SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Olimp vita-min multiple sport - przedawkowanie

Wysłana -
Witam, chciałbym się zapytać o waszą opinię co do suplementu olimp vita-min multiple sport. Trenuję już od roku i mam ułożoną dietę jednak od pewnego czasu zwłaszcza na redukcji zaczynam odczuwać jakby skutki niedoboru pewnych minerałów i witamin. Zastanawiam się nad zakupem wyżej wymienionego suplementu jednak po przeczytaniu ilości witamin jakie zawiera zastanawiam się czy stosowanie go codziennie nie sprawi że dane witaminy zostaną po prostu przedawkowane. Interesuje mnie również czy suplement ten mogłaby by stosować osoba nie ćwicząca i nie wykonująca cięższej pracy fizycznej jednak bez ułożonej diety.Być może zna ktoś suplement który posiadałby podobny skład witamin jednak w mniejszych ilościach.
Zmieniony przez - Nutscrackeroso w dniu 2017-12-23 08:48:25
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie masz się czego obawiać , w okresie jesienno zimowym taki kompleks witamin będzie odpowiedni. Możesz rownież kupić bardzo dobre w korzystniejszej cenie :
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_VitaminALL_Vitamins_&_Minerals-opis34160.html 
Wysłana -
Dokladnie AN to swietny produkt
Podjada moja corka rowniez kaps dziennie
Wysłana -
To tylko witaminy, nie przedawkujesz ich nadmiar poza ADEiK wydalisz z organizmu z moczem, bo są rozpuszczane w odzie.
Wysłana -
Ja osobiście biorę je (Olimp vita-min multiple sport) od paru ładnych lat i żadnych skutków ubocznych nie odczułem, a wręcz przeciwnie w okresie jesienno-zimowym mam zdecydowanie więcej energii i zwiększoną odporność. Nawet otoczkę mają "przyjazną" dla żołądka, bo w formie miękkiej kapsułki żelatynowej, a nie podobnej do m&m's twardej otoczki.


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2018-01-06 00:44:14
Wysłana -
Niestety wadą jest bardzo mała zawartość potasu i magnezu i mimo suplementacji miałem duży niedobór potasu w badaniu krwi, dlatego, jak ktoś ma poważniejsze objawy braku witamin warto od tego badania zacząć, czy iść do lekarza. Dlatego też uzupełniam potas i magnez w diecie Asparaginem.


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2018-01-06 01:03:36
Wysłana -
A jak chcesz koniecznie mniejsze dawki (bo rozumiem, że to dla kogoś innego), to testowałem kiedyś również na sobie z polecenia farmaceuty: "Olimp Vita-Min Plus z luteiną i zieloną herbatą", a mojej dziewczynie też polecałem i była zadowolona. W sumie są bardzo wydajne, bo 30 kaps (bierze się jedną dziennie, a w przypadku multiple dwie: 1 białą (witaminy) i 1 niebieską (minerały)), a kosztuje już od ok. 12 zł. (apteki internetowe) Tylko, że i w tym przypadku występuje problem z suplementacją potasu i magnezu, ale Asparagin (lek OTC) też jest bardzo tani, bo ok. 5 zł. za 50 tab. , tylko że on już nie jest tak wydajny, bo przy stosowaniu zalecanej dawki 2 tab x 3 starczy na 8 dni + 2 tabletki.
A co do wielkości tabletek Vita-min, to są sporo mniejsze od multiple, chociaż ja akurat z tym nie mam problemu.Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2018-01-06 01:34:14

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-01-06 11:14:56
Wysłana -
Jeszcze co do kwestii witaminy K, to nie jestem pewny na 100%, ale chyba ani Vita-min, ani multiple nie zawierają w swoim składzie witaminy K.
Natomiast plusem jest zawartość w swoim składzie folianu (kwas lewomefoliowy), zamiast bardziej popularnego kwasu foliowego (kwas pteroilomonoglutaminowy).


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2018-01-06 01:48:36
Wysłana -
Nie każdy produkt jest taki sam, w każdym mogą być inne proporcje vitamin i minerałów i nie wszytskie się tam też muszą znajdować.
Wysłana -
Dokładnie jw
Pozatym jak piszesz to edytuj posty
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź