SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Odkladanie wapnia w tkankach miekkich, problem z barkami

Wysłana -
Czesc, szukam pomocy bo juz sama nie wiem co mam robic. W chwili obecnej ciezko mi nawet pisac, bo lewe ramie mi siadlo od lokcia po staw barkowy. Lekarz, fizjterapelta uwazaja ze to wynik wapnia odkladajacego sie w tkance miekkiej, ktore bardzo widoczne jest na zdjeciu rengenowskim do tego wyglada na to ze kosc obojczyka nie jest nad stawem barkowym w wyniku uszkodzenia. Tlumaczac na jezyk polski wyglada na to ze wiezadla sa naciagniete. Nie przypominam sobie, zebym uderzyla czy upadla na ten bark ale jako nastolatka bylam bardzo aktywna sportowo i moglo to sie zdarzyc podczas grania w koszykowke czy pilke reczna. Bol jest nie milosierny morfina i jej pochodne nie radza sobie z nim. W tamtym roku mialam podobna sytuacje - o wiele gorzej z reka prawa- tylko, ze w tedy bylam w stanie ruszac tylko palcami nic wiecej. Ogolnie uwazam, ze oba stany byly wywolane duza iloscia stresu. Moja sytuacja osobista przyczynila sie do tego na pewno. Szukam pomocy, bo nie moge sobie pozawolic na takie sytuacje, zwlaszcza ze moj 2,5 letni syn liczy na mnie. Od konca stycznia zapisalam sie na silownie i wzielam trenera osobistego, bo mialam problemy z bolem plecow, ramion, a ze nie jestem w stanie przestac nosic, podnosic ciezarow wiec stwierdzilam, ze warto wycwiczyc to i zwiekszyc sile, gdyz to jest najlepsze rozwiazanie.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nerki masz zdrowie?
Wysłana -
Robilam pelne badania krwi jak bylam w Polsce w polowie stycznia i mialam tylko granulocyty podniesione a nerki byly w poorzadku.
Wysłana -
Zazwyczaj jest to związane właśnie z przeciążeniem , urazem , krwiakiem które w konsekwencji prowadzą do zwapnienia i powodują zaburzenia w transmisji sił na powięzi co może objawiać się tego typu objawami + nadmierna stymulacja układu współczulnego.
Wysłana -
Dziekuje za informacje. A co moge zrobic, zeby to sie nie powtorzylo i zeby reka wrocila do sprawnosci? Niestety potrzebuje jej, przyczym nie jestem w stanie ani zminimalicowac przciazen ani mojego stresu, choc sie bede starac. Mam witamine K2 (MK7) ale nie zawsze o niej pamietam. Jestem w trakcie sluchania ksiazki Nutrition Made Clear prof. Roberta H. Anding, ktory mowi ze przedawkowanie witaminami tez ma wplyw na nasz organizm i moze powodowac uszczerbek na naszym zdrowiu.


Zmieniony przez - Aanetaa w dniu 3/11/2018 10:28:45 PM
Wysłana -
jakie badania dokladnie robilas?
z tego co wiem, fala uderzeniowa radzi sobie ze zwapnieniami, ale przyczyny nie wyeliminuje.
Wysłana -
Aanetaa
Robilam pelne badania krwi jak bylam w Polsce w polowie stycznia i mialam tylko granulocyty podniesione a nerki byly w poorzadku.Jakie badania były robione?
Wysłana -
Pakiet sie nazywal Maximum:
"(...)Określane są: morfologia (obraz) i parametry biochemiczne krwi, pozwalające na wykrycie: stanu zapalnego, zaburzeń krzepnięcia krwi, zaburzeń gospodarki wapniowej, równowagi elektrolitowej i gospodarki żelazem, zaburzenia przemiany materii (metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów). Wyniki wskazują równocześnie na narządy i układy dotknięte procesem chorobowym (wątroba, nerki, tarczyca, trzustka, układ kostny, układ pokarmowy), określając jego charakter i nasilenie oraz potrzebę pogłębionej diagnostyki. Badania wykonywane są we krwi. Morfologia (obraz) krwi stanowi punkt wyjścia kontroli organizmu. Pozwala na rozpoznanie lub eliminację podejrzenia anemii. Prawidłowa ilość białych krwinek i prawidłowe proporcje pomiędzy ich typami, zmniejszają ryzyko istnienia stanów zapalnych, zakażeń, chorób pasożytniczych, chorób autoimmunologicznych i nowotworowych. W diagnostyce zapalenia i zakażenia, wnioski oparte na analizie białych krwinek wzmacniane są przez zestawienie z wynikami OB i stężeniem białka C-reaktywnego (CRP). Ilość płytek krwi daje wgląd w działanie układu krzepnięcia krwi, charakteryzowanego w pakiecie przez parametry APTT, PT. Stężenie glukozy jest decydującym kryterium rozpoznawania choroby cywilizacyjnej - cukrzycy. Stężenie cholesterolu i poszczególnych jego frakcji (CHOL, HDL, LDL, TG) pozwala na oceną gospodarki lipidowej, zagrożenia miażdżycą, ocenę ryzyka chorób serca i naczyń, nadciśnienia itd. Stężenie kwasu moczowego świadczy o zaburzeniach przemian białka, prowadzących do podagry (dny moczanowej). Oznaczenie żelaza, w zestawieniu z oznaczeniami hemoglobiny i erytrocytów, ilustruje gospodarkę żelazem. Szeroki pakiet testów wątrobowych (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP) w zestawieniu z lipidogramem i OB obrazuje stan i funkcje wątroby; stężenie mocznika i kreatyniny, łącznie ze stężeniem głównych elektrolitów: sodu i potasu oraz wapnia jest wskaźnikiem pracy nerek. Pomiary wapnia i powiązanego z wapniem magnezu, charakteryzują stan układu kostnego, są pomocne w ocenie układu nerwowego, funkcji mięśni i serca. Choroby tarczycy sygnalizowane przez stężenie TSH są przyczyną szeregu nieswoistych objawów klinicznych. Badaniem trzustki jest oznaczanie poziomu amylazy. (...)"
Powyzej jest cytat ze strony z ktorej zamawialam pakiet na temat badan.Zmieniony przez - Aanetaa w dniu 3/12/2018 10:41:05 AM

Zmieniony przez - Aanetaa w dniu 3/12/2018 10:43:11 AM
Wysłana -
Z tego co mi wiadomo to witaminy D3 i K odpowiadaja za wchlanianie jaki rozdysponowanie wapnia. Do tej pory nie mialam jakis problemow z tym ale ostatnie 3 lata mojego zycia to jedna wielka jazda bez trzymanki, bo urodzilam syna, maz zostal zdiagnozowany z rakiem a pootem umarl wiec powodow do stresow mam. Dbam o siebie jak moge ale pewnych rzeczy nie przeskocze.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź