SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Omlet z płatków owsianych i jajek przyprawykombinacje

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 5341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Hej ! Potrzebuję Waszej pomocy. Jako posiłek do pracy robię tak jakby... omlet ? albo placki ? bo przecinam go na części i pakuję z 4 jajek i 50 g płatków owsianych, ale smakuje to słabo... Co mogę tam dodać ? Jakie przyprawy, a może coś jeszcze ? Wszystko miksuję w blenderze i wlewam na patelnię. NIe wiem, może cynamon ? Doradźcie coś proszę ! :) dodawać mleka i proszku do pieczenia może ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10630
Ryż w lodówce w zamkniętym pojemniku nie powinien leżeć dłużej jak jeden dzień. Tak jak napisał kolega anubis84 w ryżu rozwijają się dość szybko bakterie, zatem jest to niezbyt zdrowe. Zamiast ryżu zawsze można ugotować jakiś żytni makaronik.

Jeżeli chodzi o omlet to hulaj dusza :) Zaczynasz gotować ? Nic nie jest lepszym nauczycielem jak własne doświadczenie zdobyte metodą prób i błędów. Dodaj sobie jakie zioła, mieloną paprykę, trochę czosnku etc. Sprawdzaj jaki "pakiet" przypraw najbardziej Ci podchodzi. Owoce sezonowe z omletem to też fajna opcja i przede wszystkim nie droga. Jeżeli posiadasz jakąś odżywkę białkową możesz zrobić sobie sos do polania omletu. Jeżeli tniesz kalorie to możesz skorzystać również z dostępnych w sklepie tzw. sosów ZERO. Pomysłów na dobry omlet jest tyle co ludzi :) Kombinuj. Kuchnia to Twoje laboratorium. Im więcej zaczniesz kombinować, tym lepiej zrozumiesz łączenia smaków i przywykniesz do tego, że aby zrobić dobre danie nie potrzebujesz przepisu z książki kucharskiej.


Zmieniony przez - pixeloza w dniu 2017-08-17 17:13:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1503 Napisanych postów 4122 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 393369
Mozesz dodać:
-cynamon
-kakao
-słodzik
-aromat
-proszek do pieczenia/soda oczyszczona
-WPC

Zamiast owsianych możesz dać mix. owsiane+jakaś mąka (owsiana,ryżowa,kokosowa,gryczana lub inna)
Lub nawet dodać kasze manną,marchew,cukinie,rabarbar

Dodatkowo można dorzucić jakiś owoc typu banan,jabłko,śliwka,gruszka

Polewe możesz zrobić z twarogu,jogurtu naturalnego,serka wiejskiego lub połozyc owoce

Więc opcji masz sporo :)



Zmieniony przez - Damian_619 w dniu 2017-05-14 22:41:46

Zmieniony przez - Damian_619 w dniu 2017-05-14 22:43:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
Zgadzam się z Damianem

jak chcesz zacząć prosto to zawsze do swoich 4jaj i 50g owsianych możesz dodać starte na tarce jabłko i cynamon, może też łyżkę jogurtu.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Ja dodaję np. cynamon, kurkumę albo kakao, do tego np. jakiś cukier (waniliowy zrobiony samemu) i odrobinkę soli. Czasem dodaję jakieś rozdrobnione owoce, np. tarte jabłko, jakieś jagody, maliny. Można też twaróg z jakimś słodzidłem i smakuje jak serniczki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Cześć ! Pytanie trochę z innej beczki, ale nie chcę zakładać nowego tematu :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Ucze się gotować i oglądam filmiki na youtube, tam gość jak robi kurczaka z chińszczyzną i ryżem, to kupuje większe porcje np. ( 600g ) piersi od razu, gotuje 400g ryżu i robi z tego kilka porcji. Ja w pracy mam mikrofalę, więc czy opłaca mi się robić 3 porcje na 3 dni ? Zachowa to świeżość w lodówce przez taki okres czasu ? Że tylko wziąć i odgrzać ? Sos się nie zepsuje ? Proszę o opinie, bo nie ukrywam, że fajnie byłoby zrobić sobie zapas na parę dni :) A i tak na marginesie... nie mam piekarnika, a widzę, że jest bardzo przydatny... Czy warto kupić mały piekarnik za 300 zł ? Pozdrawiam !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Piekarnik super sprawa do wielu rzeczy. Zależy co się robi, ale warto mieć. A na 3 dni spokojnie możesz robić moim zdaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nie jestem orzekonany czy ryz wytrzyma 3 dni

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
a dwa dni? jedna porcja kilka godzin po przygotowaniu, a druga następnego dnia ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
to na pewno tak

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
zależy co lubisz na słodko czy wytrawnie, mozesz dać 50g owsa, 2 jaj, trochę mięsa uprzednio juz zrobionego czy to pokrojona pierś czy jakieś mięsko mielone, do tego wrzucić pokrojoną mozarelle, ulubione zioła przyprawy, jakieś warzywka można dodać, kukurydze, paprykę pokrojoną w kostke.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pulled pork by MissInvincible

Wiecej