SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odnawiająca się kontuzja mięśnia czworogłowego uda

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 2843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78
Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale wielokrotnie znalazłem tu odpowiedzi na trapiące mnie problemy. Jednak tym razem nie znalazłem odpowiedniego tematu. Tak więc prosiłbym o odpowiedz na moje pytanie:

W wieku 13-14 lat uszkodziłem mięsień czworogłowy uda podczas gry w piłkę. Udałem się wtedy do lekarza, który stwierdził, że mięsień jest jedynie nadwyrężony i polecił mi jakąś maść i kilka dni odpoczynku. Tak też uczyniłem i wszystko wróciło do normy. Ostatnio jednak po wycieńczającym treningu (teraz mam 22 lata a od czasu poprzedniej kontuzji z mięśniem nie miałem problemów) zacząłem odczuwać ból identyczny jak wtedy. Udałem się do lekarza, który polecił mi maść (Traumon) i tygodniowy odpoczynek. Co mnie niepokoi, to że po prawie 2 tygodniach ból nie ustaje, a dodatkowo po przejechaniu dłonią po udzie wyczuwam jakby zapadnięcie w mięsniu, coś jakby dołek długości ok 3-4cm wzdłuż uda. Lekarz stwierdził, że to normalne i ze samo się zagoi. Dlatego pytanie do Was drodzy forumowicze. Czy faktycznie nie mam się czym martwić, czy też powinienem udać się do innego lekarza. A może ktoś ma/miał podobną kontuzję i wie jak z tym postępować. Prosiłbym o ewentualnie polecenie jakiegoś dobrego specjalisty w okolicach krosna lub rzeszowa. Z góry dziękuję za pomoc.

Soul~

PS. Czy z takim zniekształceniem mięśnia jeżeli ból ustanie i nie będzie z nim problemów będę mógł rozpocząć suplementację i trening na wyskok, czy też uniemożliwi mi to rozwój mięśnia?

Never Give Up!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Najlepiej udaj się do innego lekarza.
W moim przypadku było tak że jeden lekarz powiedział mi "noga w gips" a drugi "jaki gips ?! Masz leżeć w domu tydzień z nogą w górze i smarować jakąś tam maścią".

Najlepiej usłyszeć poradę od więcej niż jednego specjalisty, bo ich zdania często się różnią.

Na pytania niestety Ci nie odpowiem, bo nie posiadam odpowiedniej wiedzy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwna kontuzja

Następny temat

ból w biodrze - zapalenie czy co?

Wiecej