SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa - ćwiczenia na wzmocnienie + jakich ćwiczeń unikać?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 2431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4684
Witam!

Mam problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Coś mi tam uciska nerwy jak go przesilę.

Lekarz powiedział, że mam ćwiczyć ten mięsień (bez ciężarów, na macie) + pływać. No właśnie, tyle, że nie wiem jakie ćwiczenia? Możecie mi coś doradzić?

I kolejny problem. Powiedział, że mogę ćwiczyć siłowo, jednak mam zrezygnować z ćwiczeń, które mocno obciążają odcinek lędźwiowy.

Dlatego daję listę ćwiczeń, które wykonuję i proszę, żebyście doradzili mi z których zrezygnować i na jakie zamienić. Dotychczasowo zrezygnowałem z martwego ciągu, bo po nim mnie bolało.

Lista ćwiczeń:

Kaptury:
1.Wznosy barków ze sztangą (szrugsy).

Plecy:
2.Podciąganie sztangi w opadzie (leżąc na ławce).

Klata:
3.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej.
4.Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej.
5.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem
6.Przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce poziomej.

Barki:
7.Wyciskanie sztangi zza głowy.
8.Wyciskanie sztangi sprzed głowy
9.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
10.Unoszenie sztangielek bokiem w górę.
11.Unoszenie ramion w przód ze sztangą.

Biceps:
9.Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem.
10.Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy).
11.Uginanie ramion ze sztangielką w siadzie- w podporze o kolano

Uda:
12.Przysiady ze sztangą na barkach.
13.Wykrok ze sztangą

Łydki:
14.Wspięcia na palce w staniu

Triceps:
15.Pompki w podporze tyłem.
16.Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia.

Brzuch:
17.Skłony boczne ze sztangielkami.
18.Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym.
19.Extreme Six Pack Abs Workout.

Przedramiona:
20.Uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie.
21.Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w domu mam tylko ławeczkę, sztangielki, sztangę prostą i łamaną. Dlatego ćwiczenia na maszynach itp. odpadają.

Niestety nie mam również możliwości zamontowania drążka.

Proszę mi również powiedzieć do jakich ćwiczeń koniecznie muszę używać pasa, a do jakich mogę (bo czuję ulgę jak go mam).

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Michasss8
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Mam przepukliny na kręgosłupie, znam to z autopsji, wszystkie ćwiczenia które wykonujesz stojąc w mniejszym bądź większym stopniu obciążają ten odcinek.

Kwestia co jest przyczyną tego ucisku czy jedynie brak odpowiednio rozwiniętych mięśni odpowiedzialnych za stabilizację czy jak w moim przypadku jak już wspomniałem przepukliny...

Jeżeli to pierwsze wykonuj mc z samą sztangą czy przysłowiowym kijem od szczotki dla lepszej stabilności, to samo z tzw dzień dobry, unoszeniem tułowia z opadu etc z zachowaniem 100% techniki, tu masz przykładowe ćwiczenia
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp

Jeżeli przyczyną są przepukliny z dużymi ciężarami w ćwiczeniach typu mc czy przysiady możesz się pożegnać, trezba kombinować z ilościami powtorzeń serii i ile możliwe wykonywać na leżąco.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pryszcze po nitrobolon 2 i kreatynie monohydrat???

Następny temat

Naciągnięty mięsień dwugłowy uda, pomocy.

WHEY premium