SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odruch wymiotny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
Witam,
Mam ostatnio ( moze jakies 3-4 miesiace ) taki problem. Mianowicie bardzo czesto pojawia mi sie odruch wymiotny po zjedzeniu posilku. Z poczatku myslalem ze sie przejadam, ale okazuje sie ze nawet jesli nie najem sie do pelna to i tak ponownie sie ot dzieje. Rozwazalem tez laktoze , bo pije ok 2 litrow mleka dziennie oraz troche jogurtow no i ser ale po odstawieniu nabialu sytuacja nie ulegla poprawie. Nie bardzo wiem jak temu przciwdzialac. Ogolnie rzecz biorac to nie wymiotuje tylko pojawia sie ten odruch , musze odkaszlnac jakby i na jakis czas mam spokoj. Co ciekawsze nie pojawia sie on gdy jestem w ruchu na przyklad zjem posilek i od razu gdzies musze wyjsc, nie mysle o tym i nie ma tego, to samo gdy sie poloze. Co moze byc przyczyna i jak mozna to zlikwidowac?
pozdrawiam


lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.
1

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5559
Witam panowie. Ja mam takie odruchy od ok 1,5 roku. U mnie występują one przede wszystkim rano (dzień zaczynam od papierosa), po posiłkach przeważnie także, jesdnak z jedną różnicą, że u mnie może to być każda sytuacja, na spacerze, przy myciu zębów, po zjedzieniu posiłku po prostu może to być zawsze. Nigdy się tym aż tak nie przejmowałem chociaż coraz częściej zastanawiam sie co może być tego przyczyną, może to odżywki białkowe których zjadłem przez ten czas dużu, z 75kg na początku teraz mam 92kg. Mam tylko nadziję że nie umieram jeszcze

pozdrawiam 2Dest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozważyć należy dwie możliwości - najbardziej prawdopodobna wydaje się przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego. Należałoby wykonać dla potwierdzenia rozpoznania zdjęcie rentgenowskie w pozycji Trendelenburga lub gastroskopię. Praktycznie powinno się po każdym posiłku spacerować! Posiłki półstałe lub stałe z płynami po posiłkach w odstępie półgodzinnym. Zmniejszenie objętości pojedynczych posiłków ze zwiększeniem ich liczby w ciągu dnia.
Druga sugestia to przeciążenie trzustki - spróbuj zastosowac dietę lekką przez kilka dni z jednoczesnym zastosowaniem się do w/w zaleceń. daj znać. Jeśli nie będzie ulgi - powinieneś zgłosić się do swojego lekarza.

Dariusz Czarnecki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przepraszam,ze sie wtracam,ale czy obiegowa opinia,ktora mowi"po posilku trzeba posiedzic(polezec),zeby sie ulezalo"
jest bledna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć pitos - niestety to jest opinia, która dotyczy ludzi całkowicie zdrowych. Przepuklina rozworu przełykowego jest jednostką chorobową. Jeśli nie masz w pozycji leżącej zadnych dolegliwości gastrychnych to możesz sobie leżeć ile chcesz. Pozycja siedząca lub półsiedząca jest bardziej naturalna.

Dariusz Czarnecki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
Dziekuje za odp. Poszperalem troche w necie i z tego co czytalem o przepuklinie wslizgowej to mysle ze to jednak nie to. Zadne inne objawy charakterystyczne przy tej dolegliwosci u mnie nie wysteouja, choc i tak pewnie wykluczyc nie mozna. Natomiast bardziej prawdopodobne jest przeciazenie trzustki , jako ze caly czas staram sie miec pelen zoladek i moze ona po prostu nie wyrabia. Czasem jak najem sie naprwde do syta to biote 2 tab. neo pancreatinum i to pomaga mi jakos szybciej uporac sie z posilkiem. Dieta lekka, no tak, ale wtedy z budowania masy nici. Albo rybki albo akwarium. Ech ciezki ten nasz zywot.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Lukas, ja w takim przypadku na pierwszym miejscy rozwazal bym raczej zakazenie Helicobacter pylori albo refluks zoladkowo-przelykowy. Powinienes zglosic sie do lekarza pierwszego kontaktu i poprosic o wykonanie gastroskopii, albo na poczatek kupic w aptece Helicotest i wykonac go samemu w domu.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
krates ten Helicotest jest dostepny bez recepty? I ew. jaka cena tego jesli wiesz?

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Jeszcze przed tym jak mnie o to spytales poszedlem sprawdzic ile cos takiego moze kosztowac (z czystej ciekawosci) i nie znalazlem testu o takiej nazwie w katalogu dla aptek, choc wydaje mi sie, ze dokladnie tak sie nazywa. Musisz zapytac w aptece o test do wykrywania Helicobacter pylori, mozna go kupic bez recepty i wydaje mi si, ze kosztuje cos kolo 20-25 zl.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drobna uwga dotycząca infekcji Helicobacter Pylori - nie każdy, u którego stwierdza się obecność bakterii choruje, nie każdy , który choruje ma stwierdzoną obecność Helicobacter.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Zgadzam sie w 100%. Zakazonych jest ponad 70% (juz nie pamietam dokladnie) ludzi. Jednakze zakazenie H. pylori moze dawac objawy o ktorych wspomina lukas. Na moje prawie juz internistyczne oko (jeszcze studiuje) bedzie to albo infekcja blony sluzowej zoladka, albo wspomniany jez przeze mnie refluks. Zalecalbym lukasowi udanie sie jednak do lekaza POZ lub gastroenterologa, a nie diagnozowanie sie przez internet

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
w przyszlym tygodniu udam sie do lekrza, niech on wyrokuje

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja barku

Następny temat

Wzrok a dźwiganie ciężarów

WHEY premium