SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzenie nóg - zmiana proporcji ciała.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Witam. Jestem chłopakiem 17 lat 175cm wzrostu przy masie 70kg.
Mój wielki problem polega na tym że od pasa w górę jestem szczupły a uda mam strasznie grube i to niestety bardzo widać.
Do tego mam wąską talię i nie wiem już czy da się coś z tym zrobić szukałem na forach różnych tematów ale nie było nic konkretnego mam nadzieję że ktoś poleci mi jakieś ćwiczenia odchudzające na uda jutro dodam zdjęcia całego ciała liczę na szybką odpowiedź pozdrawiam.
Ps nie wiedziałem do jakiego działu dodać ten post więc wylądował tu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624

Rzadko kiedy się zdarza żeby nasza sylwetka była idealnie symetryczna, najczęściej jest tak, że któraś część jest większa, a inna mniejsza. Niejednokrotnie taki typ sylwetki mamy, że dół naszego ciała jest zdecydowanie masywniejszy od góry ciała.

Niestety taki typ sylwetki nie wygląda zbyt dobrze i trzeba nad tym zacząć pracować przemyślanym odpowiednio treningiem. Zanim jednak przejdziemy do trenowania musimy określić z czego wynika taki stan rzeczy, że ten dół ciała jest większy od góry.

Jeśli mamy tendencję do odkładania tkanki tłuszczowej w dole ciała i faktycznie ta masa jest efektem nagromadzenia tkanki tłuszczowej to powinniśmy zacząć od sensownie zaplanowanej redukcji. Dieta i trening siłowy pozwolą zredukować tkankę tłuszczową, a co za tym idzie proporcje ciała się poprawią.

Gdy dół ciała jest mocniej umięśniony, wówczas trening musi być nastawiony na górę ciała z odpowiednią dietą. Nadwyżka kaloryczna pozwoli nam budować mięśnie. Głównie powinniśmy się skupić na rozbudowie mięśni najszerszych grzbietu i naramiennych one wpływają na optyczną szerokość naszej sylwetki.

Polecamy również: Czy istnieją idealne wymiary i budowa ciała?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-09 11:10:48

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli zalega na Twoich udach tkanka tłuszczowa to jedynie dieta redukcyjna pomoże. Choć dziwne, byś miał szczupły brzuch i zalane nogi. Wstaw fotę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Jutro wstawię nawet 2 jest tak jak napisałem ale tylko w okolicach ud
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie ma treningu ukierunkowanego na utratę tkanki tłuszczowej jedynie z nóg, jedynie jak wejdziesz na redukcję i wszędzie jesteś chudy to z nóg będzie musiało schodzić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby odchudzić się (w tym uda... jeżeli są zatłuszczone) to redukcja jedynie zostaje. U mnie np uda były ostatnimi, z których schodził tłuszcz podczas redukcji. Myślę, że zdjęcie wiele wyjaśni bo trochę dziwne by góra i brzuch były bardzo szczupłe a same uda bardzo grube.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Nie mogę dodać jakoś tych zdjęć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Jest jakiś problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tu masz procedurę dodawania zdjęć:
http://m.sfd.pl/Pierwsza_redukcja__pytania-t1145803-s9.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Rozbuduj górę to nogi nie będą odstawać. A grube nogi to ma Karol Małecki albo dowolny panczemista a nie niewytrenowany nastolatek


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-10-24 10:07:42
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jaki masz problem z dodaniem zdjecia ? Wchodzisz w zakładkę "wyślij odpowiedź" (na samym dole po prawo) i tam masz już miejsce do dodawania załączników. Nic prostszego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z doborem treningu przy pewnych ograniczeniach

Następny temat

Jakim treningiem zacząć przygodę z siłownią?

WHEY premium