SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ogarnąć się zanim będzie za pózno =]

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
Wiek : 18
Waga :74,8
Wzrost : 166
Obwód w biuście(1) :95
Obwód pod biustem :85
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):79,5
Obwód na wysokości pępka :90
Obwód bioder (3):99
Obwód uda w najszerszym miejscu:63,5
Obwód łydki :36,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : ciężko mi to stwierdzić, w centralnej części ciała (uda, biodra, tyłek, brzuch), kończyny im bliżej korpusu tym grubsze
W którym miejscu najszybciej chudniesz : powiem tak, praktycznie w ogóle nie tyję na twarzy, w górnej części korpusu i w łydkach (te są spore z natury ale zawsze aż nieproporcjonalnie szczuplejsze od ud)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: wcześniej biegałam (5x w tygodniu 1h- nic mi to nie dało oprócz kondycji), ale ostatnio sporo utyłam i w nowy rok podczas biegu zmieniłam życiowy plan. Od 2 stycznia chodzę na siłownię 3-4x w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: jestem generalnie mało wybredna, także ujdzie wszystko
Co lubisz jeść na obiad : j/w
Co jako przekąskę : j/w
Co jako deser : j/w
Ograniczenia żywieniowe : o ile jakieś to ewentualnie z racji hashimoto
Stan zdrowia: oficjalnie taki sobie, ale czuję się dobrze. Hashimoto 3 lata temu zdiagnozowane, nie mam uciążliwych objawów, myślę, że mój aktualny stan ciała wynika nie tyle ze skutków choroby co z mojego własnego nieogarnięcia.
Co jestem na tą chwilę stwierdzić na pewno to problemy emocjonalne, mam chore podejście do jedzenia, po prostu nie jem tylko pochłaniam wielkie ilości żarcia jak tylko nikt nie widzi.W trakcie dukana nawet palcem nie tknęłabym zabronionych rzeczy, długo to trwało. Ale jak odpuściłam to popłynęłam... Dlatego chcę się ogarnąć.
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak jakby
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Euthyrox N75
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłka
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : jakieś tabletki pseudo Omega 3, Euthyrox 75
Stosowane wcześniej diety : Dukan, około 2 lata temu, zakończona na szczęście bez większych konsekwencji. Niemało się jednak namęczyłam, żeby mój żołądek znowu zaczął przyjmować węgle bez większych protestów.





W sumie swoją miskę mam ustawioną przez samą siebie, jakoś się staram od około 2 tygodni.
Czego oczekuję? Może korekty diety i treningu plus wskazówek, wsparcia i motywacji, żeby znowu sobie nie odpuścić. Robię trening split 4x w tygodniu na siłowni, rozpisałabym, ale muszę się najpierw zorientować w nazwach ćwiczeń, bo wiem jak to wygląda ale nazwy nie znam :P. Najbardziej w sumie boję się, że pomimo diety i treningu nic mi to nie da i szybko się zniechęcę chociaż wiem, że czeka mnie ostry zapierdziel pewnie przez kilka(naście) miesięcy żebym w końcu mogła bardziej przypominać człowieka a nie Bukę z muminków ;p

Łapcie zdjęcia





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
WCZORAJ:

1. Push press 5 x 8-10 60sek przerwy
22,5kgx10/25kgx10/27,5kgx10/30kgx10/32,5kgx8
20kgx10/22,5kgx10/25kgx10/27,5kgx10/30kgx10
Poszło ładnie.

2a. Przysiad przedni 3x12-15 bez przerwy
32,5kgx15/32,5kgx15/32,5kgx15
30kgx15/30kgx15/30kgx15
Bardzo ciężkie ćwiczenie, od pierwszych powtórzeń idzie ciężko, a jednak te 15 powtórzeń mogę zrobić.

2b. Przysiad bułgarski 3x 12-15 90sek przerwy
ccx15/ccx15/ccx15
ccx15/ccx15/ccx15
Tym razem lżej niż przysiady przednie.

3. Ściąganie drążka górnego do klatki szeroko 4x 8-10 60 sek
25kgx10/32kgx10/39kgx10/45kgx8
21kgx10/28kgx10/36kgx10/37kgx8
Już normalny wyciąg górny, przy ostatniej serii puszcza mi chwyt, bo drążek ma za dużą średnicę.

4. Allahy 3x15-20 60 sek.
41kgx20/46kgx20/50kgx18
21kgx20/26kgx20/28kgx15
Robione na bramie, wyciąg pewnie po prostu inaczej przekłada ciężar i te kg wydają się bardzo lekkie.

+20 minut bieżnia 10km/h


DZIŚ 40 minut bieg.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Elegancja. Masz chorobę Hashimoto, a mimo to glanujesz tarczycę najpierw tym pyerdolniętym dukanem, a teraz dietą LC. Zdrowie swoje masz gdzieś, czy jak?

Przy Hashimoto gluten i nabiał out z diety. Gluten na zawsze, nabiał na minimum miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
No właśnie nie mam gdzieś i dlatego tutaj napisałam. Szkoda, że żaden lekarz mi tego wcześniej nie powiedział, nigdy nie wspominali o ograniczeniach dietetycznych. To trzeba będzie trochę poczytać o bezglutenowym menu =P
Okej, więc chleb i twaróg wyjazd+ więcej węgli. Mogę upiec sobie chleb z mąki kukurydzianej (bezglutenowej)? Kalorie są ok? Jak powinien wyglądać rozkład BTW?
Dzięki

Zmieniony przez - Athenaie w dniu 2013-01-24 21:22:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz Nie zapominaj też o ziemniakach

Przyjmij 1700kcal, 120g białka, 150g węgowodanów i reszta z tłuszczu.
I poczytaj dzienniki innych hashimotek, tak ku pokrzepieniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
ZIEMNIAKI, NIECH BÓG CIĘ BŁOGOSŁAWI =DD

Okej, michę poprawiłam, póki co trochę monotonnie, ale dzisiaj wybieram się na zakupy i poszukam czegoś, co by mi urozmaiciło dietę.

Dzienniki oczywiście czytam, właśnie poczytuję o postępach Agnese i spisuję mieszankę ziół polecaną dla osób z hashi. Poszukam oleju kokosowego.

Jeszcze może co nieco o treningach. To, co robię chyba nazywa się split, do danej partii zawsze dołączam brzuch. Trening w sumie zajmuje mi ok 1-1,5 godz.

Już posprawdzałam ćwiczenia z wczoraj (nogi+brzuch):


rowerek na rozgrzewkę 10 minut

wypychanie ciężaru na suwnicy 4x 12/12/12/12x50kg
prostowanie nóg w siadzie 4x 12/12/12/10x30/35/35/40kg
uginanie nóg w leżeniu 4x 12/10/10/8x17,5/20/20/25kg
ściąganie kolan w siadzie 4x 12/12/12/12x40/45/50/50kg
przywodzenie nóg do wewnątrz j/w
wspięcia na palce w staniu 4x 12/12/12/12 (nie wiem ile waży ta maszyna ale +10/10/10/15kg)
wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg 4x 20/20/20/20 po 40kg

skłony boczne 4x20x10kg
na ławeczce spinanie mięśni brzucha (takie półbrzuszki)+wymachy nóg leżąc 5x15
na dobitkę allahy 4x 12/12/12/12x17,5/17,5/20/20kg

Czy tak się to rozpisuje? serie x powt. obciążenie?


mam co tydzień jakąś lekką zmianę, np. zamiast suwnicy robię wtedy przysiady ze sztangą i jeszcze wykroki. Nie wiem czy taki trening się dla mnie nadaje dlatego byłabym wdzięczna za ewentualną zyebkę :F
To ściąganie kolan w siadzie i przywodzenie nóg do wewnątrz to bardziej rekreacyjnie robiłam (pierwszy raz) i niezbyt mi się podoba. Nie wiem, czy podałam faktyczne obciążenia, ale na pewno są zbliżone, w sumie cały czas się wkręcam i staram się wyczuć. Mój trening jest nadzorowany i technika poprawiana na bieżąco. No i generalnie przykładam się do treningów, staram się dokładać ciężar w każdej serii, ale czasem jest tak, że jednym mogę zrobić 12 powtórzeń a następnym ani jednego :P Myślę jeszcze nad dodaniem aerobów albo HIIT ale na to wygospodarować trochę czasu mogę tylko w weekendy.

Sorry, że takie długie :P




Zmieniony przez - Athenaie w dniu 2013-01-25 08:40:20

Zmieniony przez - Athenaie w dniu 2013-01-25 08:41:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co Ty chcesz na diecie bezglutenowej jeść jak nie ziemniaczki? Zresztą one wcale nie są takie złe, jak je malują

Trening sprawdzę potem, bo muszę się teraz za pracę zabrać, żeby na swoje ziemniaki zarobić
Ale już teraz widzę błąd: nie progresujesz z ciężarem. No i ile czasu tym treningiem ciągnesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
Pierwszy trening miałam 2 stycznia :D. Okej, powodzenia i dzięki za pomoc =)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
placuszki kukurydziane tez sa ok, kup sobie kuchnie Meksykańska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
Dzięki obli, postaram się coś wykombinować z tą mąką

Wrzucam dzisiejszy trening. Tym razem starałam się zwiększać obciążenie w każdej serii. Z hantlami ciężko, po 5 są już 7,5 i albo przy nich technika leży i zamiast podnosić to macham albo lewą ręką w ogóle nie mogę podnieść (pewnie słabsza).
Ogółem najcięższy dla mnie trening to właśnie klatka, butterfly to jakaś masakra, tak się spinam na szyi, że czuję się jak Hulk w ogóle to wydaje mi się, że na tą maszynę mam za krótkie przeszczepy.
Wyciskanie też jest ciężkie, przy ostatniej serii zaczyna się praca grupowa że tak powiem, dlatego chyba wolę hantlami, bo nikt nie musi nade mną stać i pilnować. Zapomniałam o ławce skośnej i robiłam już po maszynach dlatego skończyło się porażką.
Na maszynie wyciskanie poziome robiłam 2 sposobami, jeden ręce po bokach a drugi na tych pionowych uchwytach. Sorry, że ćwiczenia nie do końca po kolei, ale czasem mi się jeszcze przypomina i muszę się nauczyć fachowego nazewnictwa :P
Do brzucha jeszcze wymachy nóg na ławce poziomej.
Poza tym coś jakaś obżarta dzisiaj jestem.

Oleju kokosowego nie znalazłam, jak w przyszłym tygodniu nigdzie nie dostanę to zamówię z internetu.

Dorzucam jutrzejszą dietę, pozdrawiam.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 666 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17375
Witam ponownie, wrzucam planowany jadłospis niedzielny Dzisiaj DNT, zrobiłam tylko brzuch, niestety w weekendy odsypiam cały tydzień i jakoś nie mam weny do biegania, ale postaram się bardziej zmotywować następnym razem


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
motywuj sie motywuj, samo nie przyjedzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompia/Redukcja+aeroby+siłownia

Następny temat

Moja redukcja. Start z początkiem stycznia. Trisha

WHEY premium