SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego Push & Pull

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Witam, proszę o ocenę planu treningowego, który wykonują 3x w tygodniu.
Ćwiczyłam już kiedyś schematem push&pull i widziałam wtedy duże efekty. Podział
góra, dół nie jest zdecydowanie dla mnie. Myślałam nad FBW, ale nie wiem kompletnie jak
się zabrać do rozpiski.

Trening Push:
1. Wyciskanie na klatę na maszynie
2. Rozpiętki hantlami na ławce płaskiej
3. Wyciskanie hantli siedząc
4. Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami siedząc
5. Pompki w podporze tyłem
6. Prostowanie ramion na gryfie łamanym lub prostowanie ramion ze sztangą
7. Przysiad na stepie z kettlem z przodu
8. Hip thrust

Pull:
1. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej
2. Podciąganie szerokim chwytem do klatki piersiowej na maszynie
3. Wiosłowanie na maszynie, siedząc
4. Przyciąganie linki wyciągu dolnego siedząc lub wiosłowanie ze sztangą
5. Martwy ciąg
6. Żuraw (Podobne do martwego na jednej nodze) lub Wymach nogi w podporze na wyciągu
7. Zginanie podudzi na maszynie lub Uginanie nóg leżąc z hantlą między stopami

Jaką przybrać ilość serii i powtórzeń?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Wiem, że może głupie pytanie, ale da się jakoś powiększyć biust danym ćwiczeniem na klatkę? Kiedyś nieracjonalnie odchudzałam się i nie wygląda fajnie. Wyciskanie na klatę + rozpiętki, które mam w planie będą okej? Czy lepsze zamiast rozpiętek będzie coś innego np to przenoszenie ciężaru za głowę. Chyba, nie wspominałam wcześniej o tych ćwiczeniach pod kątem właśnie poprawy biustu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12179 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627492
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Wracam po rocznej przerwie na siłownie, kobieta, ważę 57kg 169cm. Cel to utrzymanie i ujędrnienie. Zależy mi po prostu na ocenie planu, czy jest ułożony w porządku i angażuje wszystkie partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej, do poprawy w planie byłyby wg mnie następujace rzeczy:

- kolejność ćwiczeń - w wersji push przysiad i ht raczej jako początkowe ćwiczenia, zaś w wersji pull jako początek raczej martwy -> działaj od największych parii na najmniejszych kończąc.

- eliminacja niektórych ćwiczeń, które albo się dublują z istniejącymi albo w początkowej fazie nie są Ci potrzebne: przykłady - zamaist rozpiętek daj jakieś wyciskanie na skosie, bazuj na podstawowych ćwiczeniach, jak masz wyciskanie na barki to unoszenie bokiem sztangielek już nie będzie potrzebne, jak na plecy dasz martwy, podciąganie i (ewentualnie, choć i to nie wiem czy nie za dużo) doprawisz wiosłem to ściaganie drążka tez juz można odpuścić, jak masz martwy klasyk - to ten martwy na jednej nodze (którego określasz żurawiem) tez bym już nie wiem czy dawała. 5-6 ćw. na trening powinno załatwić sprawę.

- jest jakiś powód dla którego wiosłowanie i wyciskanie na klatę robisz na maszynie a nie ze sztanga lub sztangielką? lepszym rozwiązaniem będzie wolny cieżar.

- tak samo z podciąganiem - od maszyny lepsze będą gumy/powolne kontrolowane opuszczanie.

- dorzuć coś na brzuch na koniec któregoś zestawu

- uginanie ramion ze sztanga na biceps będzie wchodzić do ruchu typu pull...

- jeśli po roku zaczynasz to przez pierwsze 2-3 tyg. bym robiła wszystkei główne ćw. (przysiad, martwy, wyciskania) po 3 serie 8-10 powtórzeń, po małym rozruchu po tych 2-3 tyg. weszłabym na 4 serie. ćw. asystujące robiłabym w 3 seriach po 10-12 powt.

- wykonanie of kors jednego tyg push/pull/push a nastepnego pull/push/pull
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
1. Czytałam kilka planów push and pull, w każdym zaczynało się od góry, a kończyło na dole. Ze względu na to, że przysiady i hip thrusty męczą i ciężko mieć siłę na następne. A czy to robi dużą różnicę?
2. Rozpiętki lubię bo fajnie czuję klatkę, a chciałam mieć dwa ćwiczenia na klatkę. Skoro mam wyciskanie to drugim ćwiczeniem dałam rozpiętki, bo angażują inne mięśnie.
3. Wiosłowanie i wyciskanie robię na maszynach ponieważ wracam po długiej przerwie i wolę narazie skupić się na technice. A potem stopniowo wolny ciężar.
4. Uginanie ramion z gryfem łamanym na wyciągu górnym, będzie okej do push?
5. Brzuch planuje wrzucić 2x w tyg po treningu głównym, tylko jak wejdę już w rytm treningów


Czym zastąpić?
- Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami siedząc (inne ćwiczenie na barki)
- Żurawia (jakimś ćwiczeniem, które angażują fajnie pośladki żeby było pull)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
12-10-10 planuje wykonywać na początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Czytałam kilka planów push and pull, w każdym zaczynało się od góry, a kończyło na dole. Ze względu na to, że przysiady i hip thrusty męczą i ciężko mieć siłę na następne. A czy to robi dużą różnicę?

Robi różnicę. Zawsze na samym początku (poza jakimiś wyjatkowymi sytuacjami) dajesz jak najbardziej złozone i najbardziej angażujące ćwiczenia wielostawowe, by mieć na nie jak najwięcej siły.

2. Rozpiętki lubię bo fajnie czuję klatkę, a chciałam mieć dwa ćwiczenia na klatkę. Skoro mam wyciskanie to drugim ćwiczeniem dałam rozpiętki, bo angażują inne mięśnie.

To jak chcesz dwa, to rozpiętki beda ok, pod warunkiem że nie jako pierwsze, ale jako drugie po wyciskaniu na klatę. bo rozpiętki to imho dodatek.

3. Wiosłowanie i wyciskanie robię na maszynach ponieważ wracam po długiej przerwie i wolę narazie skupić się na technice. A potem stopniowo wolny ciężar.

Na maszynach nie nauczysz się techniki poprawnej. Techniki ucz się od początku na wolnym ciężarze, nawet z samym gryfem.

4. Uginanie ramion z gryfem łamanym na wyciągu górnym, będzie okej do push?

Uginania na biceps nie są ruchem push tylko pull, czy to na wyciągu, czy ze sztanga czy ze sztangielkami.

5. Brzuch planuje wrzucić 2x w tyg po treningu głównym, tylko jak wejdę już w rytm treningów

spoko

Czym zastąpić?
- Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami siedząc (inne ćwiczenie na barki)

tutaj nie trzeba nic zastępowac bo robotę robi już wyciaskanie sztangielek siedząc (środek naramiennych). daj ewentualnie jako uzupełnienie face pulla, który zaatakuje tył barku/zadziała pozytywnie na rotatory.

- Żurawia (jakimś ćwiczeniem, które angażują fajnie pośladki żeby było pull)

daj może jakieś wykopy w tył z linką wyciągu dolnego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
yellowsky
1. Czytałam kilka planów push and pull, w każdym zaczynało się od góry, a kończyło na dole. Ze względu na to, że przysiady i hip thrusty męczą i ciężko mieć siłę na następne. A czy to robi dużą różnicę?

Robi różnicę. Zawsze na samym początku (poza jakimiś wyjatkowymi sytuacjami) dajesz jak najbardziej złozone i najbardziej angażujące ćwiczenia wielostawowe, by mieć na nie jak najwięcej siły.

2. Rozpiętki lubię bo fajnie czuję klatkę, a chciałam mieć dwa ćwiczenia na klatkę. Skoro mam wyciskanie to drugim ćwiczeniem dałam rozpiętki, bo angażują inne mięśnie.

To jak chcesz dwa, to rozpiętki beda ok, pod warunkiem że nie jako pierwsze, ale jako drugie po wyciskaniu na klatę. bo rozpiętki to imho dodatek.

3. Wiosłowanie i wyciskanie robię na maszynach ponieważ wracam po długiej przerwie i wolę narazie skupić się na technice. A potem stopniowo wolny ciężar.

Na maszynach nie nauczysz się techniki poprawnej. Techniki ucz się od początku na wolnym ciężarze, nawet z samym gryfem.

4. Uginanie ramion z gryfem łamanym na wyciągu górnym, będzie okej do push?

Uginania na biceps nie są ruchem push tylko pull, czy to na wyciągu, czy ze sztanga czy ze sztangielkami.

5. Brzuch planuje wrzucić 2x w tyg po treningu głównym, tylko jak wejdę już w rytm treningów

spoko

Czym zastąpić?
- Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami siedząc (inne ćwiczenie na barki)

tutaj nie trzeba nic zastępowac bo robotę robi już wyciaskanie sztangielek siedząc (środek naramiennych). daj ewentualnie jako uzupełnienie face pulla, który zaatakuje tył barku/zadziała pozytywnie na rotatory.

- Żurawia (jakimś ćwiczeniem, które angażują fajnie pośladki żeby było pull)

daj może jakieś wykopy w tył z linką wyciągu dolnego



To jakie ćwiczenie w push na biceps?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bicepsa nie robisz w dniu push tylko przenosisz do dnia pull - a ćwiczenie jakie Ci pasuje - czy uginanie ze sztanga czy sztangielki czy wyciąg - up to you.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Czyli kolejność prawidłowa to będzie:
Przysiady
Hip thrust
Klatka
Barki
Pompki odwrotne
A biceps mogę zrobić wtedy tzn to uginanie mimo ze to nie z treningu push?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
Źle ujęłam nazwę, chodziło mi o prostowanie ramion na wyciągu górnym na triceps
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena sylwetki

Następny temat

Ocena planu treningowego dziewczyny - cel pośladki

WHEY premium