SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka na przyrost masy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 117
Witam,

Od razu uprzedzam, że w temacie jakichkolwiek suplementów jestem kompletnie zielony, dlatego zwracam się do Was z prośbą o radę.

Jakieś 8 miesięcy temu ważyłem ponad 80 kg (182 cm wzrostu), które głównie stanowił mój brzuch, postanowiłem wziąć się nieco za siebie i zacząłem nieco trenować w domu. Zawsze byłem bardzo szczupły, jednak zła dieta i siedząca praca zrobiły swoje.

Z początku były to głownie pół godzinne ćwiczenia fitness'owe jednak po jakimś czasie włączyłem w nie również ćwiczenia siłowe. Udało mi się po paru miesiącach zbić wagę do 75 kg, z którą czułem się bardzo komfortowo. Teraz ćwiczę regularnie 6 dni w tygodniu ze sztangą, robię brzuszki itd. jednak znowu straciłem nieco kg dochodząc do 73 kg.

Rozważam w tym momencie stosowanie właśnie suplementów (jakiegoś białka czy coś) żeby nabrać nieco masy, którą mógłbym systematycznie ćwicząc zamieniać w mięśnie a nie żeby odkładała mi się ona na brzuchu jak wcześniej :)

Chciałbym Was prosić o poradę co mógłbym stosować i na jakie suplementy się zdecydować.

Z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 117
EDIT:
Kupiłem w SFD takie coś: https://sklep.sfd.pl/Olimp_Profi_Mass-opis26358.html 
Biorę sobie od kilku dni po treningu - raz dziennie (tak na start) Rozpuszczam zalecana dawkę 8 łyżek stołowych w 300ml mleka. Wczesniej robiłem w 100 i 200 ale wolę jak jest trochę więcej do wypicia :)

Jak możecie mi jeszcze coś doradzić w dawkowaniu odzywki to chętnie posłucham.

Zmieniony przez - twistet w dniu 2014-01-31 20:16:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3008
Na przybranie masy najlepsza jest dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Masę przybierasz na prawidłowej diecie, możesz ją jedynie uzupełniać odżywkami białkowymi, gainerami, bulkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
j/w dieta najważniejsza, z supli dla uzupełnienia możesz kupić białko (np. wpc) oraz zacząć ćwiczyć jakimś konkretnym planem.

Masz tu dwa przydatne linki:
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html - trening
https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html , https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html - dieta

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 83 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 545
Kup jakąś kreatyne mono to Ci pójdą mięśnie i siła i rare kilo napewno zrobisz, węgli lepiej za dożo nie wrzucaj(a już napewno nie po 18) skoro miałeś problem z nadwagą, dorzuć do tego białko jakieś rano i po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
czemu nie ma wrzucać węgli po 18 ?

najpierw ogarnie michę poćwiczy i przyjdzie czas na kreatynę, na początku są bardzo dobre przyrosty bez niczego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Grigorij
Kup jakąś kreatyne mono to Ci pójdą mięśnie i siła i rare kilo napewno zrobisz, węgli lepiej za dożo nie wrzucaj(a już napewno nie po 18) skoro miałeś problem z nadwagą, dorzuć do tego białko jakieś rano i po treningu


wegle mozna jesc nawet w ostanim posilku jesli jest to wliczone w bilans i nie są to kalorie z pączków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 117
Co do tej diety i suplementów na przyrost masy, to czy jest w ogóle taka możliwość uzyskania próbek od producentów? Nigdy nie miałem z tym styczności i nie chciałbym kupować czegoś, co mi potem nie podejdzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2251 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32554
pojawiają się próbki, ale sprawdzisz jedynie smak, bo działania po jednej porcji nie określisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 117
no chodzi mi o smak i w ogóle o konsystencję itd. wiadomo, że nikt mi nie da próbki na miesiąc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
próbki czasem można dostać a jak nie, to po prostu kupisz mniejsze opakowanie jakiegoś polecanego zaufanego białka, innej odżywki i zobaczysz czy ci podejdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz na ostatnie 2-3msc redukcji

Następny temat

Jaki bulk jest najlepszy?

WHEY premium