SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Olej

Wysłana -
Czy warto pić oleje na zimno
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Warto. Tylko wg braków w diecie . Z umiarem i oczywiście odpowiednie oleje tzn oliwę.
Wysłana -
Rozwin pytanie bo bardzo ogolnikowo sie pytasz
Wysłana -
Nie. Bo jest niesmaczny. Nie widziałam nigdzie, zeby w restauracjach serwowali. ;-( a na poważnie, to oleje są rózne, wiec na tak postawione pytanie nie da się sensownie odpowiedziec. Tluszcze sa niezbędne, ale wazna jest ich jakość i proporcje kwasów tłuszczowych.
Wysłana -
Silnikowy odradzam
Opałowy w sumie też
Wysłana -
To zależy. Nie wiem też co rozumiesz pod pojęciem "pić"? Zbyt duża, jednorazowa dawka oleju działa przeczyszczająco. Drugi minus spożycia czystych olejów jest taki, że są prawie "pustymi kaloriami", a jednocześnie mają wysoką gęstość kaloryczną ( 1g = 9kcal ). Zawierają przyzwoite ilości witaminy E, czasem niewielkie ilości witaminy K (roślinne), lub czasem niewielkie ilości witaminy A (zwierzęce). Zatem, na dietach wysokotłuszczowych trzeba przede wszystkim zadbać o uzupełnienie diety w odpowiednie produkty o wysokiej gęstości odżywczej, aby zbilansować dietę pod względem mikroelementów.
Dodatkowo - olej olejowi nierówny. Nie zalecam pić dużych ilości olei roślinnych o kiepskim stosunku omega, bo można się nabawić stanów zapalnych, autoagresji immunologicznej i wszelkich konsekwencji nadmiaru omega 6 (teoretycznie np. alergii).
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź