SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Odwieczne pytanie

Wysłana -
W sumie temat do przyciągnięcia uwagi. Ostatnio kolega spytał mnie czemu robie klatę z tricepsem a plecy z bicepsem i odpowiedziałem mu że jest to spowodowane tym, iż gdy robi się klatę to pracuje triceps a gdy plecy to pracuje biceps. On powiedział mi, że jemu zawsze mówili, żeby właśnie robił na odwrót klata + biceps bo triceps pracuje i trenerzy mówili mu że ma robić coś innego skoro pracuje. Więc moje pytanie brzmi: Kto trenuje dobrze i czy jest to jakaś różnica co z czym?

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:21:22

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:24:31
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Witaj,
obaj robicie dobrze. I jedno i drugie rozwiązanie jest dobre
Wysłana -
Rozumiem, dzięki wielkie
Wysłana -
Są różne szkoły, jedni lubią klatkę z tricepsem bo jak wspomniałeś on już paruje, jest rozgrzany, inni znowu robią na odwrót aby zmęczonej partii nie trenować, spokojnie obydwu metod można spróbować
Wysłana -
ja zalecam laczyc np klate z tricem, jak ktos ma malo czasu na trening, wtedy dobija trica po klacie i jest git
Wysłana -
xjstx
W sumie temat do przyciągnięcia uwagi. Ostatnio kolega spytał mnie czemu robie klatę z tricepsem a plecy z bicepsem i odpowiedziałem mu że jest to spowodowane tym, iż gdy robi się klatę to pracuje triceps a gdy plecy to pracuje biceps. On powiedział mi, że jemu zawsze mówili, żeby właśnie robił na odwrót klata + biceps bo triceps pracuje i trenerzy mówili mu że ma robić coś innego skoro pracuje. Więc moje pytanie brzmi: Kto trenuje dobrze i czy jest to jakaś różnica co z czym?

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:21:22

Zmieniony przez - xjstx w dniu 2018-05-15 18:24:31

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie najczęściej trzeba to sprawdzić na sobie. Trenowanie partii współpracujących na jednym treningu pozwala mniejsze partie wstępnie zmęczyć, ale z drugiej strony u niektórych to tylko pompowanie. Natomiast jak połączysz klate z bicepsem to te partie trenowane są po 2 razy w tygodniu. Najlepiej testować na sobie i wyciągać wnioski.
Wysłana -
U mnie od dawna tricepsy trenowane są po klatce. Mniejsze ryzyko kontuzji, gdyz łokcie są dobrze dogrzane i używane ciężary o wiele mniejsze.
Wysłana -
ronie220
U mnie od dawna tricepsy trenowane są po klatce. Mniejsze ryzyko kontuzji, gdyz łokcie są dobrze dogrzane i używane ciężary o wiele mniejsze.

Ja też tak wolę ale od czasu do czasu zrobię inaczej gdzie triceps nie jest trenowany po klacie czy barkach i odczucia zupełnie inne
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź