SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odwieczne pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
W sumie temat do przyciągnięcia uwagi. Ostatnio kolega spytał mnie czemu robie klatę z tricepsem a plecy z bicepsem i odpowiedziałem mu że jest to spowodowane tym, iż gdy robi się klatę to pracuje triceps a gdy plecy to pracuje biceps. On powiedział mi, że jemu zawsze mówili, żeby właśnie robił na odwrót klata + biceps bo triceps pracuje i trenerzy mówili mu że ma robić coś innego skoro pracuje. Więc moje pytanie brzmi: Kto trenuje dobrze i czy jest to jakaś różnica co z czym?



Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:21:22

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:24:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Bardzo często spotyka się w planach treningowych podział , w którym występuje połączenie klatki z tricepsem i plecy z bicepsem. Dlaczego akurat takie połączenie często się stosuje w planach treningowych?

Jest to podział, w którym zestawiamy ze sobą w planie treningowym partie, które ze sobą współpracują. Jeśli mamy połączenie, klatki piersiowej i mięśni trójgłowych ramion, to naturalnie triceps jest mięśniem biorącym udział we wszystkich wyciskaniach klatkowych przez co zostają wstępnie zmęczony, a gdy zakończymy ćwiczenia na klatkę piersiową przechodzimy do ćwiczeń tricepsowych.

Podobnie sprawa się ma w połączeniu grzbietu z bicepsem. Przy ćwiczeniach jak podciąganie na drążku, wiosłowanie biceps również pracuje i zostaje wstępnie zmęczony po grzbiecie tak na prawdę tylko dobijamy biceps.

Oczywiście nie każdemu takie połączenie pasuje i nie zawsze te mniejsze partie rozwijają się tak jak byśmy chcieli. Dla niektórych osób w takim połączeniu na końcu małe mięśnie się tylko pompuje bo są już zmęczone ćwiczeniami wielostawowymi.
Dlatego warto eksperymentować z połączeniami i może się okazać, że jak dobierzemy połączenie partii w inny sposób to będziemy notować większe postępy.

Polecamy również: Czy trenować najpierw duże czy małe partie mięśniowe?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-02-02 13:59:00

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Witaj,
obaj robicie dobrze. I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
Rozumiem, dzięki wielkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Są różne szkoły, jedni lubią klatkę z tricepsem bo jak wspomniałeś on już paruje, jest rozgrzany, inni znowu robią na odwrót aby zmęczonej partii nie trenować, spokojnie obydwu metod można spróbować
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
ja zalecam laczyc np klate z tricem, jak ktos ma malo czasu na trening, wtedy dobija trica po klacie i jest git
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
xjstx
W sumie temat do przyciągnięcia uwagi. Ostatnio kolega spytał mnie czemu robie klatę z tricepsem a plecy z bicepsem i odpowiedziałem mu że jest to spowodowane tym, iż gdy robi się klatę to pracuje triceps a gdy plecy to pracuje biceps. On powiedział mi, że jemu zawsze mówili, żeby właśnie robił na odwrót klata + biceps bo triceps pracuje i trenerzy mówili mu że ma robić coś innego skoro pracuje. Więc moje pytanie brzmi: Kto trenuje dobrze i czy jest to jakaś różnica co z czym?


Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:21:22

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:24:31


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie najczęściej trzeba to sprawdzić na sobie. Trenowanie partii współpracujących na jednym treningu pozwala mniejsze partie wstępnie zmęczyć, ale z drugiej strony u niektórych to tylko pompowanie. Natomiast jak połączysz klate z bicepsem to te partie trenowane są po 2 razy w tygodniu. Najlepiej testować na sobie i wyciągać wnioski.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
U mnie od dawna tricepsy trenowane są po klatce. Mniejsze ryzyko kontuzji, gdyz łokcie są dobrze dogrzane i używane ciężary o wiele mniejsze.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
ronie220
U mnie od dawna tricepsy trenowane są po klatce. Mniejsze ryzyko kontuzji, gdyz łokcie są dobrze dogrzane i używane ciężary o wiele mniejsze.


Ja też tak wolę ale od czasu do czasu zrobię inaczej gdzie triceps nie jest trenowany po klacie czy barkach i odczucia zupełnie inne
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening przed pracą na czczo

Następny temat

Trening Plan Porada

WHEY premium