SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2215

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Witam
Po 5 miesiącach postanowiłem zmienic swój plan i chcialbym aby ktos ewentualnie skorygowal go i co trzeba by bylo poprawić.
I trening: klatka i triceps
- wyciskanie na płasko 4x
- wyciskanie na maszynie 4x
- wyciskanie głową w dół 4x
- rozpietki na maszynie

- pompki na poreczach z obciążeniem 3x
- wyciskanie francuskie 3x
- prostowanie na wyciągu linka w pionie 3x

II trening: plecy i biceps
- podciaganie z obciążeniem 4x
- martwy ciąg 4x
- wiosłowania hantlami 4x
- podciaganie końca sztangi w osadzie 4x

- zginanie ramion hantelkami 3x
- podciaganie linki na wyciągu chwyt mlotkowy 3x
- modlitewnik 3x

III trening: nogi i barki
- przysiady pełne 4x
- zginanie nóg w leżeniu 4x
- wysłuchanie na suwnicy 4x
- ściąganie kolan w siadzie 4x

- wyciskanie hantelek 3x
- unoszenie w opadzie tułowia 3x
- unoszenie w przód hantelek 3x

Nie wpisywalem w plan łydek,kapturów,przedramieni oraz brzucha aczkolwiek wszystko jest cwiczone. Dodam jeszcze że w każdym ćwiczeniu po ostatniej serii robie drop set do wyczerpania siły.
Trenuje na mase i tylko 3xtydz. bo więcej nie mam czasu ze względu na pracę i rodzine także staram się wszystko połączyć ze sobą.
Proszę o ewentualne korekty jeśli jakieś ćwiczenia połączyłem źle że sobą. Dzięki bardzo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64150
Ja nerwowy? No cos ty. Dzisiaj podwyzka byla, dobra wyplata wiec Humor mam zaj**isty Dyskusja prowadzi do nikad niestety. Moje wypowiedzi odnosily sie do cytatu twojej wypowiedzi w pierwszym poscie ktorego juz przytaczal nie bede. Powtorze ze maszyna maszynie nie rowna i moim skromnym zdaniem trenujac juz pare lat uwazam ze maszyny sa jak najbardziej pomocne w budowaniu masy miesniowej. Sa przypadki w ktorych ze wzgledu na stan zdrowia, kontuzje czy cos innego nie jestesmy w stanie wykonac jakiegos cwiczenia wielostawowego ale maszyna umozliwi nam trening tej partii ktora bedzie sie z pewnoscia rozwijac. Jak to wyglada procentualnie nie wie nikt. Kazdy organizm jest inny i czy z pomoca farmakologi czy nie kazdy osiagnie inny level ale to nie znaczy ze osoby cwiczace na wolnym ciezarze bede iles kroc masywniejsi. Jezeli ktos chce budowac mase i wszystkie inne faktory ma ukierunkowane w ta strone to nawet jesli w jego treningu beda przewazaly maszyny musi progresowac a w jakim stopniu nie wie nikt. Nie uzywalem wolnych ciezarow przy klatce czy tricepsie wiele miesiecy mimo to progresowalem i to nawet lepiej jak lata wczesniej. Czy byla to zasluga lepszej techniki, czy miski czy maszyn nie wiem ale wiem jedno ze bez wolnych ciezarow da sie budowac miecho i jest to poparte prkatyka. W dzisiejszych czasach fitness czy bodybuilding sa tak popularne ze coraz wiecej jest innowacji na rynku przez co kazdy znajdzie cos dla siebie. Lubisz szarpac klamoty ze slaba technika to szarp, nikt Ci nie broni, ja stawiam na czicie miesniowe i TUT i mam zadawalajace mnie rezultaty, reszte juz niebawem zweryfikuje scena Peace and Out
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Mi sie podoba

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ocenić mozemy teoretycznie czy plan jest poprawny ale czy sprawdzi się na Tobie ? Tego już nie wie nikt, bo nie podałeś żadnych informacji o sobie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 1096 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12164
Mi się też podoba. Ale rozpietki na mazynie zmienil bym na rozpietki hantlami :) ale to.moje preferencje. Jeśli będzie ci służyć to git. Każdy plan musisz układać pod siebie indywidualnie... zobaczysz w praniu czy coś ci z niego nie pasuje i ewentualnie zmienisz :)


Zmieniony przez - Flooky w dniu 2018-02-21 10:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
To jest już po poprawkach plan ułożony,przyznam szczerze że wyciskanie na maszynie nigdy nie brałem pod uwagę tego ćwiczenia i miałem obawy że nie będzie odpowiednie dla mnie i czasami podczas tego ćwiczenia czuje bardzo triceps ale to chyba od tego iż za duży ciężar lub nie odpowiednia technika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Maszyny Ci masy nie zbudują.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Ja też tak uważam i nie jestem zwolennikiem ćwiczeń na maszynach tylko na wolnych ciezarach aczkolwiek niektóre ćwiczenia na maszynach również są dobre więc dlaczego z nich nie skorzystać ale to kwestia gustu bo nie każdy musi tak uważać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
można skorzystać jako dodatek niejako kształtujący... masy nie dadzą ale mięsień może nabrać troszkę innego kształtu, przy właściwym doborze takiego uzupełnienia można bardziej tą masę "wymodelować" i sprawić aby nie była takim ledwie ociosanym palem;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Zgadzam się że jako dodatek to można wrzucić jakieś ćwiczenie na maszynie ale nic poza tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64150
ronie220
Maszyny Ci masy nie zbudują.

Takie stwierdzenie i to od osoby niby kumatej jest nadwyraz smieszne aczkolwiek kazdy moze miec swoje zdanie ale wypadalo by to podkreslic zaczynajac od "moim zdaniem". Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem ani troche a powodow jest wiele. Glownym powodem nie maszyny czy wolny ciezar odpowiadaja za wzrost masy tylko one daja bodzca a reszta to miska, regeneracja, suplementacja i gen. Druga sprawa maszyna maszynie nie rowna i nie ma co porownywac maszyn typu wyciagi itd. Z maszynami typu "Plates on" 3 kwestia na maszynach jest mniejsze ryzyko kontuzji co za tym idzie dla poczatkujacych jak najbardziej dobra opcja

Plan solidny ale to tylko nie wielki procent, jak miska odpowiednia i regeneracja pasuje to efekty bedziesz mial napewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Glownym powodem nie maszyny czy wolny ciezar odpowiadaja za wzrost masy tylko one daja bodzca a reszta to miska, regeneracja, suplementacja i gen.


Skoro ćwiczenia mają być jedynie bodźcem, nieważne jakim, to dlaczego na nogi nie wystarczy bieganie ? Na klatkę pompki w domu zaś na barki chociażby pajacyki ? To przecież może być silny bodziec. Pojeździj na rowerze przez godzinę bardzo intensywnie, nogi dostaną mocnego kopa. Dlaczego jednak nie urosną ?
Idąc Twoim tokiem rozumowania liczy się jedynie gen i micha. Możemy przy tym stosować obojętnie jaki trening, byle dawał bodziec. Dlaczego w takim razie bez bomby większośc osób nie jest w stanie zbudować solidnej sylwetki ? Wiele z nich ma bardzo dobre predyspozycje i trzyma miche. Znam takich wielu. Bardzo wielu. Tyle że oni by osiągnąć pewien pułap musieli, co ciekawe, trenowac przede wszystkim na wolnych ciężarach, bo maszyny nie dawały zbyt dużego rezultatu. Wystarczy popatrzeć na osoby trenujące grzbiet głownie na nowoczesnych sprzętach. Ich plecy są płaskie. A popatrz na plecy osób trenujących w ogóle bez maszyn, chociażby moje.

Poza tym pisałem odnosnie treningu klatki, gdzie ruchy takie jak rozpiętki i wyciskanie autor ma na maszynach. Takie ćwiczenia mogą dopompować mięsień bądź poprawić któryś szczegół ale ogólnej masy za wiele nie zbudują i to nie jest tylko moja opinia. Ale chyba nie wiesz jaka jest różnica między ćwiczeniami na maszynach a ćwiczeniami wielostawowymi na wolnych ciężarach. Musiałbys poczytać o ile spada aktywacja mięsni stabilizujących, o ile mniej jest aktywowanych jednostek motorycznych, o ile mniejsza odpowiedź anaboliczna, o ile mniejszy angaż centralnego układu nerwowego...itd. Cytując Vince'a Gironde "sztanga wygląda głupio ale trzeba być inteligentnym by umieć jej używać. Maszyny wyglądają jak dzieła sztuki ale wcale nimi nie są".


I nie musisz mnie obrażać w swoich wypowiedziach. Podaj mi kontrargumenty i zwrócę Ci honor.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

WHEY premium