SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocet jabłkowy (ACV) a trawienie tłuszczy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
Czy ocet jabłkowy wspomaga czy ogranicza trawienie tłuszczy, Jacek Bilczyński twierdzi że ACV ograniczenie wchłaniania przez organizm spożywanego tłuszczu a co za tym idzie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach natomiast z innych źródeł czytałem że ACV wspomaga trawienie tłuszczy poprzez rozcieńczenie żółci i rozpuszczenie kamieni żółciowych. Więcej źródeł potwierdzających ogranicznie wchłaniania przez organizm spożywanego tłuszczu nie znalazłem.
I nie wiem czy można spokojnie suplementować witaminy adek po posiłku przed którym piłem 2łyżki ACV z 100ml wody
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
dzięki za linki ale niestety nie ma tam za dużo (w sumie nic nie znalazłem) o trawieniu/absorpcji tłuszczy prędzej o redukowaniu tkanki tłuszczowej a z tym nie mam problemu bez ACV chodzi mi tylko o poprawienie trawienia i absorpcje tłuszczy. Zauważyłem jakby po ACV lepiej mi stawy pracowały.
Czy ACV pogarsza trawienie/absorpcje tłuszczu i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach? - to mnie najbardziej interesuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Enzymy rozkładające tłuszcz działają w środowisku zasadowym, czyli w tym przypadku, w jelicie cienkim. Kwaśna treść żołądka trafi do dwunastnicy, gdzie wydzieli się szok trzustkowy alkalizujący go i zajdzie normalne trawienie. Nie wydaje mi się, żeby miała zajść jakakolwiek negatywna, czy pozytywna reakcja na trawienie tłuszczy przy użyciu octu
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból łydki i Achillesa

Następny temat

Problem z czestym oddawaniem moczu

WHEY premium