SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optymalni na bombie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 430745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 298 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5323
Taki wegetarianizm jest spoko, ale Dieta Optymalna, jak sama nazwa wskazuje, ma być optymalna.
Bez mięsa, podrobów, szpiku i słoninki taka nie jest.
Kolagen, puryny i pirymidyny są bardzo ważne dla zdrowia i efektywności sportowej.


Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-23 15:33:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 469
Ja bardziej na jakiejś diecie jajecznej jestem :D
Nie wyobrażam sobie być na samym warzywach. Ale co kto woli. Dla mnie najważniejsze są jajka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 298 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5323
Jaja są super, bez wątpienia, żółtko ma najlepsze białko na świecie, a w połączeniu z serem - kapitalne.
Lecz, jeśli chce się stawiać organizmowi wymagania sportowe, należy też zaspokajać jego wyższe potrzeby.
Jaja i mleko nie zawierają kolagenu, ani kwasów nukleinowych, są bezkomórkowe, co może być zarówno zaletą, jak i wadą.
Plus jest taki, że w razie kumulacji kwasu moczowego w organizmie, choroby nerek czy jakieś przewlekłego stanu zapalnego, pomagają wrócić do równowagi.
Ale organizm sportowca intensywnie zużywa własne białka kurczliwe w mięśniach, stawy oraz neuroprzekaźniki, bo to system nerwowy napędza każde nasze powtórzenie.
Oczywiście organizm sobie poradzi, ale zużyje więcej energii i zmarnuje więcej czasu na produkcję de novo wszystkiego, lepiej jeśli dostanie gotowe składniki i ciała czynne w pokarmie, strawi i tylko przeniesie je przez ścianę jelita i złoży w odwrotnej kolejności.
Jasne, kolagen zrobimy sobie nawet z bobu czy kazeiny, hormony i neurotransmitery też, będą one gorszej jakości, "rzadziej utkane", mniej aktywne oraz bardziej kosztowne budulcowo i energetycznie.
A nam zależy by się regenerować jak najszybciej, mieć jak najwięcej pary do treningów i codziennego życia no i żeby rosło co trzeba i spadało, co nie trzeba.


Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-23 18:16:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 469
W takim razie powinnam przyjąć dalej proporcje 2:2,5:0,8/1 ? Czy już zmienić to. Oczywiście chodzi mi o redukcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 298 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5323
Gymneska
W takim razie powinnam przyjąć dalej proporcje 2:2,5:0,8/1 ? Czy już zmienić to. Oczywiście chodzi mi o redukcje

Proporcję zawsze liczymy do 1 grama białka, czyli Ty masz 1:1,25:0,4-0,5 BTW, strasznie marnie.
Wg mnie należy zjadać minimum 1:1,5-2:0,8-1 BTW na redukcji, a jak staje, to zasunąć na tydzień 1:3,5:1 i powrót.
Można większość węgli dać na wieczór z tłuszczem (żeby hipka nie łapała nad ranem), czasem to ładnie odchudza.
Jemy w takiej proporcji do syta, co oznacza tylko tyle, by nie czuć głodu, a nie czuć napchanie, niczego nie liczymy i słuchamy apetytu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 469
Tak naprawdę to malutko.
Korzystam z apki gdzie wpisuje to co jem i wyliczam sobie proporcje żeby zachować je między BTW. WylicYlo mi ze to będzie jakieś 1407kcal. Czy przez to metabolizm mi nie zwolni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 298 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5323
Wybacz, ale tego się obawiałem, jakieś wyliczanki i "zapotrzebowanie"...
Na tym się zupełnie nie znam, na ŻO się niczego nie wylicza, tylko je w proporcji.
Nie potrafię Ci pomóc, bo masz tak nabitą głowę kaloriami, makrosami i wyliczankami, że to co napisałem powyżej zupełnie do Ciebie nie dotarło i pewno nie dotrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 469
Nie, nie o to chodzi. Ja w ogóle nie pilnuje kalorii. raz jem więcej a raz mniej. Używam apki tylko do liczenia proporcji. Kaloryczność samo mi wylicza i pokazuje ze tyle BTW będzie tyle kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 357 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15996
Sorry, ze sie wtracam.

Pytanie do Natana
Czy odczules jakies prozdrowotne skutki ZO? Bo Barano z tego co pisal to na calej lini, wzrok, skora, hormony.
Jak bylo u Ciebie? Moze ktos jeszcze sie wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 298 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5323
Ja przeszedłem całkowicie zdrowy, po prawdzie na wysokowęglowodanówce też byłem zdrów jak koń.
Da się zauważyć zwiększony i bardzo stabilny poziom energii, mniejszą potrzebę snu, lepszą prace systemu nerwowego, od testów na IQ po wyciskanie stojąc, przyjemny zapach ciała i z ust, mniej obfite i bardzo regularne wypróżnienia, świetną wydolność tlenową i kobiety robią się piękniejsze.


Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-26 17:39:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia albo lipomastia?

Następny temat

problem z masa

WHEY premium