SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Odstawienie produktów wysoko przetworzonych - oczekiwania

Wysłana -
Witam.

Od jakiegoś czasu intryguje mnie jedna kwestia, ale przed sprawdzeniem tego na własnej skórze chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia. Jestem zadowolony ze swojej formy, ale jednak czas podnieść poprzeczkę.

Załóżmy, że moje odżywianie i trening sa idealne poza jednym wyjatkiem - spora ilość produktów wysoko przetworzonych w diecie takich jak makarony, białe pieczywo, batony białkowe i róznego rodzaju wafle kukurydziane/ryżowe.

Jakich wymiernych efektów sylwetkowych mógłbym oczekiwać po ich wyeliminowaniu(zamieniajac produktami wartosciowymi) i jakie byłoby tempo takich zmian?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
W jaki sposób dieta może być idealna, skoro odżywiasz się źle? Przecież to przeczy samo sobie. Niestety nikt nie jest w stanie Ci napisać jakie będą efekty. Nie mamy prawa tego wiedzieć. Tym bardziej tempo ich zmian.
Wysłana -
Nie przyczytałeś chyba zbyt dokładnie tego co napisałem.
Wysłana -
Przypuszczalnie lepsze odżywienie organizmu, poprawa samopoczucia. O sylwetce ciężko cokolwiek powiedzieć, nie wiemy jak wygląda ona obecnie. Może być też tak, że nie zauważysz większej różnicy, chociaż wiele osób czuje się po prostu lepiej.
Tylko mimo wszystko robić to stopniowo, bo jeśli jadło się przez całe życie shit/większość to rzeczy przetworzone to wchodząc na całkowicie czystą miskę, można mieć efekt całkowicie odwrotny, czyli wzdęcia, jakieś zaburzenia dyspeptyczne itp.
Wysłana -
@Domer Troszke za szybko wcisnalem 'enter' w poprzedniej wypowiedzi.
Nie przyczytałeś chyba zbyt dokładnie tego co napisałem. Przeprowadzilem w zyciu troche badan naukowych i jezeli chce sie przeprowadzic je rzetelnie to zmienia sie tylko jeden badany czynnik zeby obiektywnie ocenic jego wplyw.

W tym przypadku interesuje mnie tylko jedno - jak moze wplynac usuniecie produktow wysoko przetworzonych z diety i zadalem to pytanie tutaj bo byc moze ktos juz na sobie cos takiego sprawdzil. Dlatego wlasnie tylko zalozeniem jest 'idealnosc diety' - chcialem po prostu podkreslic, ze reszta diety pozostaje niezmieniona.
Wysłana -
Lepszej jakości pożywienie wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie w dłuższej perspektywie. Lepsza regeneracja, dostarczenie witamina, minerałów, odpowiedź hormonalna itp.
Wysłana -
Nie da się tego określić, pytasz o rzeczy na które nie da się stricte odpowiedzieć. Nie ma idealnej diety jak i idealnego treningu, to jest nadużycie słowa. Jeśli Twoje odżywianie jest odpowiednio zindywidualizowane do potrzeb fizjologicznych Twojego organizmu, dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, opiera się na produktach wysokiej jakości to wprowadzanie rekreacyjnych produktów może wręcz okazać się korzystne ze względu na zmniejszenie napięcia psychicznego związanego z trzymaniem restrykcyjnej diety. Mówisz o badaniach - dobrze, ale nie tylko produkty w diecie mogą rzutować na ogólny stan zdrowia, bierzemy również pod uwagę czynniki zewnętrzne jak stres, aktywność ruchowa, sen etc. Na ten aspekt należy patrzeć holistycznie, nie przez pryzmat samej diety, treningu czy wysypiania się. Chociażby bezsenność może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwory, po mimo odpowiedniej diety.

Ludzie czasem dziwią się, że mają kiepskie wyniki zdrowotne po mimo dobrej diety i aktywności fizycznej - okazuje się, że stresory wokół nich są na tyle silne, że sieją spustoszenie w ustroju, prowadzą do przyspieszonego procesu starzenia się organizmu. Często jest to związane również z naciskiem na dobry wygląd, zdrowe odżywianie (ortoreksja) czy parcie na odchudzanie, głodówki, zbyt duża intensywnosć treningów etc. unikanie spotkań, wyjazdów ze znajomymi i.t.d


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-06-07 17:08:07
Wysłana -
Za bardzo skupiliście się na niefortunnym pojęciu 'diety idealnej'. Jestem osobą w dobrej formie i niskim BF%, a moja dieta jest zbilansowana. Chciałem po prostu się dowiedzieć czy warto podkręcić śrubę jeszcze bardziej i ją wyczyścić, ale tylko i wyłącznie ze względu sylwetkowego, bo jednak złapałem jakiś zastój po wielu latach treningów.


Zmieniony przez - Zigmunt w dniu 2018-06-07 17:31:38
Wysłana -
Ja już wyczerpałem temat. Jeśli masz zastój to należy korygować dietę, ilość kalorii, może makroskładniów nawet jak i trening, to naturalne.
Wysłana -
Nie poruszyłeś w ogóle kwestii, o którą pytam, ale to chyba ja sam zbyt skomplikowałem sprawę.

Spróbuję inaczej.

Czy jest możliwe, żeby przy zachowaniu takich samych makroskładników i po usunięciu produktów wysoko przetworzonych zmniejszyć BF%?


Zmieniony przez - Zigmunt w dniu 2018-06-07 17:44:53
Wysłana -
Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe, niemniej musisz się o tym przekonać na własnej skórze.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź