeśli żyjesz aktywnie należy dorzucić tłuszczy, nie węglowodanów. Według Kwaśniewskiego wtedy proporcje B:T mogą dochodzić nawet 1:4-5. Zanim Twój organizm przestawi sie na czerpanie energii z tłuszczy minie 2-3 miesiące. Na początku 50 g wegli może wydawać sie absurdem ale potem zobaczysz, że więcej nie trzeba. Po dojściu do odpowiedniej wagi trzymamy proporcje 1:3:0,7 ewentualnie dorzucamy tłuszczu jeśli mamy dużo ruchu. Na diecie optymalnej trzeba pamiętać o suplementacji wit C(jak oprócz wit C polecam jeszcze siarkę organiczną, D3+ K2 mK7)

Jeśli chodzi o dania wszystko zależy od tego co lubisz jeść.Jeden woli kurczaka, drugi świnke. Ogólnie optymalni polecają tłuste mięsa, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zjeść chude, a tłuszcz uzupełnić kostką masła.Spróbuj ułożyć sobie menu na kilka dni według proporcji wyżej(pomocny może byc kalkulator BTW)
ps. Unikamy słodyczy, pieczywa



Zmieniony przez - KaRoL91r w dniu 2019-03-26 22:08:49
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
A takie produkty jak np parówki wieprzowe wchodzą w grę czy mają być to produkty teoretycznie mniej przetworzone i lepsze jakościowo jak gotowe części ciała ze świni? Jak sobie poradzić z dużą ilością soli w diecie? Każdy produkt tego typu ma dużo soli. Jak wyglądają w skrócie Twoje posiłki na tej diecie? Jakich produktów używasz? Tu wolałbym zapytać o ten najtłustsze i to jak je przyrządzasz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia albo lipomastia?

Następny temat

problem z masa

WHEY premium