SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocencie moją diete!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Brutus

"W takim razie uważasz że można węgle zastąpić białkiem skoro to takie same kalorie? Raczej nie. "

znajdź mi moja słowa które by to potwierdzały??Nie lubie jak mi ktoś na siłe wciska coś czego nie powiedziałem.!


Po drugie Sam napisał że nie interesuje go rygorystyczna dieta!Napisałem mu że 2 pierwsze posiłki0sniadanie nie wyglądają najlepiej.Więc nie wiem o co to zamieszanie




KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
"Kalorie z białka to takie same kalorie jak z wegla (moze wolniej wchlaniane)." -to napisałeś.
W sumie masz racje że napisał iż nie interesuje go rygorystyczna dieta, ale moze troszkę zmieni zdanie bo z tego co pamietam to acid(chyba on)zakupił poważną ilość suplementów a przy takim jedzeniu napewno nie wykorzysta ich na tyle ile sa warte(

BRUTUS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2943
Witam oceniając twoją dietę wg. brakuje urozmaiconych posiłków, nie widze warzyw, owoców za to sporą ilości białka i węgli i to jeszcze tych nie najlepszych, jest tyle produktów z których można skomponować urozmaicone, odżywcze posiłki, jako technolog żywienia zgodze się z Brutusem że trochę przesadzasz z tym białkiem 100g na raz!!! takie ilości wykorzystuje się w programach redukcji masy ciała (wykorzystuje się właściwości dynamizowania przemiany materii) lepiej rozbić dzienne zapotrzebowanie na białko na 5-6 równych porcji i odpowiednio dozować je w ciągu całego dnia, moim zdaniem banany sa dobrym źródłem węgli ale tylko po treningu a nie przed, osobiście przed treningiem zalecam makarony ze zbóż twardych (semolina) np. każdy orginalny włoski makaron do tego białko i już po 1,5godz. można pakować się do siłowni

pozdrowienia Rożek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"z tego co pamietam to acid(chyba on)zakupił poważną ilość suplementów a przy takim jedzeniu napewno nie wykorzysta ich na tyle ile sa warte"


JEśli tak (nie wiedziałem nic o tym) to zmienia postać rzeczy. Suplementy to tylko dodatek do diety.A że acid podobno kupiłeś tego dużo to przydała by sie lepsza dieta bo szkoda aby suplementy poszły w błoto!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Zacząć trzeba od tego że jeśli Acid ma rozpisane posiłki na godzinę i skład tych posiłków pozostaje niezmienny (prawie) to już jest ścisła dieta. A co w tej diecie jest to druga sprawa, natomiast przestrzeganie ilości posiłków i godzin to właśnie ścisła dieta.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nie taka ścisła - jak nie mam czasu czegoś przyrządzić (a zdarza mi się to często) to zastępuje to czymyś innym. Godziny są tak szczegółowe, gdyż są to przerwy w lekcjach, więc tutaj też nie wkładam specjalnego wysiłku. Mówicie więcej warzyw - no ok, przecież pisałem, że dorzucam sałatkę warzywną własnej roboty (swoją drogą bardzo dobrą). Poza tym nie pisałem o przekąskach - często między posiłkami "podjadam" jabłka, śliwki, winogrona itp. Do tego suplementuje się witaminami, błonnikiem itp.

Ok, więc co mam wyrzucić, a co dodać. Dzięki z góry za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Nie wiem na ile przyjmiesz moje sugestie ale wg mnie powinno to wyglądać tak:
1) jajecznica z 5 jaj to za dużo cholesterolu, zwłaszcza gdy je się tak codziennie. Proponuję 2 całe jajka i dodatkowo 3-4 białka. Do śniadania oprócz chleba jeszcze minimum 100 g płatków owsianych na mleku. Węgli musi być na śniadanie dużo
2. Też uważam że 100g białka to jednorazowo za dużo. Posiłki o 9.40 i 11. 40 proponowałbym podzielić na pół, tzn, o 9.40 jesz 50g białka + 200g bananów i o 11.40 to samo.
Oczywiście jest to wariant zastępczy, bo najlepiej byłoby żebys dał tu jednak normalne jedzenie tzn. o 9.40 np. ryz z tuńczykiem (bierzesz w pojemnik do szkoły) a o 11.40 kanapki z chleba pełnoziarnistego z piersią kurczaka (może być w formie wędliny)
Bezpośrednio po treningu wyrzuciłbym mleko, carbo dał na wodę i dorzucił antykatabolik
Posiłek o 16.30 - zdecydowanie zamiast frytek daj ryż. Posiłek potreningowy to bardzo ważny posiłek i tłuszcz z frytek może upośledzić dobre wykorzystanie węgli.
Posiłek o 18 - do tego ryżu musisz dorzucić jakieś białko. Najlepiej w formie jedzenia (tuńczyk, mięso, ser biały) ale w ostateczności może to być odżywka.
Posiłek o 20. - wyrzuciłbym kilka żółtek i zostawił tak jak przy sniadaniu 1-2 żółtka.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, wielkie dzięki Son, zastosuje się do twoich rad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze chcem moja dietke ?
Bardzo fajna polecam, a przyrosty jak w bajce.

1. 300-350g twarogu + 100g owsianki + 0.5l mleka
2. 250g razowca + 250g piersi z kurczaka
3. 100g ryzu + 500-600g piersi z kurczaka
4. 100g ryzu + 500-600g piersi z kurczaka
5. 300-350g twarogu

Do tego cos kolo 1-1.5kg jablek dziennie.

Szkoda ze nie mam kasiory zaszalalbym tak jak zeszlym roku 2kg piersi dziennie...

Polecam.
Smacznego.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No na tyle piersi kuraczaka dziennie to chyba mnie już nie stać. Wszystko wydałem na suplementy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cebula i pomidor

Następny temat

Celulitis...itp.

Wiecej