SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie- dieta i ćwiczenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 846

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

kobieta

Cel

odchudzanie

Waga

85

Wzrost

170

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

40

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

studia

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry, bez problemu oddaję krew

Stosowana lub planowana suplementacja

WPC80, magnez i magnez+b12, omega3, vitapak, cynk, f-burner
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
Witam!
Ćwiczę od września (z dwoma miesięcznymi przerwami spowodowanymi ciężką grypą). Głównie siłownia (3x w tygodniu), zawsze robiłam ok 10min cardio po rozciąganiu i po ćwiczeniach. Aktualnie wracam do większej aktywności fizycznej, z informacji znalezionych w internecie wyczytałam, żeby cardio robić tylko po treningu 30-40min i tak zamierzam robić, na razie zaczynam od 20min i ciągle wydłużam :)
Mój problem polega na tym, że praktycznie w ogóle nie widać po mnie zmian związanych z ćwiczeniami. Waga ciągle wskazuje tyle samo (nie jest zepsuta), czy centymetrów ubyło-nie wiem, nie mierzyłam się na początku (niestety). Czuję się natomiast dużo lepiej, lepiej śpię, jestem mniej zmęczona w ciągu dnia i mniej się męczę, mam więcej siły, więc zmiany w organizmie zaszły.
Chciałabym jednak stracić na wadzę, ponieważ jestem świadoma tego, że ważę za dużo i w niedługiej przyszłości mogę zacząć borykać się z problemami zdrowotnymi, zwłaszcza z nasilającym się bólem stawów kolanowych. Wygląd jest w tym momencie sprawą drugorzędną, ale na pewno będzie przyjemniej i mi i chłopakowi :)

Poniżej zamieszczam ankietę i przykładowy jadłospis z dnia treningowego. Ponieważ mam wykonane dodatkowe pomiary to dorzuciłam je, może lepiej zobrazują sytuację.

Płeć : kobieta
Wiek : 23
Waga : 86
Wzrost : 170
Obwód klatki : 105
Obwód ramienia : biceps 34, przedramię 27
Obwód talii : 88, pas 106, biodra 111
Obwód uda : 68,5
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ok 40%
Aktywność w ciągu dnia : studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia+ staram się codziennie maszerować 5-7km (do siłowni mam 2,5km w jedną stronę+ jakiś spacer w ciągu dnia, chodże dość szybko)
Odżywianie : piję herbatę z mlekiem (to minus?), mam słabość do słodyczy (ciasta mamy)
Cel : redukcja rozłożona w czasie, celuję w 60-70kg, przy 65 czułam się najlepiej
Ograniczenia żywieniowe : wegetarianizm (twarogi, mleko, jajka itd jem. Ryb nie jem)
Stan zdrowia : problemy ze stawami, poza tym zdrowa
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia+ inne, jeśli są zalecane
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC80, magnez i magnez+b12, omega3, vitapak, cynk (tabletki), przed ćwiczeniami f-burner. Przez pewien czas stosowałam kazeinę, ale miałam problemy jelitowe i zrezygnowałam.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : oczywiście
Stosowane wcześniej diety : staram się uzupełniać trzymać zbilansowaną dietę

Odnośnie zrzutu diety, to jestem świadoma, że czegoś brakuje, coś może być źle. Bardzo lubię warzywa i owoce z własnego ogródka, ale to jeszcze nie ten sezon. Bardzo lubię i często jem soję/soczewicę, zamiennie z jajkami.

Bardzo proszę o jakąś poradę, bo sama nie wiem, co mam zrobić w tej sytuacji.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Mierzenie obwodów ciała co 1-2 tygodnie rano na czczo jest podstawą określenia tego jakie są efekty. Jeżeli nie mierzyłaś obwodów, to ciężko określić cokolwiek w tej kwestii. Zacznij mierzyć od jutra.

Zwiększ ilość białka z 120g z dobrych jakościowo źródeł: wieprzowina, wołowina, podroby, ryby. Tłuszcze min. 70g. Olej rzepakowy zamień na oliwę z oliwek, olej kokosowy, masło klarowane, czy tłuszcze z mięs. Przed treningiem ok. 2h posiłek pełnowartościowy, a nie banan. W dwóch ostatnich posiłkach nie masz prawie w ogóle białka.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 109
domer
Zwiększ ilość białka z 120g z dobrych jakościowo źródeł: wieprzowina, wołowina, podroby, ryby.


To może być trudne, biorąc pod uwagę, że jestem wegetarianką (co zaznaczyłam) :( . Resztę pozmieniam.
Soczewica wchodzi w grę czy również jest słaba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W takim razie nabiał, jaja, odżywki białkowe, soczewica, ciecierzyca, strączki, soja.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy ułożeniu jadłospisu 2800kcal

Następny temat

Pierś z kurczaka ktoś coś?

WHEY premium