SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Omega 3- jaki polecacie?

Wysłana -
Witam na forum. Mam pytanie co do kwasów o3, bo nie wiem , który wybrać i czy jak mam 15 lat to mogę sobie zakupić omega 3 w kapsułkach. A drugie moje pytanie brzmi-czy omega 3 można brać latem, bo przecież nie zawierają wit. D?

{WYEDYTOWANE PRZEZ MODERATORA - AUTORZE NIE WRZUCAJ LINKÓW DO KONKURENCYJNYCH SKLEPÓW]

tylko nie wiem czy ten Gold Omega 3 nie ma jak dla mnie za dużej dawki, bo przypominam że mam 15 lat.
Proszę o pomoc w wyborze
Pozdrawiam

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-06-02 15:15:35
Wysłana -
Witam

Kwasy omega 3 mają istotne znaczenie w kwestii funkcjonowania naszego organizmu i ich odpowiednie spożycie jest niezbędne. Są one składnikiem blon komorkowych i mózgu. Do rodzinykwasów omega 3 należą:

- kwas alfa linolenowy,

- DHA (kwas dokozaheksaenowy),

- EPA (kwas eikozapentaenowy)

Odpowiednie spożycie tego składnika ma duże znaczenie w kwestii zachowania układu krążenia w dobry stanie jak i zapobiegania zawałom serca i zaburzenia profilu lipidowego kwasów Badania naukowe pokazują, że zapewnienie obecność tychże lipidów w diecie może zmniejszać ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca oraz nadciśnienia tętniczego krwii .

Niestety większośc populacji naszego kraju ma niedobory tego składnika pokarmowego i w tym wypadku dobrze sprawdza się suplementacja. Polecam chociażby ten produkt :

https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html

Pozdrawiam

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-18 19:45:34
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
szkoda śmiecić forum takimi tematami, łatwo to znaleśc w wyszukiwarce,

olimp omega 3
Wysłana -
olimp bezkonkurencyjny
Wysłana -
byl juz taki temat
Wysłana -
szukaj omegi 3 forte z nutropharmy, dawka jak w omedze gold z olimpa a da się znaleźć za 10zł 60caps
Wysłana -
podlacze sie do tematu: ile bierzecie tych kapsulek z olimpu bo na ulotce przestrzegaja przed stosowaniem wiecej niz 1 na dobre ale domyslam sie, ze bierzecie wiecej - nie szkodzi ?
Wysłana -
ja biore z Olimpu 4kapsy na raz dziennie+ 10g lub 20g tranu z Mollers'a
Wysłana -
Ja ostatnio zrezygnowałem w ogóle z suplementacji o3. Stawiam raczej na odpowiednią podaż z jedzenia i zmniejszanie udziału kwasów omega 6 w diecie.
Wysłana -
ja obecnie jem z Tested, ale Olimp wychodzi lepiej. Do każdego posiłku dokładam po 1 kaps
Wysłana -
Już widzialem ten temat i nawet proponowałem Ci już golda.
http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Gold_Omega_3_sport_edition-opis3562.html
Mozesz też kupic sobie tran w aptece.
Wysłana -
ale niestety tranu w lecie nie należy brać, gdyż ma wit, D
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź