SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olala007 / Redukcja - co zrobić by pchnąć znowu do przodu - ojej długie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3671

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28
Witam serdecznie, będzie trochę długo i po babsku ..
Nie wiem tak naprawdę od czego zacząć , problemu czy opisu swojego profilu. Może jednak od problemu.
Chciałabym jak większość Pań pozbyć się możliwie jak najtrwalej znienawidzonej tkanki tłuszczowej oraz ukształtować ciało tak by z upływem czasu nadal było one zwarte, elastyczne i jędrne. Stąd też moje pytanie. Gdzie i jakie zmiany mam wykonać, by udało się osiągnąć zamierzony cel i go utrzymać. Nie chodzi mi tu o rozpisanie treningu (zakładam że po dłłłługiej lekturze sfd i pytaniach do instruktorów na siłowni trening mam rozpisany ), ale o próbę zastanowienia się czy i jak powinnam ewentualnie zmienić jego proporcje i co mam zrobić jeszcze z moim jadłospisem.
Po słowie wstępnym czas na kilka faktów:
RUCH:
Jestem osobą aktywną od zawsze a w chwili obecnej moja aktywność tygodniowa wygląda następująco:
1. 2-3 x tyg po 60 min (trening poranny 7:00) bieżnia - najchętniej i najczęściej (zapewniam że nie jest to truchtanie tylko naprawdę rzetelne 40 min, wplatam w to interwały, przebieżki, bieg pod górę, przyspieszenia te krótkie i te dłuższe, ból i wysiłek nie są pojęciami mi obcymi), wiosła - zdarza sie że nogi odmawiają posłuszeństwa wiec trzeba zamienić, ale i tu też staram się nie wozić na wózku a naprawdę popracować i brzuchy tak na koniec
2. 1x tyg. zamiennie z bieganiem robię 50 min trening obwodowy lub z uwzględnieniem określonej partii mięśniowej
3. 1x tyg. - sobota, gdyż czasu jest trochę więcej - 40-45 min biegam lub zajęcia spinningowe, potem trening obwodowy całego ciała, z naciskiem na jego górną część.
Ćwiczenia wykonuję w 4-rech seriach po 20 powtórzeń z obciążeniem takim by ostatnie 3-4 ruchy sprawiały już dużą trudność.
4. 1-2x tyg dla rozluźnienia i czystej przyjemności bywam na zajęciach ze sztangami lub pilatesie lub też innej formie zajęć grupowych
Statystycznie rzecz ujmując wychodzi mi, iż 4 razy w tygodniu ruszam się aktywnie.
JADŁOSPIS:
Nie jest nazbyt wyszukany i skomplikowany . Ze względu na oszczędność czasu, podczas przygotowania posiłków w danym dniu mam jeden rodzaj np. mięsa (kurczak) drugiego dnia jest to ryba. Różnice polegają głównie na sposobie ich przygotowania, gotowane na parze, lub smażone na patelni i oliwie z oliwek. Natomiast jeżeli chodzi o rozkład posiłków oraz wagę jest ona bardzo zbliżona. Nie stosuje żadnych podziałów na dni treningowe i beztreningowe.
Przykładowy zestaw zamieściłam poniżej. Jeżeli mogę prosić o opinie czego mi tu brakuje, a co może powinnam wyeliminować. Należy na pewno dodać tu jeszcze ser pleśniowy/mozarella około 100-15g tygodniowo (starsznie lubię) i lampka czerwonego półwytrawnego wina jest też moim gościem wieczornym :). Tak zazwyczaj jadam w tygodniu gdy chodzę do pracy … w weekendy któryś z posiłków wypada a na to miejsce wskoczy coś innego, gdyż jak to bywa wychodzi się do knajpy jedzie o mamy na obiad itp.

Posilek I waga B T WW Kalorie
69 Jaja(60g) 120 8 6 0 87
578 Otręby pszenne 10 2 0 2 19
434 Tran 10 0 10 0 90
633 Pomidor 120 1 0 3 18
ŁĄCZNIE: 260 11 17 5 214

posilek II waga B T WW Kalorie
156 Korczak 200 43 3 0 198
633 Pomidor 120 1 0 3 18
411 Oliwa z oliwek 10 0 10 0 88
ŁĄCZNIE: 35 3 1 31 145

Posilek III waga B T WW Kalorie
306 Łosoś świeży 200 40 27 0 402
648 warzywa 200 4 1 1 26
ŁĄCZNIE: 405 44 28 1 428

Posiłek iV waga B T WW Kalorie
156 kurczak 200 43 3 0 198
605 warzywa 120 2 0 6 34
ŁĄCZNIE: 320 45 3 6 232

Rozpisałam się strasznie, niemniej chodziło mi o przedstawienie tych kilki zdaniach mojego regularnego dnia a nie takiego w którym się strasznie spinam i planuję wszystkiego niemal z aptekarska dokładnością, bo takowych dni zwyczajnie nie ma

I na koniec informacje końcowe:
Wiek 35
Waga63
Wzrost 170
Aktywność fizyczna: od zawsze w różnych formach ale bez przestojów
Stosowane diety - od roku jadam głowienie wg w/w rozpiski
Cel: pozbycie się tkanki tłuszczowej i ukształtowanie ładne ciała, a w liczbach docelowe 5-7 kg w dół.

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dlugo masz taka diete? Nie podoba mi sie ona
Uff... ja tu widze troche mozliwosci pokabinowania tylko nie wiem czy sie wyrobi eczasowo.
Zreszta problem zawsze jest w zaciętości zawodniczki, bo ja siedze i sie produkuje a 70% odpada bo nie ma wystarczającej motywacji.
A tu trzeba pierw u ciebie podniesc kalorie poprawić dietę, zmienić trening wszystko po kolei, dac sobie czas na regeneracje to wyjdzie minimum 4 tygodnie i ewentualnie wtedy redukcja.
Czyli czas i cierpliwość sie kłania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Jaką masz założoną kaloryczność posiłków? Jesz 1000kcal, gdzie węglowodany?
Rozpisz dokładnie trening jakie ćwiczenia i z jakim obciążeniem robisz. Poczytaj post podwieszony Moralesa o układaniu diety.

Mam taką samą wagę aktualnie... wzrost ten sam... a szczerze nie wiem z czego miałoby mi ponad 5kg zejść.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego nie jadasz węglowodanów? Jak widzę, jesteś osobą bardzo aktywną, przy takim odżywianiu nie masz skąd czerpać energii, więc upalisz to, co jest przy redukcji najcenniejsze - mięsień. Pamiętaj, że to mięsień nadaje kształt, mięsień to smukłe i wysportowane ciało. Dodatkowo kilogram mięśnia pali ponad 50 kcal na dobę, kilogram tłuszczu tylko 2 kcal.
Patrząc na to wszystko widać, że robisz gruby deficyt energetyczny. To nie jest dobra droga. Pomyśl o wprowadzeniu dobrych węglowodanów. Ale zanim więcej Ci napiszę, wrzuć tu więcej informacji. Gdzie Ci się odkłada tłuszcz, jaki typ budowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Hejka ja mam ciut inny problem bo moj tluszcz odklada sie w...lydkach wszedzie indziej jest ok a lydki mam strasznie zatluszczone tak ze nawet widac cellult golym okiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzuć zdjęcie, bo nie wierzę. Sama łydka może być, ale chcę to zobaczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Ok zrobie to dzis wieczorem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26


prosze oto zdjecie moich zatluszczonych lydek,jakies propozycje jak sie tego okropienstwa pozbyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
a nie są one spuchnięte?
ja mam problem z żyłami i moje podobnie wyglądają ..

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie to też wygląda na opuchnięcie a nie tłuszcz. W tym miejscu trudno jest zebrać znaczącą ilość tłuszczu, poza grubasami 150kg tak na prawdę tkanka tłuszczowa w tym miejscu to raczej abstrakcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Moze to i racja bo rano wygladaja calkiem znosnie.Czy znacie jakies suplementy na opuchlizne a moze jakies tabletki zeby pozbyc sie wody z tkanek?dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
Dobra dieta
ja puchne po większości węglowodanów
choć przy małej ilości ww też puchne - ale to chorobowo
może badania jakiś by się przydały

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ćwiczenia siłowe na redukcji

Następny temat

jak to jest ze stepperem?? prosze o pomoc

Wiecej