SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4485

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

78

Wzrost

180

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

10 miesiecy

Uprawiane inne sporty

tenis

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Czesc. Jestem aktualnie na cyklu masy po długoej redukcji ponad połrocznej gdzie waga wskazywała pod koniec sierpnia 76.5. Po tak długim okresie chcałem zaczac mase miesniową przez 2 miesiace. OD wrzesnia do konca pazdzernika. Przez 2 tygodnie wrzesnia szukałem zero kalorycznego . Po tym czasie dorzuciłem 100-150 kcal codziennie. PO 2 tygodniach czyli aktualnie waga wzrosła o około 1kg-1.5kg czyli okres budowania masy wzrosła taka waga. Wiem ze mało. Wymiary lekko posżły w doł oraz wyniki siłowe rowniez. Jednak nie widze spektakularnych wyników. Od kiedy cwicze powazniej z czego prawie od lutego do sierpnia redukcja oraz aktualny okres w wyciskaniu na klate serie zwiekszyły sie kilogramowa 2-3 kg czyli 4 miesiace temu np. osttania seria z 6 powtorzen robiłem 55kg to teraz 58kg. Inne partie ciała w miare ida. Od miesiaca mam plan ktory stosuje tylko co mam rozpisane. Kiedys co trenig inne cwiczenie by ładowac inna czesc miesnia. Moj plan sie przedstawia nastepujaco. Cwicze w systemie trening- trening- wolne-wolne-trening-trening wolne - wolne. z powodu treningów innego sportu + pracy itp.
Mam pytanie rowniez co do diety.Czy rozdzielic wegle na dni treningowe i nietreningowe. Np. jak potrzebuje 3000 kcal tluszcze to 100 gram, białka 150 wegli 320 w dnt a w dt 420? Czyli wyjdzie w dt 3300 kcal. Jesli tak to zostanawiam sie nad carbo. Aktualnie biore bcaa kreatyne i białko zalezy. Carbo słuzyło by po treningu te 50 gram dopełnic bo po prostu mam juz tak ze najadam sie bialkiem i troche wegli. Nie jestem w stanie zjesc az tyle weglowodanów. CO o tym myslicie. Poza tym jesli chodzi o odzywianie oprocz pilnowanie makro białko jem z ryby, twarogów, schabu i kurczaka, tłuszcze z oleju kokosowego, oliwy z oliwek, migdały, wiorki, masło, a wegle makaron durum, ryze, kasze, chlezł wieloziarnisty złoty łan( biedronka) platki owsiane otreby owsiane, Oprocz tego sałatki, nie raz warzywa. Prawie zero cukrów i wogole zero słodkich cieczy, fastfoodów( no raz czy dwa w tyg bedac na masie).

1 trening
Plecy-biceps-tł nog
Martwy ciag na prostych nogach 4x21kg jeden hantle x2
podciaganie na drazku szeroko nachwytem 3x max
wiosłowanie podchwytem sztangi 53.5x4
szrugsy 53.5kg x3
rozpietki odwrotne 8kgx3
uginanie ramion ze sztanga łamana 28.5x4

2 trening

wykroki 15.25kg x4
przysiad ze sztanga na plecach 53.5x4
wyciskanie na klate sztangi 53.5x12 56x9 58.5 x6 61x3
wyciskanie hantli 30 stopni 22kgx3
arnoldki 13kg x4
francuzy lezac ze sztanga 23.5 x4

Czy to bedzie dobry trenig plus ocea ciezarów ktore wydaja sie byc dziwne czyli za małe czy duze do innych.



Zmieniony przez - Szkielet34232 w dniu 2017-10-04 21:48:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Możesz zmniejszyć ilość dni choć zawsze 4 dni treningowe będą lepsze niż 3 ale na 3 dniach treningowych też można formę robić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Chcesz robić masę przez dwa miesiące, dobrze zrozumiałem?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Chodzi mi oto zeby zwieszyc mase 2 miesiace a pozniej lekka redukcja. W zasadzie pod koniec sieprnia powinienem robix jesZcze redukcje ale chcialem przyspieszyc metabolizm po polrocznej przerwie zjadania ponizej zera kalorycznego. Moze zdjecie wrzucic do oceny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Szkielet34232
Chodzi mi oto zeby zwieszyc mase 2 miesiace a pozniej lekka redukcja. W zasadzie pod koniec sieprnia powinienem robix jesZcze redukcje ale chcialem przyspieszyc metabolizm po polrocznej przerwie zjadania ponizej zera kalorycznego. Moze zdjecie wrzucic do oceny?


Jak masz zdjęcie to wrzuć śmiało. Dwa miesiące redukcji to bardzo krótki okres jak na budowanie masy mięśniowej. Warto by było pociągnąć ją dłużej.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Przez dwa miesiące za wiele mięsni nie zbudujesz. Pół roku to minimum.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Wrzuce zdjęcie jutro. . Ocenicie czy masa czy redukcja i co dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Szkielet34232
Wrzuce zdjęcie jutro. . Ocenicie czy masa czy redukcja i co dalej


I to najlepsza opcja.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Tłuszczu na Tobie trochę siedzi ale jak wejdziesz na redukcję to niewiele z Ciebie zostanie.

Rotacja węglami to dobra opcja.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny dla 17 latka

Następny temat

Ocena FBW

WHEY premium