SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olimp - Lecytyna Powder®

temat działu:

Olimp

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15514

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 8365 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19958
OLIMP Lecytyna Powder






Opis:

OLIMP Lecytyna Powder
to suplement diety uzupełniający dietę w fosfolipidy sojowe, zawierający lecytynę będącą obfitym źródłem choliny i inozytolu, substancji o niebagatelnym znaczeniu dla prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych w organizmie człowieka.

Składniki aktywne lecytyny warunkują właściwą pracę wątroby, układu nerwowego, korzystnie wpływają na gospodarkę tłuszczową, przyspieszają metabolizm. Ich potencjał jest wszechstronny, a odpowiednia podaż niezmiernie istotna w profilaktyce wielu chorób.

Cholina której źródłem jest lecytyna wchodzi w skład acetylocholiny, neuroprzekaźnika o istotnym znaczeniu dla procesów zapamiętywania i uczenia się, stąd też preparat może być niezmiernie przydatny studentom, uczniom w okresie intensywnej nauki i egzaminów, jak i osobom starszym jako element wspomagający zdolności intelektualne.

Systematyczne stosowanie preparatu wspomaga także zdecydowanie gospodarkę lipidową, może obniżać poziom złego cholesterolu we krwi. Fosfolipidy sojowe są również składnikiem wielu preparatów wspomagających pracę i regenerację wątroby. Warto włączyć lecytynę do suplementacji w wypadku znacznego obciążenia tego narządu niewłaściwym trybem życia, przyjmowaniem leków, alkoholu, niewłaściwą dietą. Środek może być niezmiernie przydatny również w okresie redukcji nadwagi.

SPOSÓB UŻYCIA

W stanach osłabionej kondycji psychicznej, wzmożonego stresu, pogorszenia pamięci, suplement najlepiej przyjmować 2-3 razy dziennie po 5-10 g, w trakcie lub po posiłku.

SKŁAD

Skład: lecytyna sojowa w proszku
! 100 g / 84 g lecytyna - w tym: cholina 23 g, inozytol 14 g
Dostępne opakowania: 250 g

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2014-09-18 22:07:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
super suplement!

u mnie to podstawowy suplement,
stosuje go cały czas(stała suplementacja)

polecam i polecać będe!
sog na temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 598 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6553
Kupilem ten produkt jako wspomagacz do sesji i podziele sie z Wami moimi obserwacjami.
Jezeli chodzi o rzecz najwazniejsza czyli dzialanie lecytyny na zdolnosc zapamietywania i koncentracji to jestem zadowolony. Nie wykluczam efektu placebo ale faktem jest ze lepiej mi sie uczy po tym i to jest najwazniejsze.
Do smaku mozna sie przyzwyczaic chociaz na poczatku troche odrzuca. Trzeba to traktowac jako suplement a nie orenzade i wtedy lepiej wchodzi :) (Jeżeli ktos nie toleruje laktozy i musi to mieszac z woda to z doswiadczenia wiem ze lepiej mieszac z ciepla woda niz z zimna, ogromna roznica w smaku)
Natomiast mam ogromne zastrzezenia co do opakowania i lyzeczki. Lyzeczka jest tak krotka ze wylowienie jej w tej tlustej lecytynie graniczy z cudem, po wylowieniu przychodzi czas na wygrzebywanie ta krotka lyzeczka w tym glebokim zakrecanym opakowaniu lecytyny do sporzadzenia napoju, co tez nie nalezy do najprzyjemniejszych czynnosci. Ostatnia sprawa ktora warto poruszyc jest ilosc spozywanej lecytyny, chodzi mianowicie o wachania ilosci zazywanej lecytyny spowodowane tym ze tak naprawde mozna brac lyzeczki plaskie lub z "górką" gdyz tresc etykiety nie uwzglednia tego problemu.

Tak czy siak najwazniejsze jest dzialanie z ktorego jestem zadowolony dlatego z czystym sumieniem moge polecic ten suplement, Pozdrawiam

Zmieniony przez - MotyW w dniu 2007-05-28 12:53:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182
Hmmm stosowałam ten suplement zgodnie z zaleceniami, nawet brałam troche więcej niż zaleca producent.

No niestety, po 2 miesiącach stosowania nie zauważyłam absolutnie żadnej poprawy w pamięci, szybkości uczenia się, kojarzenia itd.

Nie polecam nikomu jako suplementu do nauki. Podejrzewam że działanie jest oparte na efekcie placebo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113
pytanie takie nietypowe mam do ludzi, ktorzy uzywali tej 'wersji' :






mianowicie :

- to duze pudelko jest firmowo zapelnione tylko do ok. polowy?

- ten proszek ma taki jasnobrazowy kolor?
(i swoja droga bardzo przyjemny smak)

;D


dzieki jak ktos odpowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
sorki że podbijam roczny temat, wyszło mi w google jak czegoś szukałem :D

Drobna poprawka:

100 gram lecytyny NIE zawiera 23 gram choliny. Zawiera 23 gram fosfatydylocholiny (o ile nie przekręciłem nazwy), w której sama cholina to zaledwie 12% masy. Podawanie przez producenta czy dystrybutora takiej ilości choliny jest zwykłym okłamywaniem klienta.

Opakowanie 100 gram zawiera więc niecałe 3 gramy choliny. Dzienne zapotrzebowanie na cholinę szacuję się na pół grama, z prostej kalkulacji wynika, że pełen 100gramowy słoiczek starczy raptem na 5-6 dni suplementacji 100% zalecaną dawką.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Szkoda, bo myślałem już że zastąpię

Essentiale Forte gdzie w 1caps=300mg choliny, Lecytyną.
W tym wypadku jeśłi jest tak jak mówisz, jest to nieopłacalne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109
lecytyna czy leucyna??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36709
to jest to samo
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp - Lady Term®

Następny temat

Olimp - L-Glutamine 4000®

WHEY premium