SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu przód tyl początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
Inferno444
W sumie dzisiaj wyprobowalem polaczenie serii w Uginanie lamanej na modlitewniku z uginanie hantli mlotkowo. Takie 3 serie. Tak samo z tricepsem bym zrobil.


W porządku tylko trzymak się jakiegoś stałego schematu żebyś łatwo sobie mógł kontrolować progres choćby ciężarowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Ok. Jeszcze wrzucilem do oceny wyciskanie

Ostatnie 3 tyg. Progresja szla co tydzien o 2.5kg w seriach. Dzisiaj z ciezarem 57 5 x 12 62.5x 10 67.5 x8 i 72 5 kg x4 przerwa 10 sekund i jeszcze 2. Czybw następnym tygodniu zostawic ciezar jak dzis?

Kolejne pytanie mam. W czwartek mam wyciskanie hantli na płaskiej i skosie. Ciezar 27 5 plaska skos 25.kg. Robie 4 serie po 10 powtórzeń. Jak progresowac w tym przypadku. Jesli podniose o oczko ciezke hantle czyli 30kg przy probie z siedzenia na lezenie nie jestem w stanie w tej pierwszej fazie hantli ustawić przy klatce tylko ciezar mnie lapie a wiem ze z 6-8 powtórzeń bylbym w stanie. Tylko kwestia uniesienia ich przy odchyleniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
W takim wypadku trzeba poprosić kogoś o pomoc w przyjęciu pozycji technicznej. Niestety tak jest przy większych ciężarach na hantlach, że bez pomocy ciężko się ustawić w poprawnej pozycji technicznej.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
W takim razie lepiej samemu zarzucić a ktos ustawia do pozycji czy lezec bez i dwóch podaje hantle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
Inferno444
W takim razie lepiej samemu zarzucić a ktos ustawia do pozycji czy lezec bez i dwóch podaje hantle?


Jak masz możliwość żeby Ci dwie osoby podały hantle to jest sytuacja idealna, ale z tym różnie bywa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Ok. To wiem. A jak technika w wyzej wymienionym filmiku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
Inferno444
Ok. To wiem. A jak technika w wyzej wymienionym filmiku?


Technika wygląda w porządku choć można by było bardziej się pobawić tempem. To już jest seria robocza ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Ostatnia seria rozgrzewka . tempo masz na mysli któras faze dac wolniejsza lub szybsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
Inferno444
Ostatnia seria rozgrzewka . tempo masz na mysli któras faze dac wolniejsza lub szybsza?


To wrzuć serie właściwą, końcową bo wówczas pod sensownym obciążeniem widać ewentualnie gdzie technika ucieka.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 13- latka.

Następny temat

Kilka pytań od początkującego

WHEY premium