SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okno IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1580

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 228
Hej, mam takie szybko pytanko.

Okno żywieniowe w IF w godzinach 14-19/20. 2h po treningu pierwszy posiłek. Da radę z takim okienkiem? (Wszystko już mam wyliczone co do b/t/w.), tylko nie wiem jak to leci z tymi godzinami - takie będą w porządku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
godziny bez różnicy, ale ja bym jadł 1h do 1,5h po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 228
Mógłbyś mi powiedzieć w czym tkwi diabeł, że jadłbyś wcześniej? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
w tym że wg. mojego przekonania, po mocnym treningu siłowym glikogen jest mocno wypalony, mięśnie domagają się makroskładników. Warto odczekać 1h bo po treningu wydziela sie dużo naturalnego hormonu wzrostu itd. Odczekując tą godzinke organizm chłonie jedzonko jak gąbka i jest git. Ale 2h to imo za dużo proste

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2013-08-24 00:12:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 228
Dzięki wielkie, tak też zrobię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Też nie jestem ekspertem ale mówię to po części z wiedzy teorytycznej, jak i praktycznej.

Wiem po sobie że jak zrobię trening i nie zjem dobrego posiłku po treningowego w odpowiednim czasie to nie czuje się dobrze.


Cały ten katabolizm jest mocno naciągany ale na chłopski rozum, katujesz mięsnień zrywasz włókna, wypłukujesz glikogen (którego i tak nie wypłukasz całkowicie jednym treningiem) ale zmniejszasz jego zasoby. Także mięsnie jednak potrzebują czegoś do rozrostu i regeneracji

Także godzinkę warto zaczekać ze względu na wydzielanie hormonu wzrostu. I po godzince/ godzince z haczkiem dać dobry posiłek
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 5 regulaminu
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Rzeczywiście, nie ma jakiegoś specjalnego sensu czekać aż 2h. Przy okazji możesz w ten sposób wydłużyć sobie okno żywienia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
W tej chwili liczba badań odnośnie wpływ podaży makroskładników na wydzielanie hormonu wzrostu po treningu jest ograniczona.

Niemniej jednak opierając się na dostępnych badaniach uznałbym, że czekanie 2 godziny nie tyle nie ma sensu, ale jest kontrproduktywne, w stosunku do rezultatów jakie można uzyskać umieszczając posiłek potreningowy 0,5-1 godzinę po zakończeniu wysiłku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki i pytanie odnośnie nabiału i owoców

Następny temat

Masa na IF, makroskładniki.

Wiecej