SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64150
Po pierwsze gdzie ja Cie obrazilem? Po drugie piszemy o treningu silowym a nie pajacykach wiec dalej nie wiem co chcesz powiedziec. Maszyna idzie sie tak samo zajechac jak wolnym ciezarem wiec nie wie co ty chcesz komu udowodnic. Przysiad nie jest konieczny zeby zbudowac potezne uda i udowodnil to juz nie jeden Bodybuilder zeby bylo konkretniej Dorian Yates, Adolf Burkhardt. Na plecy wcale nie jest potrzebny Martwy Ciag i tez wielu Go nie robi a plecy mieli potezne i grube dla przykladu aktualny jeszcze mistrz swiata Thomas Scheu Masz moje Argumenty i wiecej nie ma co pisac bo przyklady mozna mnozyc a twoje stwierdzenie jest i bylo bledne. Ja na klate nie robie plaskiej a klate zbudowalem na Smithcie a to tez maszyna. Na barki nie robie wyciskan a rosna. Jestem po operacji kregoslupa i nog nie moglem katowac jakbym chcial i 70% treningu to maszyny i tez urosly. Jesli sie juz do czegos odnosisz to odnos sie do tematu. Tu tematem jest czy trening silowy autora jest dobry a ty stwierdziles ze na maszynach masy nie zbuduje nie wiedzac o nim nic. Dlaczego coraz wiecej pro unika wolnych ciezarow i cwiczy na maszynach wlasnie? Bo ryzyko kontuzji jest duzo mniejsze, mozna dowalic wiecej ciezaru i tym samym dac czesto inny i rownie silny jak nie silniejszy bodziec. Na maszynach tak samo jest mozliwa progresja jak i na wolnych ciezarach. Co do jazdy rowerem to chyba tez nie wiesz co piszesz bo jak by nie bylo wyczynowi kolarze cwicza rowniez silowo. Dlaczego nie buduja poteznych nog bo nie na tym im do konca zalerzy, trzymaja wage walczac o wytrzymalosc miesniowa bo to jest im potrzebne. Mimo to idzie jako rowerzysta miec konkretne uda.





Ty i ten twoj Gironda wszedzie go cytujesz i jego metody polecasz. Tak jak pisalem i bez wolnych ciezarow idzie dokladac miecha za pomoca maszyn w przeciwnym badz razie kazdy kulturysta unikalby maszyn. Nie musisz mi mowic jakie plyna korzysci z cw. Wielostawowych bo to wiem, cwicze nie od dzis Ale tak jak mowie "maszyny Ci masy nie dadza" jest w moich oczach bledne, kombinacja cw. Wielostawowych i maszyn jest kluczem do sukcesu i widac to w swiecie Bodybuildingu ale jak ty tylko tego Gironde meczysz to nie dziwne ze o tym nie wiesz.

Peace



Zmieniony przez - Gugcio w dniu 27.02.2018 17:55:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Po pierwsze gdzie ja Cie obrazilem? Po drugie piszemy o treningu silowym a nie pajacykach wiec dalej nie wiem co chcesz powiedziec. Maszyna idzie sie tak samo zajechac jak wolnym ciezarem wiec nie wie co ty chcesz komu udowodnic. Przysiad nie jest konieczny zeby zbudowac potezne uda i udowodnil to juz nie jeden Bodybuilder zeby bylo konkretniej Dorian Yates, Adolf Burkhardt. Na plecy wcale nie jest potrzebny Martwy Ciag i tez wielu Go nie robi a plecy mieli potezne i grube dla przykladu aktualny jeszcze mistrz swiata Thomas Scheu Masz moje Argumenty i wiecej nie ma co pisac bo przyklady mozna mnozyc a twoje stwierdzenie jest i bylo bledne.


Obrażasz mnie używając sformułowań typu "niby kumaty"

Domyśliłem się, że powołasz sie na Doriana czy innych zawodowców. Dla mnie ten argument jest inwalidą, bo nie wiesz jak trenowali dochodząc do tego poziomu plus mają potężne zaplecze farmakologiczne a wtedy trening faktycznie gra drugoplanową rolę. Chociaż gdybym miał sie sprzeczać na Twoim poziomie to bym napisał. że taki Dorian miał kiepskie uda w porównaniu do Platza czy Colemana, którzy te przysiady wykonywali. Ale to zupełnie bez sensu, nie mieszaj w to ludzi z innej ligi. Znam multum osób trenujących jak Dorian i nikt tak nie wygląda, ba-nawet w połowie jak on No i gdzie tkwi ten klucz ? Z tym, że maszyna zajeżdza tak samo jak wolny ciężar nie bedę dyskutował. Proponuję wykonać 30 powtórzeń wyciskania na suwnicy z ciężarem 80-100kg, następnie wziąć 15-20kg hantle i zrobić wykroki po tyle samo powtórzeń na każdą nogę, ewentualnie przysiady. Porównaj obie serie i wówczas przestaniesz pisać głupoty.



Ja na klate nie robie plaskiej a klate zbudowalem na Smithcie a to tez maszyna. Na barki nie robie wyciskan a rosna. Jestem po operacji kregoslupa i nog nie moglem katowac jakbym chcial i 70% treningu to maszyny i tez urosly. Jesli sie juz do czegos odnosisz to odnos sie do tematu. Tu tematem jest czy trening silowy autora jest dobry a ty stwierdziles ze na maszynach masy nie zbuduje nie wiedzac o nim nic. Dlaczego coraz wiecej pro unika wolnych ciezarow i cwiczy na maszynach wlasnie? Bo ryzyko kontuzji jest duzo mniejsze, mozna dowalic wiecej ciezaru i tym samym dac czesto inny i rownie silny jak nie silniejszy bodziec.


Nie będę dyskutował o zawodnikach PRO. Porównanie maszyn do wolnych ciężarów rozpatruje w kontekście treningu naturalnego. Na cyklu to i na maszynach można się rozrtastać, choć nie wiesz czy nie rozrastałbyś sie o wiele mocniej na wolnych ciężarach Nie znam ani jednego naturala (a takich jest większośc na siłowniach), który rozbudowałby się maszynami do przyzwoitego poziomu. Na bombie to inna sprawa, znam takich co nie trzymają diety, ćwiczą 2 razy w tygodniu na małych ciężarach bez żadnego pojęcia i rosną jak na drożdzach. W sumie gość, który miał jedne z najlepszych nóg jakie widziałem nie umiał nawet robić przysiadów. Tyle, że był porządny gen i porządny towar. Nie wnikam czy się wspomagasz ale pamiętaj, że to bardzo dużo zmienia.

Na maszynach tak samo jest mozliwa progresja jak i na wolnych ciezarach. Co do jazdy rowerem to chyba tez nie wiesz co piszesz bo jak by nie bylo wyczynowi kolarze cwicza rowniez silowo. Dlaczego nie buduja poteznych nog bo nie na tym im do konca zalerzy, trzymaja wage walczac o wytrzymalosc miesniowa bo to jest im potrzebne. Mimo to idzie jako rowerzysta miec konkretne uda.


Kolarze po pierwsze, ćwiczą siłowo i uwierz że głownie na wolnych ciężarach, dynamika, siła i plyometryka, plus mają zaplecze farmakologiczne, więc znowu się powtórze, nie musisz szukać odpowiedzi anabolicznej z ćwiczenia skoro masz ją w formie inienkcyjnej Zarzucasz mi, że nie piszę na temat, to powiedz w takim razie co ten kolarz ze zdjęcia ma wspólnego z naszą dyskusją ? Sugerujesz, że budował uda jazdą na rowerze ? OK.



Ty i ten twoj Gironda wszedzie go cytujesz i jego metody polecasz. Tak jak pisalem i bez wolnych ciezarow idzie dokladac miecha za pomoca maszyn w przeciwnym badz razie kazdy kulturysta unikalby maszyn. Nie musisz mi mowic jakie plyna korzysci z cw. Wielostawowych bo to wiem, cwicze nie od dzis Ale tak jak mowie "maszyny Ci masy nie dadza" jest w moich oczach bledne, kombinacja cw. Wielostawowych i maszyn jest kluczem do sukcesu i widac to w swiecie Bodybuildingu ale jak ty tylko tego Gironde meczysz to nie dziwne ze o tym nie wiesz.


Dlaczego kulturyści korzystają z maszyn ? Tak jak już wspominałem i tak jak pisał Apokalipsa, one również mają swoje miejsce w planie, stawiają kropkę nad i poprawiają konkretny aspekt mięsnia. Jednak Ty twierdzisz, że w równym stopniu budują mięsnie co ćwiczenia wielostawowe. Jak widać nie masz praktyki w prowadzeniu ludzi, oceniasz wszystkich przez pryzmat swojej sytuacji. A tak notabene nawet po kontuzji kręgosłupa mogłeś wykonywać wiele ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Ja również miałem poważną kontuzje kręgosłupa i wtedy faktycznie ćwiczyłem głownie na wyciągach. Uwierz, że plecy były wtedy moją najsłabszą stroną


I na koniec musze obalić kolejną głupotę, którą napisałeś, że trening na maszynach jest bezpieczniejszy. Otóż niekoniecznie. Piszesz o progresji ciężaru na nich, więc pamiętaj o tym, że wymuszają nienaturalny tor ruchu i mieszają w biomechanice. Skoro jestes po operacji kręgosłupa pewnie robiłeś na nogi wszelakie wyciskania na suwnicy. Weź pod uwage, że obciążają mocniej plecy niż ćwiczenia w pozycji stojącej Dlaczego ? Możesz poszukać odpowiedzi albo kogoś podpytać.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64150
Ty nie czytasz ani troche ze zrozumieniem ani troche. Zajrzalem w twoj dziennik specu i te twoje wyciskanie 120kg czy szarpanie wyciagiem siedzac na ziemi z kolanem kolegi w plecach nie ma nic wspolnego z dobra technika wiec kogonty chcesznuczyc dzieci robic mlodzieniaszku? Prowadzisz ludzi to im wspolczuje niestety. Co ma koks do tego wszystkiego bo kazdy doskonale wie ze to jakis tam ulamek i jak calosc czyli miska, regeneracja, trening, suple i towar sa dograne to sa efekty. Ja nie pisze ze chlopak ma cwiczyc na maszynach tylko. Odnioslem sie do twojego stwierdzenia ze maszyny mu masy nie dadza gdzie ma w planie kombinacje wolnego ciezaru i maszyn wlasnie. Wiec do kogo ty piejesz? Rozwialem twoje watpliwosci ze na maszynach tez sie da dolotyc miecha i kazdy o tym wie inaczej by maszyny omijal. Cwiczysz gdzie cwiczysz wiec pewnie w zyciu zadnej porzadnej maszyny typu Hammer strenght albo Gym 80 na oczy nie widziales to co sie wypowiadasz o biomechanice ruchu? Przy tych twoich wygibasach jaka jest biomechanika? Nie musze i nie probuje tu udowodnic mojej wyzszosci ale tak jak napisalem twoje stwierdzenie w takiej formie jest bledne. Bys od razu podal konkretne argumenty czy probowal wytłumaczyć dlaczego maszyny nie daja masy wg. Ciebie nie bylo by dyskusji. Jak juz taki trener jestes jak mozna porownac wyciskania na suwnicy z wykrokami? Samymi wyprostami idzie sie zajechac jak sie wie jak je poprawnie wykonac, MTUT Proponuje patrzec na caly swiatek kulturystyczny a nie tylko na jedna ksiazke czy swoje podworko. Kombinacja cw wolnostawowych jak i sensownie dobranych maszyn to najlepsze polaczenie. Dlaczego strongmani i trojboisci wygladaja jak wygladaja? Tylko nie wyjezdzaj z dieta bo to przeciez slaby argument A kolarz z fotki siada z takim ciezarem zebys nawet tego ze stojaków nie zdjal ale i ja rowniez. Cwiczy nogi 2 x w tygodniu. Czemu chlopaki uprawiajace Calistenike potrafia wycwiczyc konkretne sylwetki a nie uzywaja nic wiecej jak ciezaru swojego ciala? Po raz ostatni powtarzam nie neguje twojej wiedzy, doswiadczenia tylko zwrocilem Ci grzwcznie uwage na to ze tak sformulowane stwierdzenie jest nie prawdziwe i tyle. Uzylem tez slowa niby, bo Cie nie znam, sam piszesz jaki ty to oczytany itd. Ale ja moge miec przeciez inne zdanie lub jego brak po nie mam jak zweryfikowac poziomu twojej wiedzy. Z tego co mi sie o oczy obilo jakis kontakt z saa miales a sam podajesz swoj przyklad wiec cos nie teges, dawki i ilosc srodkow nie graja roli bo powolujesz sie na naturali a sam nim nie jestes Mam nadzieje ze teraz wkoncu zrozumiesz co mialem na mysli bo juz wiecej niechce mi sie pisac

Edit:

Plecy mi j**ly od ciagow, siadow i ciezkiej pracy fizycznej a nie od zadnych tam suwnic czy tym podobnych wiec jak nie wiesz nic na ten temat to lepiej zamilcz a nie spekulujesz.


Zmieniony przez - Gugcio w dniu 27.02.2018 21:04:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
I o czym ja mam tu dyskutować, skoro w Twoich wypowiedziach jest nadinterpretacja moich słów Wyraźnie pisałem, że maszyny masy nie zbudują a nie kombinacja maszyn z ćwiczeniami wielostawowymi. I nadal uważam, że główną rolę grają ćwiczenia złożone a maszyny są uzupełnieniem. Ty postawiłeś znak równości między maszynami a wolnymi ciężarami, więc panie, daj pan spokój i nie pisz teraz o żadnych kombinacjach Co do mojego wyciskania, to były tylko dynamiczne ruchy na śmiesznym ciężarze. Jakieś małe błędy w technice jeszcze są ale nanoszę poprawki i zdaję sobie z nich sprawę. Ale to nie o tym temat.


Ogólnie wydajesz się trochę nerwowy, bo masz niegrzeczny ton wypowiedzi. Jesteś na trenie ?

Pisałem dlaczego maszyny nie zbudują dużej masy ale chyba do Ciebie to nie dotarło. Generalnie wymuszają tor ruchu, nie aktywują tylu jednostek motorycznych, nie dają odpowiedzi anabolicznej, nie stymulują tak dużej syntezy protein, nie zwiekszają w tak dużym stopniu aktywości komórek satelitarnych. Im prostszy jest dany ruch i mniej wymaga od nas wysiłku tym mniejszą są rezultaty. Dla ciała duże mięsnie są zbednym balastem, więc trzeba je niejako zmuszac do ich rozwijania. Ponadto jest stworzone do funkcjonalnych ruchów a wyprosty czy suwnica to nie jest funkcjonalny ruch ! I to Ci powiedzą nie tylko trenerzy ale i fizjoterapeuci. Poza tym przy ćwiczeniach na maszynie nie ma takiego stresu metabolicznego i nie dochodzi do tak dużego wyrzutu mlecznanu, który z kolei aktywuje uwalnianie chociażby hormonu wzrostu. Na koniec napisze o kinazie mTor niezbednej do rozwijania mięsni, dochodzi do niej w największym stopniu w ćwiczeniach wielostawowych. I to są moje argumenty. Twoim jest tylko przykład Doriana, który nie robił przysiadów.


Ja nigdy nie brałem koksów I obić sie może z tego co wiem o uszy a nie oczy. Napisałeś, że użyłeś takich słów bo mnie nie znasz, ale że nie jestem naturalem to już wiesz ? Owszem, jestem naturalem i mogę się na nich powoływać. Ilość środków dopingujących i dawki ma ogromne znaczenie, bo zaczynasz rosnąc od nawet najsłabszych bodźcow.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
I przestań używac argumentów ad personam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64150
Ja nerwowy? No cos ty. Dzisiaj podwyzka byla, dobra wyplata wiec Humor mam zaj**isty Dyskusja prowadzi do nikad niestety. Moje wypowiedzi odnosily sie do cytatu twojej wypowiedzi w pierwszym poscie ktorego juz przytaczal nie bede. Powtorze ze maszyna maszynie nie rowna i moim skromnym zdaniem trenujac juz pare lat uwazam ze maszyny sa jak najbardziej pomocne w budowaniu masy miesniowej. Sa przypadki w ktorych ze wzgledu na stan zdrowia, kontuzje czy cos innego nie jestesmy w stanie wykonac jakiegos cwiczenia wielostawowego ale maszyna umozliwi nam trening tej partii ktora bedzie sie z pewnoscia rozwijac. Jak to wyglada procentualnie nie wie nikt. Kazdy organizm jest inny i czy z pomoca farmakologi czy nie kazdy osiagnie inny level ale to nie znaczy ze osoby cwiczace na wolnym ciezarze bede iles kroc masywniejsi. Jezeli ktos chce budowac mase i wszystkie inne faktory ma ukierunkowane w ta strone to nawet jesli w jego treningu beda przewazaly maszyny musi progresowac a w jakim stopniu nie wie nikt. Nie uzywalem wolnych ciezarow przy klatce czy tricepsie wiele miesiecy mimo to progresowalem i to nawet lepiej jak lata wczesniej. Czy byla to zasluga lepszej techniki, czy miski czy maszyn nie wiem ale wiem jedno ze bez wolnych ciezarow da sie budowac miecho i jest to poparte prkatyka. W dzisiejszych czasach fitness czy bodybuilding sa tak popularne ze coraz wiecej jest innowacji na rynku przez co kazdy znajdzie cos dla siebie. Lubisz szarpac klamoty ze slaba technika to szarp, nikt Ci nie broni, ja stawiam na czicie miesniowe i TUT i mam zadawalajace mnie rezultaty, reszte juz niebawem zweryfikuje scena Peace and Out
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

WHEY premium