SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okiem kibica - Medieval Games 2018

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Weekend pod hasłem Medieval Games Ryn 2018


Jako że mieliśmy w Rynie całą ekipę naszych trenerów w kategoriach
- Master 35+
- Elite Man
- Elite Woman
Postanowiliśmy zebrać ekipę i wybrać się na solidne kibicowanie! Byliśmy na miejscu od samego początku, czyli od piątku aż do finałów w niedzielę. Pomyślałem, że podzielę się z Wami moimi wrażeniami z tej wycieczki.

Arena
Bardzo fajnie zorganizowana, trybuny dookoła areny - centralnie umieszczony rig, po obu stronach po 4 stanowiska, jednocześnie na arenie 8 zawodników (lub teamów) Przez pierwsze 2 godziny było spoko a później mega duchota. Po kilku godzinach aktywnego kibicowania czułem się jak wygotowany na parze pieróg Co dopiero musieli czuć zawodnicy Rig kozacki - robił wrażenie... niestety z uwagi na wysokość i (moim skromnym zdaniem i inżynierskim doświadczeniem) brakowało mu kilku poprzecznych belek, przez co latał na boki jak szalony! Gdy po obu stronach leciały pullupy, C2B czy MU cała konstrukcja dosłownie falowała. Wielu zawodników bardzo na to narzekała ponieważ tak mocne drgania bardzo utrudniały utrzymanie rytmu przy pracy na drążku. Drugim problemem przy ring MU było to, że jak zawodnik spadł z kółek, to ich złapanie przy drugim wskoku było sporym wyzwaniem przy bujającym się rigu.
W tym roku podłoga była zabezpieczona podwójną warstwą amortyzującą zatem można było zrzucać sztangi - poza kilkoma pojedynczymi eventami ciężarowymi, gdzie trzeba było w kontrolowany sposób odłożyć obciążenie.


WODy
Fajnie dobrane, bardzo ciekawe połączenia, przekrojowe i na prawdę ciężkie! Najgorszym chyba ćwiczeniem całych zawodów były Devill Press - Trzymając 2 hantle robimy z nimi burpee i w końcowej fazie hantle muszę znaleźć się nad głową w pełnym lockoucie łokcia. Technika dowolna - snatch lub C&J Patrząc na wyraz twarzy zawodników walczących z kolejnymi powtórzeniami ćwiczenie to było totalnym zabójcą! Były wody typowo siłowe jak drabinka deadliftów czy snatch w eventach teamowych. Było dużo elementów gimnastycznych - barMU, rungMU, HSwalk w wersji 4m unbroken! no i pierwszego dnia 4,3km biegu na świerzym powietrzu. Było ładnie ale wiał zimny wiatr! jednak event w moim odczuciu wypadł bardzo fajnie. Ogólnie workouty na prawdę bardzo ciekawe - nie będę tutaj ich wszystkich opisywał bo jest ich za dużo -> odsyłam do https://athletes.zone/challenges/1390

Organizacja
Krótko: Świetna!
Wszystko terminowo, godziny ładnie rozpisane, pełna informacja kto gdzie jak i o której, bez żadnego opóźnienia!

Sędziowanie
Osobiście z punktu widzenia kibica było kilka delikatnych potknięć i nieporozumień jednak nie wyłapałem żadnych rażących zaniedbań. Oczywiście nie byłem wszędzie i zawsze, więc to tylko moja opinia.

Zawodnicy
Śledziłem głównie mastersów 35+ i 2 kategorie Elite dlatego skupię się tylko na nich.
Bardzo wysoki poziom! Niesamowicie przygotowani pod każdym względem zawodnicy. Największe wrażenie zrobił na mnie zawodnik kategorii Masters 45+ Wielki byk! na prawdę olbrzym a w elementach gimnastycznych na drążku i kondycyjnie po prostu sprawił, że zamiatałem szczękę z podłogi! Mega szacun!
Ogromne wrażenie zrobił tez na mnie występ w finałowym workoucie kategorii TEAM. Trójmiejska Crossfit Marina rozwalili system w synchronizacji drużyny! No po prostu jak się na nich patrzyło to jeden organizm - doskonale przygotowana drużyna!
O ile w kategoriach Masters i Elite Man pozycje raczej były stałe z niewielkimi wahaniami... to w kategorii Elite Woman non stop były przetasowania! Przekrojowość workoutów tasowałą tabelę z workoutu na workout... Dużym zaskoczeniem było dla dziewczyn zadanie AMRAP 4' Wall Ball to target na wyskości 3,3m Niestety moja trenerka wypadła w tym workoucie dość słabo. Jednak rzucanie do targetu a rzucanie przy ścianie to 2 zupełnie inne ćwiczenia. Wielu zawodniczkom sprawiało to problem! Może poza Marią Kurzawą, którą też obserwowałem i której praktycznie każdy rzut był dosłownie w punkt! Wytrzepała 110 powtórzeń! Czasami robiło mi się smutno jak patrzyłem, jak dziewczyny szaleją z ciężarem, z którym ja mógłbym mieć problem... takie np 65kg w zestawie 5xDL+3xHang squat snatch+unbroken complex 2xSTO1xHang Squat Snatch. Na prawdę ogromny szacun dla wszystkich startujących!

minusy
Wiele dyskusji między kibicami, zawodnikami itp... i kilka spostrzeżeń...
Przede wszystkim zaniedbanie kategorii Masters - to akurat komentarz naszego trenera, który startował i czuł niedosyt bo było tylko kilka workoutów w sobotę pomiędzy kategoriami Elite i Open. Mastersi nie startowali w piątkowych WODach - bieg 4300m i drabina deadliftów, a bez problemu mogliby. Możnaby było zejść trochę z ilością treningów Elite... 10 WODów i wszyscy zawodnicy robili wszystkie. Nie było eliminacji i typowego półfinału z mniejszą ilością zawodników i finału z TOP10 albo TOP6 Przez co czas workoutów elite był dość długi... a można było wykorzystać go np na dodatkowe wody mastersów - którzy na prawdę DAJĄ RADĘ! To nie leśne dziadki a na prawdę kozackie maszyny !

Zapraszam do dyskusji :)
Wiem, że Wizard startował - niestety nie udało nam się spotkać. Może dopisze coś z punktu widzenia zawodnika.
Może ktoś oglądał Live na youtube

Jak macie jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem o ile dam radę
Jak wpadną w moje łapy jakieś foty od naszej drużynowej pani fotograf to wrzucę kilka










Zmieniony przez - fsl w dniu 2018-04-08 22:18:52
4

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Super relacja, złapałam Was na live na yt, a zdjęcia też kosa.
Z tego, co widziałam na finałowych WODach to jeszcze jeden dzień i ten rig by chyba yebnął . Trochę przesadnie według mnie rozciągać elite na tyle dni, dwa by wystarczyły, chociaż Maria sobie na ostatnim nieźle poczyniała z uśmiechem na twarzy .
Szkoda spadku Agi, byłam praktycznie pewna że wyjdzie podium i nawet o drugie powalczy ale na ostatnim widać było już zmęczenie z tych kilku dni i chyba większa część zawodniczek leciała na oparach, komentator chyba też bo ostro zachrypnięty.
Super wyjazd mieliście, ech, żałuję że mnie nie było .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Agę niestety wyeliminował HSwalk :'-( Walczyła dzielnie! do samego końca! Ogólnie gdyby nasze krzyki miały moc przenoszenia przedmiotów to by lewitowała nad matą... Niestety inne zawodniczki na tym WODzie bardzo ją odstawiły co miało gigantyczny wpływ na ostateczny wynik. Maria poza klasyfikacją na wszystkich eventach - powinna mieć swoją własną kategorie
2

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Fajna relacja, aż poczułem chęć obejrzenia takiego wydarzenia na żywo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
https://athletes.zone/challenges/1390 tutaj są
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
ELITE

WOD 1
4300m run
WOD 2
Deadlift Ladder
180/190/200/210/220/230/240/250
WOD 3 / 4TIME / tc 6:00
40cal AAB
20 bar MU
10 Slam ball over the shoulder 50kg
WOD 4 / AMRAP 7:00
7 thruster 70kg
4m unbroken HSwalk
2 rope climb
WOD 5 / 4TIME / tc 5:00
400m row
80 DU
15 devill press 2x22,5kg
no rest -> start WOD 6
WOD 6 / 4TIME / tc 5:00
15 devill press 2x 22,5kg
80 DU
400m row
WOD 7 / AMRAP 7:00
unbroken complex 3 ring MU + 6 toes to ring
10 DB power clean 2x 22,5kg
2x5m DB walking lunges
WOD 8 / 4TIME / tc 7:00
5 rounds
5 deadlift 100kg
3 hang squat clean
unbroken complex: 2x STO + 1x hang squat clean
5 high box jump over 75cm
WOD 9 / AMRAP 4:00
wall ball to high target 9kg, 3,3m
1 min rest then start WOD 10
WOD 10 / 4TIME / tc 10:00
50 C2B
40 DB snatch 2x22,5kg
30 pistol squat alt
20 power snatch
1 długość sled pull

Kobiety robiły dokładnie takie same WODy z innym obciążeniem lub niższymi boxami

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
A reszta tu gdzie Rion podpowiedział ;) Nie chce mi się przepisywać
rion10

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Dobrze opisane. Ja tez jakis krotki opis wrzuce ;) dobrze dopingowaliscie waszych zawodnikow
A byka z 45+ to ja "wychowywalem"
Tylko boxa zmienił.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Świetna relacja - łap pochwałę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MILION SWINGÓW DLA AUTYZMU - 07.04.2018

Następny temat

Power Snatch - Rwanie na wysoko - technika, błędy i wskazówki

WHEY premium