SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odzywka białkowa a karmienie piersią.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
Bardzo możliwe, TomQ - MAG - po porodzie kobieta dostaje od matki natury swego rodzaju "turbodoładowanie" hormonalne, aby jak najszybciej wróciła do formy i mogła jak najlepiej zająć się dzieckiem... Ale na logikę - główny cel to powrót do sił i opieka nad dzieckiem, a nie budowanie w tym czasie mięśni.
Ja nie jestem przeciwna temu, by o siebie spróbować zadbać, tylko chodzi o ostrożność z tymi odżywkami:
hormony dostarczane z zewnątrz, nawet w niedużych dawkach, mogą wywrzeć niekorzystny wpływ na rozwój niemowlęcia - niestety jego organizm się dopiero kształtuje i jest na hormony bardzo wrażliwy, o wiele wrażliwszy, niż organizm kilkuletniego dziecka czy dorosłego.
Nie bez powodu wycofano plastikowe butelki z ksenoestrogenami dla niemowląt - bo nawet niewielkie dawki substancji hormonalnych podawanych dziecku w tym czasie, mogą zaburzyć jego rozwój.
To nie musi być widoczne od razu - dziecko będzie rosło uśmiechnięte i będzie się wydawało, że wszystko jest ok. Ale w jego wnętrzu, tkanki i organy wrażliwe na działanie estrogenów, mogą mieć niekorzystne zmiany. To może zaowocować po latach - zaburzeniami hormonalnymi, zwiększoną skłonnością do niektórych chorób (np. raka jajnika czy raka piersi w przypadku dziewczynek) i różnymi innymi nieprzewidywalnymi skutkami - problemami z nadwagą, płodnością itp. .

Oglądałam kiedyś taki film, jak znajdę , to wstawię - pokazano w nim, jak ksenoestrogeny (podawane ciężarnej myszy lub młodym po porodzie, nie pamiętam) wpłynęły na rozwój tych małych myszy - w sutkach tych malutkich myszek rozwinęła się patologiczna tkanka, niestosowna do ich wieku - o wiele bardziej rozbudowana, niż powinna być u takich osesków.
W ich późniejszym rozwoju było to podłoże do rozwinięcia się zmian rakowych.

Nie można wykluczyć, że dodatkowe hormony z krowiego mleka, zawarte w odżywce, nie zadziałają podobnie. Dodatkowo, takie odżywki nie są badane pod kątem bezpieczeństwo dla karmiących i prócz hormonów, mogą tam być inne substancje potencjalnie szkodliwe , o których nic nie wiemy, a producent na zapas ani tego nie bada, ani się nie chwali, bo i po co, prawda?







Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-07-18 14:18:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
zgadza sie.
sam od kilku miesiecy jade tylko na szklanych pojemnikach do jedzenia. chocby ze wzgledu na BPA

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 175
Super o takie info mi chodziło. W takim razie co moge dorzucić do diety jako urozmaicenie i dodatkowe kalorie? Nie znoszę monotonii... Moze jakies przepisy na zdrowe i wartościowe koktajle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Ange1aa
Ja karmię juz prawie 2 lata. Odżywiam sie dobrze według mnie...Teraz trenerka po zapoznaniu z moim żywieniem sama sie dziwila, ze tych przyrostów nie ma, bo jem dobrze w jej ocenie. Jedynie miesnie sie zarysowały i poprawiła jakosc skory, zero cellulitu. Jajek jem 5 w ciagu dnia i dla mnie to duzo, pozniej mi sie odbijają jak zjem wiecej. Jem owsiankę z orzechami i nasionami, tuńczyka, twarog... Pije Olej lniany. Nie mam pomysłu co jeszcze w siebie wcisnąć. Owoce warzywa tez duzo. Ryz, kasze.. Teraz zaczelam
Jesc tluste mięsa tez, żeberka i np halibuta.. Tak według zaleceń trenerki. Ale co z tego jak nadal spodnie XS sa na mnie za szerokie:/
jesz dobrze tzn dobre produkty?widocznie ilosc jest za mala do tego abys przybierala na wadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
Te niebezpieczne dodatki nie muszą być związane ze składem samej serwatki - mogą wynikać ze sposobu, w jaki się ją produkuje i przerabia na odżywkę.
Na przykład serwatka może mieć kontakt z jakimiś metalami, plastikami - będącymi częściami urządzeń produkcyjnych (jakichś filtrów z tworzyw sztucznych czy metalowych kadzi).
Producent nawet mógł badać te produkty pod kątem przydatności dla karmiących, ale jeśli testy wykazały nadmiar jakichś toksyn - to przecież nie zamieści takiej informacji na opakowaniu. Napisze tylko, że nie jest przeznaczona dla karmiących i jest kryty.

A normy dla "zwykłych" dorosłych ta odżywka spełnia, więc nie ma potrzeby informowania ich o szczegółach, żeby nie robić sobie antyreklamy - np. może być duża zawartość jakiegoś metalu ciężkiego, ale jeszcze mieszcząca się w widełkach. Nikt przecież nie będzie taki głupi, żeby o tym bez potrzeby informować klienta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
A jeszcze napiszę coś takiego - brak wyraźnego przyrostu mięśni może być związany z hormonami od karmienia piersią. Organizm jest jak gdyby nastawiony na co innego i ma gdzieś, że ktoś chce go zmusić do rozbudowy mięśni. On pod wpływem karmienia może mieć inne priorytety, nie chcieć "inwestować" energii w mięśnie.
Ja np. miałam nieznaczną nadwagę , dopóki karmiłam córkę i nie chciało mi to sadełko zejść, pomimo że rzekomo karmienie sprzyja chudnięciu. Po odstawieniu dziecka momentalnie samo to znikło - zmieniły się hormony i to wystarczyło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
Przepisów to raczej musisz poszukać sama, kierując się tym, by to było zdrowe wg ogólnych zasad dla karmiących i też własną intuicją, smakiem... Możesz też wstawić swoją rozpisaną szczegółowo dietę i dane na temat wzrostu, wagi, BF itd. w dziale odżywianie - być może ktoś wyłapie jakieś błędy. Bo nieraz wydaje nam się, że jemy zdrowo, a czegoś tam jest za mało lub za dużo. Np. za mało kalorii i zdrowych tłuszczy - wystarczy, by zahamować przyrost mięśni. Trenerzy nieraz się mylą w ocenie diety, bo się po prostu za mało na tym znają i dobrze jest skonsultować się też z innymi osobami...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
TomQ - MAG , co do pojemników, to popieram w całej rozciągłości... Ostatnio, jak czytałam o tych plastikach , to po prostu ręce opadają - okazuje się, że w tworzywach, gdzie nie ma już BPA , mogą być w zastępstwie inne szkodliwe związki - np. BPS - tylko jeszcze nie tak dokładnie przebadane . Producenci podkreślają na opakowaniu, że coś jest bez bisfenolu, ale to jeszcze nie dowód, że nie ma tam czegoś jeszcze gorszego...
Niby są oznaczenia plastików, określające ich przynależność do mniej czy bardziej niebezpiecznych grup tworzyw - co z tego, kiedy na pojemnikach ani na etykiecie nieraz po prostu BRAK takiego znaczka . Ostatnio w Biedronce wyoglądałam chińskiej produkcji pojemniki na jedzenie z wszystkich stron - nie ma i już.
Było jedynie oznaczenie, że etykieta jest z papieru i produkt nadający się do celów spożywczych, ale najistotniejszych szczegółów nie podano...
A np. butelka od ketchupu może być tak sprytnie zrobiona, że oznaczenie bywa ukryte pod nakrętką, żeby nie rzucało się w oczy, że to plastik najgorszej kategorii.
Najwyraźniej producenci próbują ukrywać niewygodne informacje przed klientami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
A te BPA z czasem ulegają że tak powiem "wyparowaniu" czy cały czas siedzą

Mam np taka miseczkę grubo ponad 10 lat a może i 15 i co mam się obawiać że tam coś siedzi ?





Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2016-07-18 21:39:55

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
to jest czasteczka zawarta w platiku, ktora sobie tam siedzi
podgrzewanie np w plastikowcyh pojemnikach, kubkach itd moze przyczyniac sie jeszcze do wiekszej aktywnosci absorbcji przez pokarm bpa.

to jak z aluminim i przenikanie czastek tego metalu do pokarmu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry Spalacz tłuszczu.

Następny temat

Kreatyna - zalecenia producenta

WHEY premium