SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olimp - Prolong

temat działu:

Olimp

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14370

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786




Olimp Prolong - 2200g

Opis


Olimp Prolong to odżywka proteinowa zawierająca wolno-wchłanialną kazeinę micelarną uzupełniony w szybko absorbowalny koncentrat białka serwatkowego najwyższej jakości, z dodatkiem kompleksu witaminowo-mineralnego, który warunkuje prawidłowy przebieg wielu procesów fizjologicznych związanych z obiegiem aminokwasów w organizmie ludzkim.

Kazeina micelarna jest trawiona w specyficzny sposób, w żołądku tworzy strukturę żelową, przez co jej trawienie jest spowolnione w czasie. Kazeina micelarna charakteryzuje się stopniowym, równomierny uwalnianiem aminokwasów do krwiobiegu. Nadaje się idealnie jako część składowa posiłku, bądź samodzielny posiłek w okresie dłuższych przerw od podaży składników odżywczych, np w przed nocnym spoczynkiem.

Koncentrat białka serwatkowego jest frakcją trawioną i wchłanialną szybko i sprawnie. Charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną i dużym stężeniem aminokwasów egzogennych, rozgałęzionych i argininy.

Olimp Prolong jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie diety w długo-wchłanialne białko o wysokim potencjale antykatabolicznym. Polecany jest ludziom aktywnym fizycznie, zwłaszcza sportowcom dyscyplin siłowych i sylwetkowych oraz osobom mającym zwiększone zapotrzebowanie na proteiny, czy też nie pokrywających zapotrzebowania z konwencjonalnych źródeł pokarmowych.




Zalecane dawkowanie

1-3 porcji dz. - szczególnie przed snem i po przebudzeniu, a także pomiędzy posiłkami lub/ i po treningu. 1 porcję preparatu (40 g - 140 jednostek = 3,5 miarki lub 7 płaskich łyżek stołowych) rozpuścić w 200ml wody.

Wartości odżywcze
SKŁADNIKI AKTYWNE Prolong
Porcja 40g
Ilość porcji w opakowaniu 55
Opakowanie 2200g
Zawartość jednej porcji zaw:
Wartość energetyczna 595,2kcal
Białko 30 g
Węglowodany 2 g
w tym cukry 2 g
Tłuszcz 1,6g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,9g
Błonnik pokarmowy 0 g
Sód < 0,1 g
Aminogram wzrocowy
Aminokwasy na porcję 40g
L-alanina 1187mg
L-arginina 815mg
Kwas L-asparaginowy 2657mg
L-cystyna 410mg
Kwas L-glutaminowy 5849mg
Glicyna 461mg
L-histydyna 652mg
L-izoleucyna 1662mg
L-leucyna 2886mg
L-lizyna 2544mg
L-metionina 816mg
L-fenyloalanina 1141mg
L-prolina 2308mg
L-seryna 1474mg
L-treonina 1650mg
L-tryptofan 389mg
L-tyrozyna 572mg
L-walina 1790mg

Zmieniony przez - Leksykon w dniu 2010-10-30 23:39:47

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30516
Miałem smak truskawkowy i tak jak się spodziewałem było czuć chemiczny posmak. Natomiast rozpuszczalność dobra. Nie polecam tego smaku bo na truskawkę nie smakuje.

"Ból jest twoim przyjacielem, sprzymierzeńcem, mówi ci kiedy jesteś poważnie ranny, nie pozwala ci zasnąć, przypomina ci abyś kończył tą pracę i wrócił do domu. Ale czy wiecie co jest najlepszego w bólu? Świadczy o tym, że żyjesz."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Oceniam jako DOBRY.
Smak truskawkowy taki sobie. Ale dużo jadłem odżywek, które były świetne w smaku, a później skład okazywał się bardziej cukrowany niż na etykiecie
Skład: wyraźna konsystencja i posmak kazeiny micelarnej, więc jest to to o co mi chodziło.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29581
również polecam, wyraźny posmak kazeiny, smak czekoladowy specyficzny ale z czasem nawet go polubiłem, uczucie głodu zaspokojone na dłużej niż w przypadku samej serwatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 978 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19371
wanilia magiczna, poprostu fantastyczna (mało kiedy mi smakuje wanilia), czuć kazeinę i ogólnie bardzo pozytywne białko!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7096
Rozpuszczalność super, smak czekoladowy bardzo dobry. Polecam jak najbardziej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1983 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37461
Rozpuszczalnosc bdb
smak tiramisu z wodą średnio wyczuwalny , ale da sie spokojnie wypic , z mlekiem bdb :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30917
smak dobry, rozpuszczalność dobra (wanilia, czekolada)

wcześniej robiłem sobie sam mixy 50wpc/50kazeina i konsystencja bardzo podoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 3613 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19374
Mam wanilię icoć nie lubię tgo smaku daje radę. Bardzo czuć kazeinę i dla mnie to wada, ale przynajmniej wiem ze skład nie oszukany. Według badań najlepszy mix białek po treningu - dlatego kupiłem i tak właśnie stosuję (wcześniej oczywiście węgle z bcaa/eaa). Jedana uwaga - cena. Za tą kasę białko będzie słabo się sprzedawać ( to widać po aukcjach choćby).Ja wylicytowałem o złotówki za 111 zeta i widać że tyl mniej więcej ludzię sa skłonni płacić za to białko, choć wiem że cena nie realna na stałe.

Here we stand or here we fall, history won't care at all...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30917
jadłem wszystkie smaki

1.czekolada - zdecydowanie najlepszy smak
2.wanilia - nic nadzwyczajnego ale dobre, nie nudzi się
3.truskawka - łagodny smak, może być ale na dłuższą metę nie za bardzo
4.tiramisu - nawet ok ale po kilku shake-ach już się znudził

rozpuszczalność 9/10
konsystencja dość gęsta (mączna) ale to ze względu na kazeine

szkoda ze cena już nie jest taka fajna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5726
Rozpuszczalnosc i smak czekoladowy jak najbardziej ok, piana do wytrzymania.

Produkt pierwsza klasa, szkoda tylko, że obecnie w takiej cenie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1980
witam szukam białka na noc. myślałem o olimp prolon (wpc+Kazeina), biogenix PRO-LONGATUM moim zdaniem lepszy skład (wpi,wpc,albumina jaj, kazeina) lub samę kazeina PEAK Casein. co polecacie?

Białko, ryż i kreatyna zrobi z Ciebie sk***syna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp - CARBONOX

Następny temat

Olimp - Chela-Cynk

Wiecej