SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki domowe- WW/B

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3845
czy próbował już ktoś zmiksować jagurt z ryżem??

djPtr

djPtr ---> www.djptr.prv.pl <---

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zamiast jogurtu naturalnego mozna zastosowac Kefir. Ma troszke wiecej weglowodanow, ale tylko 8 g bialka...
Smakuje bardzo dobrze, szczegolnie z bananem )
Jak Malysz- bulka z bananem...
Mam nadzieje, ze pomoze mi to troche przybrac na masie, bo na razie jestem chuuuuudy....



masta plasta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Często tak robiłem, bo ryżu nie chciałem jeść na sucho, a śmietana była za tłusta!!

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3845
a w jakich proporcjach? 0,5 l np. zotta i 0,5 kg ryżu?

djPtr

djPtr ---> www.djptr.prv.pl <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Ja brałem 100 gram ryżu i 125 ml jogurta naturalnego. Niestety minusem było to, że było to prawie bez smaku!

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3845
ok, dzieki za odpowiedz..

djPtr

djPtr ---> www.djptr.prv.pl <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mieszam jogurt light i paczke ryżu - lepsze niż z naturalnym

rem9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3845
wydaje mi sie, ze mozna by do tego wmixowac ze 2 banany ewentualnie jajo, hehh chociaz sam nie wiem- wszystkiego trzeba sprobowac, nie? w kazdym razie jest to alternatywna odzywka weglowodano/bialkowa.. az strach przeliczyc ile tam bialka)(zlicze potem z tabel i napisze gotowy przepis)


djPtr

djPtr ---> www.djptr.prv.pl <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Zmieniony przez - Borsuk w dniu 2002-01-01 18:27:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1125 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5300
Ja do tego dodaje owoce, moga byc nawet mrozone np. truskwki, daja super smaczek, ryz+jogurt nat. jest bez smaku.
Rik.

"Ten, kto zwycieza innych, jest silny.Ten, kto zwycieza samego siebie, jest potezny".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3845
Przepis na naturalną odżywke białkowo/węglowodanową:
0,5 l jogurtu, najlepiej odtłuszczonego, ale jeśli komuś tłuszcz nie straszny to może być zwykłego (1,5% - 2,0% tł.). Do tego 100 g ryżu, oczywiście może być więcej jak kto potrzebuje:). Dla zwiększenia kaloryczności można dorzucić ze 2 banany, ale jogurt wtedy powinien byc o jakimś pasującym do tego smaku np. morelowy (choć w sumie najlepiej żeby to był jogurcik naturalny). To w sumie już wszystkie składniki. Jak ktoś ma mało białka w codziennej diecie to proponuje wmixować 1 lub 2 same białka z jajek.

Więc najlepiej: 0,5 l jogurtu + 100 g ryżu + 2xbanan + 2xbiałko z jajek. Wszystko zmixować ostrą końcówką i zjeść 2 razy w ciągu dnia. Rano po drugim śniadaniu i drugi raz np. po treningu, ale to już zależy od was. Można też podzielić specyfik na 4 i jeść 4 razy w ciągu dnia w odstępach 3 godzinnych. To już zależy od was. Wydaje mi się, że jest to całkiem niezły przepis, ale nie jestem też jakmiś guru w sprawach dietetyki, więc możliwe jest, że sie gdzieś pomyliłem w zliczaniu kalorii itp. Jak macie jakieś pomysły i uwagi to piszcie.

Wartość energetyczna: 1063 kcal
Białko: 51 g
Węglowodany: 224 g
Tłuszcze: tłuszczu nie dużo, praktycznie bardzo mało;)

Jak ktoś ma ochote zrobić sobie porządny indywidualny przepis na jakiś koktaj to tutaj wklejam rozpiske z tabel:

Jogurt 0,5 l (ODTŁUSZCZONY lub 1,5 % tłuszczu) - 470 kcal - 20 g Białka - 75 g Węglowodanów

Ryż 100 g - 353 kcal - 7 g Białka - 79 g Węglowodanów

Banan x2 ok. 400 g - 144 kcal - 2 g Białka - 34 g Węglowodanów

Jajo: - całe- 138 kcal - 11 g Białka - 1 g Węglowodanów
- białko- 48 kcal - 11 g Białka - 1 g Węglowodanów


P.s. Według tabel, które posiadam chłopiec w wieku od 16 do 20 lat powinien dziennie spożywać 3700 kcal i 100 g białka i 390 - 360 węglowodanów, heh natomiast mężczyzna wykonujący bardzo ciężką prace fizyczną 4500 kcal. No ale są one już troche przestarzałe i nie biorą pod uwgę, iż owy chłopiec ćwiczy;) więc jeśli macie jakieś info to ślijcie.

djPtr

djPtr ---> www.djptr.prv.pl <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 617
Sluchaj NIE ma lepszej sprawy niz RYZ z Jogurtem! Ja zawsze po WF wpadam do McDonalda! :) i tam wyciagam sobie ryz w plasikowym pojemniku i dolewam swierzo kupiony jogurt na pobliskim targu... :) takze jedz ile wlezie, kiedys rano potrafilem zjesc 2x100g ryzu z malym jogurtem i ... burczalo mi w brzuchu - ciekawe zjawisko, moze ktos to potrafi wytlumaczyc?

deszczowy

deszczowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy panowie prosze!!!

Następny temat

armwrestling

WHEY premium