SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie, aeroby i jedzenie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Czytałem sporo postów na tej grupie, wiele się dowiedziałem ale mam jeszcze pytania.

Odchudzam się. Ograniczyłem kalorie, węglowodany (te proste z największym trudem mi się udaje . Chodzę od trzech tygodni na siłownię, 3 razy w tygodniu (wieczorami) plus rowerek w weekend. Pracuję przy komputerze i dla poprawienia sylwetki mogę co najwyżej szybciej machać myszką... Nie chcę jednak popełnić jakiegoś trywialnego błędu (efekt jojo, spalanie mięśni, spowolnienie metabolizmu etc).

1. Czytałem poradnik Michaiła. Na siłowni ćwiczę głównie aeroby - oczywiście ćwiczenia siłowe też wykonuję, ale muszę przyznać, że choć wytrzymam godzinę pedałowania, biegania i wiosłowania to w przypadku siłowych takiej cierpliwości już nie mam... Czy to dobrze? Czy mój organizm nie przyzwyczai się do takiego wysiłku? Po treningu jestem spocony i co nieco zmachany, myślę, że się nie obijam.

2. Czytałem też świetny post Tyki "Zrób to Sama" ( https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657 ), ale nie wiem kiedy i jak ma wyglądać największy posiłek w dniu treningowym? Kiedy mam spożywać najwięcej węglowodanów? W skrócie - jak najefektywniej wykorzystać swój wysiłek i nie zepsuć go złą dietą?

3. Podjadanie i wieczorne głody - co jest najlepszym zapchajbrzuchem bez negatywnego efektu (lub z minimalnym na tkankę tłuszczową. Co można podjadać wieczorem. Czytałem, że marchewka jest ok, ale przecież tam jest sporo cukrów... Czy Daniviva (jogurt pitny, słodzony) wieczorem to zły pomysł? Na tak częste posiłki, jak sugeruje Tyka (6 razy) nie za bardzo mam czas, no chyba, że można coś podjadać w pracy - no właśnie - co proponujecie dla ludzi, którzy mogą co najwyżej kupić i zjeść?

4. Który trening jest efektywniejszy - rano na czczo czy wieczorem? Eeee, rano to chyba nie wstanę... .

5. Czasem jeżdżąc na rowerze zdarza mi się przesadzić - zakwasy - co wtedy zjeść (? Jeśli to jest rozwiązanie), żeby nie niszczyć mięśni.

Dzięki wielkie,

Gec
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
1. Nie rozumiem pierwszego pytania. O co Ci chodzi?
2. Najwiekszy i najwazniejszy posilek to potreningowy.
3. Podjadanie zle sie konczy. Zjedz po prostu piers lub puszke tunczyka lub bialko z 4-5 jajek.
4. Jezeli chodzi o aeroby to ranny, na czczo. A jak nie wstaniesz to po silowym.
5. Mozesz zrobic dzien przerwy. Poza tym obciazenie i predkosc przy aerobach nie powinny byc za duze wiec i zakwasy nie powinny sie pojawic.

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rady na rzeźbe (dieta pilne)

Następny temat

Jak przybrać na wadze?

Wiecej