SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ochrona - przyjęcia, zarobki, życie ochroniarza (dla zorientowanych)

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 78052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 261
Witam wszystkich,

Ostatnimi czasy tak myśle sobie "Ochrona?".. po trochu i po całości ale przechodząc do rzeczy, założyłem ten temat kierując się z pytaniami do ludzi którzy pracują w ochronie bądź mają o tym pojęcie.

Chodzi mi mianowicie o firmy ochroniarskie takie jak np. Tygrys, Security, Juwentus itp. rozpisze kilka kluczowych pytań w punktach:

1. Jak dostać się do ochrony, co jest wymagane?

2. Czy podczas kursu szkoleniowego trzeba wyjechać
na kilka miesięcy tak jak ma to miejsce w policji?

3. Jakie są warunki pracy? (mogą być wasze osobiste odczucia)

4. Jaka płaca..? Jeśli już ktoś nie chce podawać konkretnej
kwoty, prosiłbym o teorię (czy da się z tego żyć, utrzymać
rodzinę itp.)


Na koniec chciałbym usłyszeć kilka opini czy waszym zdaniem warto wiązać się z ochroną i wybrać tą pracę jako zawód na dalszą przyszłość? Wiadomo że ile ludzi tyle opini, dlatego oceniajcie temat w miarę obiektywny sposób z góry dzięki ludziska !
4

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Praca ochroniarza jest stosunkowo często wybieranym zawodem, ochrania on człowieka bądź jakieś mienie.
Aby zostać pracownikiem ochrony, należy:

- posiadać obywatelstwo polskie lub obywatelstwo innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA),
- mieć ukończone co najmniej 21 lat,
- mieć ukończone co najmniej szkołę gimnazjalną,
- kandydat powinien mieć pełną zdolność, do wykonywania czynności prawnych,
- kandydat nie mógł być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, a ponadto nie może się toczyć wobec niego postępowanie karne, o takie przestępstwo,
- posiada nienaganną opinię wydaną przez komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji, sporządzoną na podstawie aktualnie posiadanych przez Policję informacji,
- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania zadań, która stwierdzona została orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, których ważność nie upłynęła,
- posiadać powinien przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych, ale też znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem zawodu ochrony osób i mienia.

Zarobki wahają się od 1900 tysiąca złotych do około 2500 tysiąca złotych. Bywa i tak, że zarabia się mniej, albo więcej. Wiele zależy od tego, w jakie miejsce trafimy i z kim będziemy współpracować oraz czego dokładnie będzie dotyczyła nasza praca. Na wysokość wynagrodzenia ma wpływ również staż pracy oraz nasze umiejętności.

Praca w firmie ochroniarskiej nie należy do łatwych, natomiast jeśli ktoś posiada potrzebne umiejętności, śmiało powinien aspirować na to stanowisko pracy.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6766 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66617
https://www.sfd.pl/Co_powinieneś_wiedzieć_o_ochronie!!!-t463413.html 
4

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 261
Hmm no dzięki napewno przejżę, jednak zakładając ten temat liczyłem raczej na subiektywne i obiektywne odczucia zainteresowanych, jeśli tacy się znajdą
1

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 261
żeleś wysłałem do Ciebie maila, mam nadzieje że poszło..
2

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
1. Do ochrony dostać się jest bardzo łatwo. Wystarczy wyrazić chęć tyrania za prawie frico po 300 godzin i od razu Ci dadzą jakiś wyświechtany mundurek (albo w ogóle nic nie dadzą i zaadaptują do jakiejś melaminy na placu budowy. Dodatkowym atutem będzie legitymowanie się Orzeczeniem o Niepełnosprawności.

2. Kurs szkoleniowy to raczej kilkuminutowa informacja gdzie będziesz pracował (to na pewno) i co nalezy do Twoich obowiązków (to nie zawsze).

3. Warunki pracy zależą od tego gdzie pracujesz. Jeżeli to plac budowy to toniesz po kolona w błocie, nawet wtedy gdy chcesz tylko do TOY TOY'a.
Jak Ci się trafi coś lepszego to albo będziesz popylał po obiekcie, a w przerwach okładał łydki pijawkami (dobre przeciw żylakom) albo będziesz wprasowywał swoje 4 litery w krzesełko i wydawał klucze, informował gdzie jest sekretariat, przełączał telefony. Możliwe jest też obsługiwanie pieców Centralnego Ogrzewania. Prawie pewne jest zamiatanie przed i wewnątrz obiektu, jego odśnieżanie, oczywiście wszystko w ramach tego samego wynagrodzenia. Dostaniesz dodatkowe godziny do odpracowania w ramach "ochotniczego zgłoszenia swojej kandydatury" do wzięcia zastępstw za kolegę, który właśnie olał tę robotę i jest jakieś 200 godz do rozparcelowania na dwóch.

4. płaca to zależy czy dali Ci etat czy popylasz na umowę zlecenie. Jak etat to 1276 brutto + jakieś tam 12 nadgodzin liczone ilość nadgodzin x 1,5 x stawka rbg. Jeżeli umowa zlecenie to w okolicach 6 - 9 zł za rbg. Możesz, co jest najbardziej prawdopodobne, być zatrudniony w firmie A na umowę o pracę i w firmie B, która jest córką firmy A na umowę zlecenie. Etat wyrobisz w firmie A i nie ruszając d .... z krzesła "nadgodziny" będziesz wyrabiał w firmie B na umowę zlecenie ale najprawdopodobniej te nadgodziny policzą Ci i tak po stawce jak za normalne rbg.

Jedno jest pewne profesjonalnej ochrony w Polsce prawie już nie uświadczysz. Wykończyła ja bylejakość, taniocha, prowizora, chęć zrobienia "dużch" (ha, ha, ha) pieniędzy (oczywiście kosztem pracowników)i układy, których rzekomo w Polsce nie ma (tak przynajmniej twierdzi Rząd).

Jeżeli byś jednak chciał na siłę zostać profesjonalnym pracownikiem ochrony to na początek należy zrobić kurs na licencję POF, a potem przed Tobą lata ćwiczeń, wyrzeczeń i masa kasy do wyłożenia na profesjonalne szkolenia. Z własnej kieszeni oczywiście.
To jest nigdy nie kończąca sie droga szkoleń, szkoleń, szkoleń. Chcesz być profi musisz nadążyć za zmianami, a zmienia sie często i szybko.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ochrona to szerokie pojęcie.Można być "cieciem" na budowie i nie mieć żadnego w kierunku ochroniarskim wykształcenia i doświadczenia,a można być też dobrze wyszkolonym bodyguardem,którego umiejętności są nierzadko przewyższające umiejętności niektórych ludzi ze służb.

Ad 1.Jeśli chcesz pracować w jakimkolwiek hipermarkecie,czy gdzieś siedzieć na zwykłym obiekcie,to wystarczy,że zgłosisz się do firmy ochroniarskiej,a oni zapytają Cię,czy masz rentę,czy masz grupę inwalidzką,albo czy jesteś studentem,bo takich ludzi chętnie zatrudniają(nie odprowadzają składek zdrowotnych i płacą mniejszy podatek)

Jeśli chcesz pracować w grupach interwencyjnych,konwojach,albo zostać bodyguardem (do profesjonalizmu długa droga i duże pieniądze na szkolenie się są potrzebne) to musisz zrobić sobie licencję pracownika ochrony fizycznej I lub II stopnia.Można to zrobić chodząc na kilkumiesięczny kurs,lub ucząc się w dwuletnim studium o profilu ochroniarskim.

Ad 2.Ochrona to branża prywatna i tam gdzie zapłacisz za kurs,czy szkołę,to tam będziesz się uczył.

Ad.3 Wszystko zależy od firmy,ale może być różnie.Nie zarabia się kokosów-w zależności co robisz ludzie z licencją zarabiają 8-11 zł na godzinę na rękę,bez licencji zarobki są jeszcze śmieszniejsze.Firmy oprócz ubioru podstawowego i podstawowego sprzętu przeważnie nic nie zapewniają(są wyjątki,ale tych jest mało).Zapomniej o szkoleniu się za pieniadze firmy(oszczędności,choć tu też są wyjątki).Generalnie dużo firm udaje,że chroni i udaje,ze płaci.Wielu przypadkowych ludzi w branży,pełno dziadków którzy nadają się szybciej do szpitala na geriatrię,niż do pracy.Moim zdaniem gdyby niektóre firmy systematycznie chciały sprawdzać swoich ludzi na alkomatach,to nie miałby kto pracować,dla wielu osób picie w pracy,albo tuż przed to normalka,nie widzą w tym nic złego,a firmy na to przymykają oczy,bo by nie zarabiały,jakby nie miał kto pracować.

Ad4. Jeśli chciałbyś z pracy w ochronie utrzymać rodzinę,to będziesz musiał brać dużo dodatkowych godzin,bo zarobki są mówiąc delikatnie lipne.Wszyscy moi koledzy mający rodziny dorabiają-pracują nierzadko po 300-360 godzin w miesiącu...To nie budżetówka,że masz premie,dodatki,mundurówki i trzynastki.Tu dostaniesz ilość godzin mnożone przez stawkę i nic więcej.Na socjal jakikolwiek też nie ma przeważnie co liczyć (paczki,lub talony na święta,dodatki urlopowe itd.)


Jeśli mogę polecić to tylko atakuj budżetówkę!!!!!Policja,Straż Graniczna itd.Płaczą przeważnie,że mało zarabiają,a nie wiedzą po ile godzin ludzie zapieprzają,zeby jakoś w miarę normalnie funkcjonować.Poza tym tam są większe szanse szkoleń,osobistego rozwoju i mimo projektów żeby pracować 25 lat w służbie,to i tak lepsze perspektywy na przyszłą emeryturę,bo w ochronie przeważnie firmy płacą najniższą krajową na umowę o pracę i na umowę zlecenie przeważnie pod nieco zmienioną nazwą firmy resztę kasy,od której nie jest odprowadzana składka emerytalna,a to wiąże się z otrzymywaniem jałmużny,a nie emerytury.

Praca w ochronie powinna być przejściówką i przygotowaniem się do pracy w służbach dla młodych ludzi,chyba że ktoś jest zapaleńcem i dąży do tego,żeby poświęcić się tej pracy i zostać bodyguardem,choć tu też liczą się kontakty i siła przebicia.Generalnie pracy w ochronie nie polecam,ja pracuję w niej,bo muszę

edit.Nie czytałem co napisał Paweł,ale odczucia pewnie mamy podobne...

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-04-24 10:47:44
1

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 878
hej ja pracuje w ochronie ponad 2 lata ,co do Twoich pytań:
1.biorą wszystkich ,wystarczy orzeczenie o niekaralności i Cie biorą ,w zależności czy jesteś "duży" i czy coś trenujesz dostaniesz odpowiednie propozycje :portiernie ,budowy ,sklepy, bramki na dyskotekach bądź załogi interwencyjne (ja robię w tygodniu na sklepach w weekend na bramkach )
2.muszę Cię rozczarować bo nie ma żadnych kursów ,treningi to zazwyczaj jak masz znajomości z kolesiami co robią na złogach interwencyjnych (zazwyczaj boks lub kickboxing ),jedynie możesz iść na kurs na licencję to coś liźniesz technik interwencji ,jak masz dobrego szefa to Ci część za kurs wrócą kasę
3.warunki pracy hmmm...plusy to to ze nie trzeba za dużo się napracować ,luźna praca ,minusy to duuuuużo godzin to wyrobienia :/ ,mała stawka ,czasem można oberwać
4.co do płacy to zależy co robisz ,ja mieszkam sam to spokojnie z tego wyżyję ale czy utrzymać rodzinę ....:/ wydaje mi się że ciężko ,chyba że robisz na konwojach plus do tego prywatna bramka w weekend to wtedy jest w porządku :D

pozdrawiam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Trzustek- tu jedną bzdurę piszesz.Kto go pośle na grupę interwencyjną jeśli nie będzie mieć licencji?Nie wystarczy samo orzeczenie o karalności,bo to czy ktoś jest niekarany,to się dopiero okazuje jak dostaje kwita

Pozatym życie nie polega na tym żeby tylko zapier..ać w pracy,dorabiać na konwojach i jeszcze tłuc bramki.Trzeba jeszcze odpoczyawać i cieszyć się życiem.Przez jakiś czas też tak zapieprzałem,ale doszedłem do tego,że zdrowie kiedyś przez taki tryb życia może siąść i zwolniłem tempo.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-04-24 11:09:11
2

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 878
masz rację słaby 56 zapomniałem dodać że na konwój i GI musi być licencja to raczej jasne :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 261
Dzięki wszystkim za odpowiedź, właściwie tego sie spodziewałem ale cóż zapytać zawsze można.. slaby 56 dla Ciebie śle soga, bo jak nie teraz to kiedy? Hehe Dzięki i pozdrawiam.

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Ogłoszenie z wczoraj: "OCHRONA, posiadających II stopień niepełnosprawności przyjmę 660-733-000"

Taki jest obraz polskiej "ochrony" (?)
1

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Antyterroryści pracowali dla gangu

Następny temat

Ciekawa pozycja książkowa: Taktyka działań ochronnych

Wiecej