SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oliwa z oliwek-co i jak

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Witam, czy smaży ktoś z was moze na oliwie z biedry? Bo kupiłem extra virgin goya z interka i nie wiem czy to oliwa jakas felerna, czy nie odpowiedni gatunek, ale po wysmarowaniu np patelni po chwili sie tak jak by karmelizuje.. W sensie no przypala.. Myślałem ze to cos z patelnia, ale na kokosowym czy Kujawskim nie mam takich cyrkow :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Nie oznacza tego. Pod tym względem nie ma znaczenia. Oliwa może zastygnąć trzymana w lodówce, ale nie od ciepła.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Witaj,
Wszystko zależy od stopnia dymienia oleju jaki użytkujesz do smażenia. Dlatego taką oliwę jak masz polewaj na warzywa, smaż na smalcu, oleju kokosowym czy na maśle klarowanym.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Podobno nie powinno się podgrzewać oliwy z oliwek ale czasami mi się zdarzało smażyć na niej i nigdy nie miałam takich "przypałów" - dosłwonie :) Może to rzeczywiście wina oleju w takim razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
wojo zmc
Witaj,
Wszystko zależy od stopnia dymienia oleju jaki użytkujesz do smażenia. Dlatego taką oliwę jak masz polewaj na warzywa, smaż na smalcu, oleju kokosowym czy na maśle klarowanym.
Pozdrawiam


Radzę doczytać trochę w tym temacie.W wyborze oleju do smażenia nigdy nie powinniśmy się kierować temperaturą dymienia, ponieważ nie jest to dobry wyznacznik, z racji tego iż produkty, które mają wysoką temperaturę dymienia mają często również bardzo wysoką zawartość frakcji nienasyconych. Przykładem może być tutaj olej słonecznikowy na którym wiele osób smaży, co jest błędem.

W pierwszej kolejności musimy spojrzeć na kwasy tłuszczowe pod kątem budowy chemicznej. Wybierając z kwasów tłuszczowych nasyconych, kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i kwasów tłuszczowych wielonienasyconych to właśnie te pierwsze są najbardziej stabilne w kontekście oddziaływania termicznego. Z drugiej strony kwasy tłuszczowe wielonienasycone są najbardziej wrażliwe na działanie czynników termicznych i najłatwiej ulegają utlenieniu.



Oliwa z oliwek powinna być ok do smażenia z tym że nigdy nie extra virgin to raz a dwa nie wiem jaka jakościowo jest ta oliwa z biedronki mi zdarzy się czasem cos podsmażyć na oliwie i nic z takich rzeczy jak piszesz się nie dzieją.


Zmieniony przez - wuper w dniu 2018-02-19 20:42:43

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jakieś krótkotrwałe smażenie na oliwie z oliwek może być.
Coś z tą oliwą musi być nie tak ze takie jaja się dzieją, masz czystą czy moze z jakimiś dodatkami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Taka o, możliwe ze jest tylko do polewania.
Czemu nie extra virgin? Ponoć to wlansie extra virgin jest najlepsza do wszystkiego i najlepszej jakości, a extra virgin ma różne typy.. Na praktycznie każdej widziałem ten napis..
No właśnie przejściowo smaze na kokosowym, ale pomyślałem ze zapytam was, czy ktoś używal tej biedronkowej bo jest dość tania i moze na niej da sie smażyć :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Nie powinna się karmelizować. Nigdy nie spotkałem się z takim efektem. Wklej zdjęcie lub nagraj film.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
extra virgin, ale podobno na etykiecie musi być jeszcze formuła Najwyższa kategoria oliwy z oliwek, uzyskana bezpośrednio z oliwek i wyłącznie za pomocą środków mechanicznych

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
domer
Nie powinna się karmelizować. Nigdy nie spotkałem się z takim efektem. Wklej zdjęcie lub nagraj film.


Szkoda mi patelni i oliwy na takie eksperymenty.. użyłem z 3 razy, za każdym razem się przypalało wszystko, nawet myślałem, ze jest źle rozgrzana patelnia, dlatego najpierw rozgrzalem patelnie, potem dodalem oliwy, bez zmian, wszystko sie przypala, na rzepakowym czy kokosowym wszystko świetnie się smaży nic nie przywiera i nic nie przypala, stąd moje pytanie, jaka oliwe polecacie do smażenia, najwidoczniej ta, którą kupiłem nadaje się do konsumowania na "surowo" do polania chleba, salatki czy pomidora :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Ja kupuje marki carefour czy ta co jest w lidlu, nieraz na niej awaryjnie smażyłem i było wszystko ok.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
A może chodzi o to, ze tam gdzie podają, że nadaje się do sałatek, to znaczy, że nie powinno się na niej smażyć, a tam gdzie tego nie ma, to normalnie bez problemu można smażyć ? Kurde, nie wiem, ale efekt dziwny :/ A też oliwa nie kosztuje 2 zł jak kujawski by kupować i sprawdzać która dobrze sie smaży.. :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie przy zadymionej ulicy?

Wiecej