SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olej lniany do Pana Darka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
Olej lniany

Witam Pana Darka Mam takie pytanie odnośnie właśnie oleju lnianego . Obiło mi się o uszy że kulturyści Polski stosują go z dużym powodzeniem przed zawodami On właśnie jest podstawowym źródłem tłuszczu w diecie. Wszyscy wiemy że olej ten posiada zdrowe kwasu tłuszczowe i działa profilaktycznie na wiele chorób . Najbardziej ciekami mnie jednak zastosowanie u tychże kulturystów . Słyszałem również że olej ten działa również anty strogenowo (obniża poziom estrogenu…czy cos podobnego ) to również chciałbym aby pan wyjaśnij jak to dokładnie jest . Jest jeszcze kwestia omega 3 też prosił bym aby pan co nie co napisał Trochę dużo tego , ale myślę że rozwieje pan nasze wątpliwości co do oleju lnianego. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedz .... a i jeszcze jedna sprawa która tez dokońca nie została wyjaśniona jak to jest przykładowo z izolatem sojowym czy również działa przecie estrogenowo czy wręcz przeciwnie. POZDRAWIAM

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 15 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8
Ja własnie przyjmuję wit c, 2 razy dziennie w dawce 200mg. Nie przyjmuję na wieczór bo potem nie mogę zasnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Zainteresowanie olejem lnianym wzięło się przede wszystkim z faktu niskiego spożycia w naszym kraju produktów pochodzenia morskiego, które są waznym dla naszego zdrowia źródłem kwasów omega-3. Ich właściwości prozdowotnych nie będę opisywał, bo bardzo wiele można na ten temat znaleź w internecie. Moge jedynie tutaj wspomnieć o zasadności ich stosowania w sporcie. Kwasy omega-3 mają przede wszystkim duze znaczenie w sportach wytrzymałosciowych: działaja rozszerzajaco na naczynia krwionośne, ułatwiają transport erytrocytów (z tlenem), zapobiegają ich zlepianiu, działają przeciwzapalnie i przeciwkrzepliwie. Z punktu widzenia kulturystyki, należy zaakcentować to, ze niektóre eikozanoidy powstające z kwasów omega-3 mogą wpływać na zwiększenie uwalniania hormonu wzrostu, przyczyniając sie do zwiększenia syntezy białek mieśniowych (niektóre badania to sugerują), a także przyspieszac proces regeneracji sił po treningu. Kwasy omega-3 ułtwiając transport skłądników odżywczych w krwiobiegu, pomagają także w dostarczaniu różnych potrzebnych skłądników do mieśni. Jednoczesnie wykazuja ponadto działanie odtłuszczajace, w zwiazku z czym zainteresowanie nimi srodowisk sportowych jest całkowicie uzasadnione. Kwasy omega-3 to jeden z najcenniejszych składników odżywczych diety. Nic wiec dziwnego, że w wyniku niskiego spożycia tych kwasów w diecie, poszukuje się intensywnie ich źródeł, w czym niewątpliwie mógłby pomóc olej lniany. Zawiera on 58% kwasu alfa-linelonowego (ALA) należącego do grupy kwasów omega-3. Ale jak się okazuje, mimo wysokiej zawartości omega-3 olej lniany wcale nie jest aż tak doskonałym ich źródłem. W czym zatem tkwi problem? Otóż z punktu widzenia zdrowia czy wysiłku sportowego najistostniejsze kwasy omega 3 to kwas EPA i DHA - i to one mają kluczowe znaczenie fizjologiczne. Sam kwas ALA (w oleju lnianym) może mieć istotne znaczenie jeżeli ulegnie zamianie do EPA i DHA, ale niestety z tym jest duży problem. Na podstawie szegu badań, dowiedziono, że 65% ALA ulega spaleniu do CO2, natomiast jedynie 5% może ulec przemianie do EPA i DHA. Problem ten może dodatkowo utrudniać stres, alkohol, niedobory wapnia, magnezu, cynku, itp. Z tego tytułu olej lniany nie jest aż tak szczególny i jego nadmierna reklama wydaje się prawdopodobnie trochę przesadzona. Obecnie mówi się coraz częściej o innym oleju - z nasion żmijowca babkowatego który zawiera kwas steraidonowy z rodziny omega 3który bardzo skutecznie konwertuje do EPA. Niestety na terenie UE nie został jescze dopuszczony, gdyż nie ma jeszcze wystarczajacych danych na temat jego wpływu na zdrowie człowieka. Póki co, najskuteczniejszym, i zarazem najtańszym rozwiazaniem jest dostarczanie kwasów EPA i DHA w formie suplementów (OLIMP OMEGA 3). Wtedy na pewno będziemy wiedzieć, że nasza dieta zawiera wystarczającą ilość tych cennych składników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
Dziękuję ślicznie a na pozostałe pytania odpowie Pan później jeszcze dzisiaj . i jeszcze jedno pytanko jak to jest z tą witaminą c ile końcu człowiek może jej jednorazowo przyswoić 200mg czy więcej są suplementy jak np. Vitalmaxa który ma bodajże 800mg !!! Proszę o odpowiedz również na wcześniejsze pytania jak i to !! z góry będzie panu bardzo wdzięczni.

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dla wiekszosci
z dlugiej wypowiedzi Darka

omega 3 a olej lniany

Póki co, najskuteczniejszym, i zarazem najtańszym rozwiazaniem jest dostarczanie kwasów EPA i DHA w formie suplementów (OLIMP OMEGA 3).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
Biniu większość pewnie umie czytać i napewno te ostatnie zdanie przeczytała i zapamiętała. Czekamy na odpowiedzi POZDRAWIAM

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
Panie Darku może pokusi się Pan jeszcze o dalsze odpowiedzi !?

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Izoflawony sojowe wykazują podobne działanie jak estrogeny. Ich podaż w diecie jest bardzo korzystna. Obecnie spożycie fitoestrogenów wynosi ok 5mg na dobę, tynczasem zapotrzebowanie kształtuje sie na poziomie 40-45mg. Chronią one miedzy innymi przed rozwojem nowotworów hormonozaleznych, osteoporozą, chorobami ukłądu krązenia, a także wpływają korzystnie na układ nerwowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
podobne działanie to znaczy? Przykładowo jeśli w organiźmie będzie nadmiar estrogenu to czy wspmniane Izoflawony sojowe będą go obniżąc,normalizować i czy tak samo będzie działać indole np:melatonina i jeszcze prosszę o odpowiedz na temat wit C i oleju lnianym czy rzeczywiscie działa przeciw estrogenowo POZDRAWIAM SERDECZNIE

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
izoflawony działaja normalizująco na gospodarkę estrogenami, szczególnie w przypadku spadku steżenia hormonów żenskich w organizmie (np. okres menopauzy). Z kolei zwiekszony udział fotosterogenów przy wyrównanej gospodarce hormonalnej nie doprowadza do żadnych zakłoceń, zatem nie ma obaw o ich przedawkowanie w diecie. Jeżeli chodzi o wpływ oleju lnianego i witaminy C na estrogeny, to trudno mi sie tutaj wypowiedzieć, gdyż nie bardzo potrafie odnaleźć w głowie tutaj jakąś istotną zależność i nie pamiętam bym sie na ten temat gdzieś natknął w publikacjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19199
bardzo dziekuję panie Darku z witaminą to źle pan przeczytał chodziło mi o przyjmowanie dawek a mianowicie ile wit C jest człowiek wstanie przyswoić przy jednorazowym przyjęciu ....krąży opinia że max 200mg ?! a i jeszcze pana pomęczy czy orientuje się pan ile jest mg w IZOLACIE SOJOWYM izoflawonów ? Pozdrawiam

Gęstość, proporcje ,pocięcie ,estetyka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
jeżeli chodzi o witaminę C, to rzeczywiscie dawka 200mg (na porcję) uważana jest za dawkę optymalną. Najkorzystniej przyjować witaminę C w dawce ok.200mg 2-3 razy dziennie. Natomiast jeżeli chodzi o izoflawony, to niestety nie jestem w posiadaniu tych danych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MISTRZOSTWA STRONG PARY !!!

Następny temat

Odżywki po treningu - prośba o podpowiedzi

WHEY premium