SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okrągłe plecy, krzywa postawa i trening

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Cześć. Mam 15 lat, wade postawy i okrągłe plecy. Jestem po prześwietleniu, wyszła mi pogłębiona kifoza piersiowa, oraz lekka [?] skolioza 6 stopni no i szyja do przodu i barki . Chciałbym trenować i korygować wade jednocześnie, tzn żeby ćwiczenia nie obciążały bardzo kręgosłupa [oprócz tego robie korygujące i roller] . Podczas przysiadów, wykroków czy wyciskania żołnierskiego odczuwam dyskomfort i większe spięcie trudno mi zrobic, oraz ciężko jest mi wykonać wyciskanie francuskie nad głową [również spięcie pleców, szyi i barków].Wizyteu orto mam dopiero w Listopadzie, wczesniej terminow u 3 lekarzy nie było w okolicy xD Polecicie alternatywy dla ćwiczen na te partie [nogi, barki, triceps] przy wadzie postawy. Dodam, że od niedawna sie rolluje, choć narazie nie widze niczego oprócz bolu przy tym ale mniejsza. Czy może wogole nie cwiczyc z hantlami i sztanga i czekac do listopada [czego nie chce!], nigdy nie uzywalem duzych ciezarow. Co powiecie na ten temat?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 185
Zacznij od tego co jest wynikiem takiej postawy. A więc: - kifoza piersiwa to nic innego jak przykurczenie mięśni klatki piersiwej i nadmierne rozciągnięcie mięśni grzbietu, głównie mięśnie ściągające łopatki, ćwiczenia: rozciągające na mięśnie klatki piersiwej, wzmacniające (skracające) mięśnie grzbietu. -skolioza, świadczy natomast o asymetryczności mięśniowej, dlatego zacznij ćwiczyć np. z sztangą, na maszynach, tam gdzie rozkład sił jest równy i możesz wyrównać siłę mięśni, za tym też pójdzie Twoja postawa.


Zmieniony przez - JaroK2 w dniu 2018-07-16 20:24:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
co do skoliozy akurat bym byl ostrozny w formulowaniu takich tez
przyczyny moga byc rozne np. jedna noga krotsza druga dluzsza

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 185
Nieno jasne że tak, powodów może być o wiele wiele więcej. Faktycznie poleciałem trochę powierzchownie. Tak że sory, moja wina. Mimo wszystko z mojego doświadczenia zdecydowana większość to wynik asymetrii mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie wiem czy ortopeda Ci pomoże, prędzej fizioterapeuta dobierze odpowiednie zestawy ćwiczeń.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
mysle, ze nawet dobry trener by ogarnal temat, jednak faktycznie wizyta u fizjo mocno wskazana

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie wybierz się do fizjoterapeuty jesteś młody szkoda żeby powstała większa wada postawy, jak chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lordoza

Wiecej