SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oparzenie 1 i 2 stopnia ręki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3464
Przytrafilo mi sie dzisiaj oparzenie 1 i 2 stopnia reki a sprawca to mieszanina wody i plynu chlodzacego ktory mi wystrzelil z chlodnicy samochodu. Niestety reka pod zimna woda wyladowala dopiero po okolo godzinie od oparzenia. Wrzucam pogladowe zdjecie miejsc gdzie sa oparzenia ( http://www.tinypic.pl/w8fl3lfsh0dy ). Ten wiekszy obszar to niecale 10 cm. Skora jest czerwona i troche spuchnieta a w jednym miejscu wyraznie widoczna podwinieta skora ale ciezko mi okreslic jaki to dokladnie ubytek. Do tego napewno dwa bable. Ten mniejszy obszar to jakies 3-4 cm. W tym miejscu chyba calkiem zdarlo skore. I z jednej i z drugiej rany cos tam sie saczylo. Nie pomyslalem aby zrobic zdjecie przed zalozeniem opatrunku. Na izbie przyjec kazali reke wlozyc pod zimna wode i bez zadnego odkazania zawalili mascia Argosulfan (chyba ze ta masc ma takie dzialanie) nalozyli na to jalowe gaziki i zabandazowali. Jutro mam sie zglosic do poradni chirurgii ogolnej na zmiane opatrunku i oczywiscie bede mogl o wszystko zapytac lekarza (chociaz nie wiadomo na jakiego trafie) lecz koniecznie chce uniknac powstania blizny i dlatego chcialem tez zapytac tutaj jak najlepiej postepowac aby to wszystko jako tako sie goilo i aby nie powstala blizna ? Pewnie dostane recepte na ta masc i bede musial smarowac do momentu zagojenia ale tak jak pisalem wczesniej chce aby nie zostal mi po tym widoczny slad. Moze ktos cos doradzi ?


Zmieniony przez - Nicckk w dniu 2017-10-25 23:24:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nicckk
Jutro mam sie zglosic do poradni chirurgii ogolnej na zmiane opatrunku i oczywiscie bede mogl o wszystko zapytac lekarza (chociaz nie wiadomo na jakiego trafie) lecz koniecznie chce uniknac powstania blizny i dlatego chcialem tez zapytac tutaj jak najlepiej postepowac aby to wszystko jako tako sie goilo i aby nie powstala blizna ?


masz jutro wizytę bezpośrednio u chirurga i naprawdę będzie to najlepsze źródło informacji dla Ciebie , tym bardziej że postępowanie jest uzależnione od stanu które bezpośrednio będzie mógł on ocenić podczas wizyty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3464
Dostalem recepte na Argosulfan i mam nakladac dwa razy dziennie do czasu zagojenia i trzymac dlon w opatrunku. W przychodni zdziwili sie troche ze nie zaszczepili mnie wczoraj przeciwko tezcowi bo dosyc dawno nie bylem szczepiony i mnie dzisiaj doszczepili (Tetana). Pytalem o plastry hydrozelowe ale chirurg powiedzial zebym uzywal tylko tego kremu. Blizn podobno byc nie powinno chociaz gojenie tego chyba bedzie wygladalo srednio - http://pics.tinypic.pl/i/00942/ervb5bdeqb4t.jpg , http://files.tinypic.pl/i/00942/d2ldoij27uv6.jpg .
Uwazajcie przy majsterkowaniu hehe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tragedii nie ma, kuruj się i zdrówka


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-10-27 09:03:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokłądnie, świeże poparzenia nie wyglądają ładnie , też dość wolno schodzą ale powinno ostatecznie wyglądać ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mocne uderzenia serca po niektórych suplementach.

WHEY premium