SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Operacja, a dieta i treningi

Wysłana -
Witam.
Ćwiczę na siłowni około 1,5 roku. Wcześniej miałem niedowagę(65kg przy 190cm wzrostu), przez rok przytyłem 15kg dzięki zmianie diety oraz regularnym ćwiczeniom na siłowni. Treningi weszły już w moje codzienne nawyki, niewyobrażam sobie tygodnia bez pójścia na siłownie. Apetyt urósł i jem 2-3 razy więcej niż kiedyś. Z sylwetki jestem bardzo zadowolony(body fat na poziomie około 10%), ciało mam w miarę wyrzeźbione. Obecnie ważę 82kg przy 190cm wzrostu, a moim celem jest 90kg(co idzie mi ostatnio strasznie wolno). Niestety nie dało się uniknąć tego, że urósł mi również brzuch, ale z tym się pogodziłem.

Za kilka dni będę miał operację, przez którą nie będę funkcjonował przez jakiś czas jak dotychczas.
Przede wszystkim:
-tydzień jedzenia szpitalnego
-5-6 tygodni jedzenia zmielonego jedzenia podawanego strzykawką
-przez następny miesiąc do 3 miesięcy stopiowy powrót do jedzenia twardych rzeczy
-3 miesiące bez siłowni(!!!)

Z tego co mi mówił lekarz moge schudnąc nawet do 10kg. Przytycie i zrobienie obecnej formy zajęło mi sporo czasu(i nie tylko).
Chciałbym się Was poradzić co robić, aby to zminimalizować. Co jeść, może kupić białko/gainera/carbo? Po miesiącu myślę, że będę mógł machać lekkimi hantlami w domu. I też co jeść i czego nie jeść aby się niepotrzebnie nie ulać.
Proszę o rady i pozdrawiam.

Zmieniony przez - Heitghter w dniu 2018-06-08 14:08:26
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To dobry lekarz jak oszacował Twój dokładny spadek masy ciała
Jeżeli nie będziesz mógł jesc zwykłych produktów , tylko dieta płynna to możesz pomyśleć np o odżywce typu Bulk
Wysłana -
Nie oszukujmy się, nie zminimalizujesz spadków w tak skrajnej sytuacji. Osobiście najpierw martwiłbym się o powrót do zdrowia, po czym dopiero zaczął wszystko od początku.
Wysłana -
flex1976
To dobry lekarz jak oszacował Twój dokładny spadek masy ciała
Jeżeli nie będziesz mógł jesc zwykłych produktów , tylko dieta płynna to możesz pomyśleć np o odżywce typu Bulk

Oszacował na podstawie spadków wagi innych pacjentów.
A jakieś pompki czy machanie hantlami pomoże utrzymać chociaż w jakimś stopniu forme?(oczywiście za zgodą lekarza)
Wysłana -
To musisz zapytać lekarza.
Wysłana -
Spadnie w zależności od tego ile dostarczysz kalorii i makroskładników. Nie pozostaje nic innego, jak starać się dostarczac posiłki w formie płynnej. Bulk, gainer, odżywka białkowa na pewno będą przydatne.
Wysłana -
Gainer bez aktywności fizycznej to kiepski pomysł.
Wysłana -
Może napisz co to za zabieg , bo to tez jest istotne
Wysłana -
Jest coś takiego jak pamięć mięśniowa, będzie Ci łatwiej to odbudować
Wysłana -
Zdecydowanie po powrocie dużo szybciej wrócisz do formy niż osoby dopiero zaczynające, więc pod tym względem nie ma co się przejmować.
Wysłana -
flex1976
Może napisz co to za zabieg , bo to tez jest istotne

Operacja szczęki, zęby będą zespolone na stałe przez około miesiąc wiec przez ten czas będę mógł jeść jedynie podawane przez strzykawkę.

Gainer odpada bo nie chce się zalać i później mieć dodatkowego problemu ze zrzuceniem tłuszczu.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź