sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Olej rzepakowy bądź oliwa? Ile dziennie?

Wysłana -
Witajcie, dotarłem do różnych artykułów na forum, gdzie polecane jest picie oliwy bądź oleju rzepakowego w ilości nawet 70-100 ml dziennie.
Czy możecie się do tego odnieść? Zaznaczę, że mam problem z przytyciem i stąd każda ilość kalorii będzie na wagę sukcesu :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Poproszę o link do artykułu bo sobie nie przypominam. Nikt tu nie zaleca picia oleju. 70-100 g to dziennna podaż tłuszczy w zależnosci od przyjętych makro. Jak masz problem z przytyciem, to wrzuć tu dietę wraz z ankietą, zobaczymy w czym problem, najczęściej jest to niedostateczna podaż kalorii, rzadziej problem zdrowotny.
Wysłana -
Jeszcze może zalecają te 100 ml wypijać w jednej porcji ?
Zastosuj się do wskazowek jw
Wysłana -
http://www.sfd.pl/Ile_maksymalnie_oliwy_dziennie_-t273994.html 
Wysłana -
To nie jest żaden art , tylko zwykły temat założony przez usera ponad 10 lat temu
Wysłana -
Nie ma to jak seta oliwy do kolacji :)
Wysłana -
do tego oczywiście ryż z kurakiem 5x dziennie
Wysłana -
Przy takiej ilości na raz oleju tylko rozwolnienie mi się skojarzyło
Wysłana -
raczej nic dobrego z tego u Ciebie nie wyjdzie.
Wysłana -
flex1976
To nie jest żaden art , tylko zwykły temat założony przez usera ponad 10 lat temu

Prawie jak nowy art .

@Autorze - w diecie powinno znaleźć się miejsce na lipidy zarówno jednonienasycone, wielonienasycone jak i nasycone w odpowiednich proporcjach. W innym przypadku uniemożliwisz pokrycie zapotrzebowania na inne niezbędne kwasy tłuszczowe.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-18 16:25:08
Wysłana -
Tłuszcze w diecie powinny być dobrane z takich źródeł, aby proporcje kwasów tłuszczowych w nich obecne były w zalecanych ilościach. Polecam poczytać:

http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje 
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź