SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie/trening/porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615


Tak wygląda moja dieta z przykładowego dnia (nietreningowy). Mam pozostałości tłuszczu po dłuuugiej utracie wagi z prawie 100kg, no fakt faktem odbiło mi się to na braku mięśnia, co widać na siłowni. Ale powoli siła rośnie. Waga się przy takim odżywianiu utrzymuje na stałym poziomie (powoli rośnie).

Ostatnio jakoś nawet nie zauważyłem kiedy zacząłem się "obżerać" warzywami, przed innymi rzeczami jeszcze jakoś daję radę się opanować. Ostatnio zacząłem też stosować słodzik do śniadania i czasem dorzuce do jakiegoś posiłku, czy to może mieć jakiś wpływ na to? Co zmienić, żeby jakoś zmniejszyć sobie apetyt?

Wliczać do bilansu te warzywa? Są to na ogół świeże( marchew/ogórek/cebula/pomidor) lub mrożone.

Trening wygląda tak:
poniedziałek: klatka/biceps (jak jest czas to kosz rekreacyjnie)
wtorek: uczelnia - WF (1,5h)
środa: plecy/biceps
czwartek: uczelnia - jak mam okienko i piłkę przy sobie to jak w poniedziałek kosz lekko.
piątek: barki/nogi - tu też wpadnie koszykówka
Weekend: dom(różnie bywa)

Ogólnie proszę o ocenę, planuje teraz sobie na święta zrobić 2 tygodnie przerwy od diety i siłowni, ale wrzucić troche aerobów i dłuższe sesje w kosza.

A po świętach wrócić i ciągnąć do osiągnięcia celu, dlatego teraz już planuje



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 65

Wzrost: 185

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: uczelnia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia - 3x w tyg
WF (1x1,5h)
kosz rekreacyjnie(kiedy jest okazja)


Odżywianie: co tylko trzeba

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko co tanie i dużo czasu nie zabiera

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: man scorch(przed nowym rokiem)
l-karnityna(1,5 roku temu)


Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jak będzie trzeba

Stosowane wcześniej diety: głodówka
zbilansowana
obecnie cos ala low carb
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
Czy twaróg mogę jeść na śniadanie?
Czy jajka mogą być źródłem białka w posiłku przedtreningowym?

co sądzicie o wpc 100 Treca?
Jak odmierzać porcję białka?



Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-05-12 20:31:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 539
Jak dla mnie to jest nadal głodówka więc dieta do poprawy. Poczekaj jednak na opinię doświadczonych.

"Uwodzenie bez podtekstu erotycznego jest istotą współczesnej polityki, a ten sposób podrywania wyborców obojga płci nazywa się PR. Róznica między uwodzeniem a PR jest istotna. W pierwszym wypadku chodzi o przyjemność, której owocem może być przedłużenie gatunku, w drugim o molestowanie, którego celem jest przedłużenie władzy. Innymi słowy, jest to robienie sobie przyjemności przy pomocy wyborców." Marek Król

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
Dlatego liczę na porady co zmienić w dotychczasowym stosowaniu diety i treningu. Dodaję fotkę:
http://img691.imageshack.us/i/zdjcie0095t.jpg

Pytanko jeszcze do kogoś kto się zna. Na jaki typ budowy wygląda endo?

Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-04-18 00:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Jesteś chudy jak trup. Tobie masy trzeba a nie diety redukcyjnej! ! ! !

Trening trudno poprawić bo nie opisujesz ćwiczeń.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
Chodzi mi o lipo i fat na brzuchu

klatka+bic
1.wyciskanie plaska
2.wyciskanie skos
3.rozpietki
4.uginanie ramion modlitewnik
5.uginanie ramion młotkowy
6.sciaganie linek

plecy+tric
1.sciaganie za kark
2.sciaganie przed glowe
3.wiosła
4.prostowniki na ławeczce
5.pompki tylem
6.uginanie ramion za glowe
7.sciaganie linek

barki+nogi
1.wypychanie hantli
2.uginanie ramion bokiem
3.sztanga pod brode
4.szrugsy
5.przysiad
6.nogi na maszynie
7.lydki na maszynie

W kazdym dniu po 2 inne cwiczenia na brzuch.

Jeśli muszę dietę poprawić to poprawie, ale proszę o wskazówki i oczekuję odpowiedzi na moje pytania.

Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-04-18 08:18:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Gdzie Ty lipo widzisz? Fatu nie zrzucisz bo go nie ma. I tak już wyglądasz jakbyś z Birkenau wrócił, masz niedowage i dalsza redukcja spowoduje , że bedziesz wyglądał jak z Birkenau.

Zrób porządny FBW albo Push and Pull na początek, Do tego porządna micha z początku na zero i bedzie.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
FBW skończyłem robić, jakoś nie przekonało mnie, a tym planem lepsze efekty mam. Zapotrzebowanie od razu wrzucić na 0, czy powoli? I jak je dobrze obliczyć? 24*65*1,1 = 1716


Może z tej perspektywy nie widać, ale klatka odstaje dosyć. Mógłby ktoś odpowiedzieć co w związku z tymi warzywami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Diete ustaw od razu na zero.Co do planu wejdz na mój dziennik, tam masz moje sprawdzone plany na mase, poczytaj, zrozum schemat i ułóż poprawny pod siebie.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
Jako, że nie dostałem odpowiedzi zamieszczam tu moje pytania:

1. Czy zapotrzebowanie 1800 kcal będzie dla mnie dobre na początek?
2. Jak rozłożyć btw?
3. Czy na 2 śniadanie mogę dorzucić jakiegoś owoca, albo obwarzanka (raz na tydzień)?
4. Czy słodzik jest dobrym rozwiązaniem zamiast cukru?
5. Kakao (30-40g dziennie) nie zaszkodzi? Bez mleka.
6. Co zrobić jeśli wiem, że stać mnie na więcej na treningach, ale brak mi sił w mięśniach? Czy po prostu organizm pamięta stare czasy i teraz nie daje rady pociągnąć?
7. Na jaki typ budowy wyglądam? Endo?
8. Czy da się jakoś spowodować zmniejszenie apetytu, wykluczyć coś? czy po prostu muszę sam z tym powalczyć?

Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-04-19 18:02:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
1. oblicz na podstawie dziennika vitalmaxa, mi wygląda na cosik mało.
2. B:2+ T:1,3 Reszta węgle. kontroluj wage manipulując weglami
3.Diete masz słabą, trzeba poprawić- wklej
4.nie, zrezygnuj ze słodzika i cukru - będzie prosciej rzucić słodycze
5. po co Ci?
6.Trening masz do dupy, nogi wypchnął bym na inny dzien tak czy inaczej. Przyczyn może byc dużo. Jesteś bardzo słaby fizycznie, przy takiej diecie, ilości mięsni nie oczekuj, że będziesz dzwigal 200 kg i robił 100 podciągnięć. Grunt to dobry trening i progresja ( w miare mozliwosci ) z tygodnia na tydzien, regeneracja i intensywny, niezbyt długi trening.
7.szkieletor :)
8.A dlaczego chcesz walczyć z apetytem? Rozkręcony metabolizm to skarb.

9. ZAPOMNIJ O REDUKCJI

Zmieniony przez - Darrak w dniu 2011-04-20 17:28:32

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4615
Ja słodyczy nie jem, tylko słodzik ostatnio kupilem i dorzucam do owsianych/twarogu. lepiej mi wchodzi bo mi ostatnio troche zbrzydlo, a kakao jako dostarczenie magnezu, bo ostatnio skurcze mnie lapia. Trening mam na 3 dni rozłożony, widywałem już takie, czesciej nie bardzo dam rade, wole w weekend odpoczywac, progres jest powoli ale z treningu na trening dokladam troche obciazenia. Nie oczekuje takiego czegos, chce poprostu poprawic swoja sylwetke, nie otluszczajac sie, tylko ze jakbym intensywie nie cwiczyl jeszcze nie zdarzylo mi sie spocic(oprocz wyciskania) ogolne zmeczenie miesni tak, ale nie zmeczony organizm.

http://www.dzienniki.sfd.pl/diety/przeglad/8718
Vitalmax mowi 1900 kcal, 130/80/160 btw
cos takiego, gdzie i co dorzucic?

Chce walczyc, bo mam napady na jedzenie olbrzymiej ilosci warzyw ;p zjadam w 1 posiłu porcje przygotowaną na 3 dni, jak mnie napadnie, a ostatnio coraz czesciej tak mam

Zmieniony przez - DonKristo w dniu 2011-04-21 00:58:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja- wstępna dieta do poprawy

Następny temat

Nowa dieta pod krete

WHEY premium