SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oceńcie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Witam. Mam 34 lata 181 wzrostu i 114 kg wagi. Jak możecie to oceńcie po zdjęciu jaki mam procentowy bf. Czy jest to 30% a może 40%. Jak myślicie. Przy dobrej diecie fbw x3 w tyg. plus aeroby 10-15min po każdym treningu- ile według was zajmie mi zrzucenie do 100kg. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam


Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Każdy z nas jest inny, o tym powszechnie wiadomo. Również, a nawet szczególnie pod względem wyglądu sylwetki. Jednak o tyle jest to dobre, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda. Wystarczy tylko chcieć, wprowadzić pewne podstawy i sylwetka ulegnie zmianie. Oczywiście każdy potrzebuje czasu i cierpliwości. To nie ulega wątpliwości. Szczególnie w sytuacji, gdy doprowadziliśmy nasz organizm do znacznej otyłości. Tak niestety jest w Twoim przypadku. Poziom tkanki tłuszczowej jest wysoki. Nie ma większego znaczenia, czy jest to 30%, czy 40%. Prawdopodobnie coś między jedną a drugą wartością. Nie zmienia to jednak faktu, że przed Tobą bardzo długa redukcja.

Co więc zrobić, aby zmienić swoją sylwetkę? Odpowiedź jest prosta. Zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić odpowiednie treningi. Z tego też względu zapraszam Cię do wypełnienia ankiety działu odżywianie i odchudzanie. Pozwoli nam to zapoznać się z podstawowymi informacjami na Twój temat. Jeżeli masz już dietę, to śmiało wrzuć ją do oceny. Należy zrobić to według zaleceń regulaminu działu, w formie zrzutu ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl. W jaki sposób to zrobić znajdziesz w tym oto temacie: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html. Jest w nim również wspomniana wyżej ankieta.

Jeżeli chodzi o treningi, to podstawą będą siłowe. W tym celu zapraszam Cię do działu trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html. Moderatorzy i doradcy pomagający w tym dziale bez wątpienia udzielą Ci pomocy co, kiedy i gdzie dobrać, oraz jak poprawnie pod względem technicznym wykonywać najważniejsze ćwiczenia.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moim zdaniem ponad 30%. Aczkolwiek takie "napinki", zdjecia polowy sylwetki, nie daja mozliwosci dokladniejszej oceny. Nie wiadomo ile mięśni się tam kryje. W tym przypadku procentowa ocena nie jest istotna, bo oczywistym celem winna byc redukcja. Ile potrwa? Nie wiadomo.

Celowanie w 100 na wadze jest bez sensu. Trzeba w lustro patrzec.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-02-20 18:36:29
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Narazie robiłem rekompozycje ,bo wracam na siłownie po paro letniej przerwie. W miesiąc schudłem 3 kg i z pasa poszły 4cm a obwód ramienia zwiększył się prawie o 2cm. Więcej już na tym zerowym bilansie kaloryczmym już chyba nie schudnę więc przejde tak jak piszesz do redukcji


Zmieniony przez - tey w dniu 2018-02-20 18:57:37

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tylko redukcja.

Moim zdaniem, przy takim bf nie ma szans na rekomp.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Przeczytałem, zrozumiałem. Dziękuje pozdrawiam.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Generalnie to recomp można robić i przy takim bf i po powrocie na siłownie „sam z siebie” się będzie pewnie robił, ale celem tu nie powinien być recomp a redukcja.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Jeszcze jedno.. "Fitatu" wyliczyło mi że żeby chudnąć kilogram na tydzień, przy mojej aktywności fizycznej, musze jeść 2046 kj dziennie. Czy te obliczenia są realne? Proszę jeszcze tylko o odpowiedz na to pytanie.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Niecałe 2050kcal przy Twoich parametrach, to bardzo mała ilość kcal.
Policz zapotrzebowanie wzorem z postu podwieszonego.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Są złe i mało istotne. Masa ciała nie jest miarą efektów. Są nimi obwody ciała. Zapotrzebowanie kaloryczne wylicz ze wzoru. Twój bmr jest wyzszy niz to podane przez Ciebie.

http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-02-20 20:13:27
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Dzięki. Pozdrawiam

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Wyszło mi 3616kcal dziennie żeby chudnąć. Dobrze liczę?

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Filet z kurczaka

Następny temat

Ocena rozkładu BWT

WHEY premium