SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, chciałbym Was prosić o ocenę mojego planu treningowego, który mam zamiar wdrożyć. Jestem dość początkujący ale sport mi zawsze towarzyszył (siatkówka, trochę ćwiczeń z własnym obciążeniem i czasami wypady na siłownię z kumplami), teraz chcę to uregulować. Mam zamiar ćwiczyć dwa razy w tygodniu (czwartek i sobota/niedziela) a w poniedziałek uczęszczać na boks/ew. mma we wtorek.

A :
1. Przysiad ze sztangą trzymaną na karku 12:10:8:6
2. Podciąganie nachwytem (chodzi o kontrolowane opadanie, nie dam rady się tyle razy podciągnąć) 4x10
3. Wyciskanie na ławce płaskiej 12:10:8:6
4. Wznosy hantli bokiem 4x10
5. Pompki na poręczach 3xMAX
6. Uginanie ramion na modlitewniku 3x10
7. Planki 5x1min

B :
1. Martwy ciąg 12:10:8:6
2. Wykroki z hantlami 4x10
3. Wyciskanie hantli leżąc 12:10:8:6
4. Wyciskanie sztangi zza karku stojąc 12:10:8:6
5. Wyciskanie sztangi łamanej wąskim chwytem leżąc 3x10
6. Zginanie przedramion z hantlami z rotacją 3x10
7. Wspięcia na palce z obciążeniem 4x10


Zmieniony przez - Limbitz w dniu 2017-06-23 11:51:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Techniki się nie nauczysz wybierając ćwiczenia które nie obciażają stawów, jedyne co mozesz zrobić zaczać od małych ciężarów by organizm przyzwyczaic do przeciążeń.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wyciskanie na barki w B rób sprzed głowy stojąc, nie zza karku. Poza tym plan w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego? Jaka jest różnica?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 87 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9421
Ruch wyciskania zza głowy jest nienaturalny i wpływa negatywnie na obręcz barkową. Jeżeli ciśniesz sprzed głowy ruch jest bardziej naturalny a przeciążenia w stawie barkowym są dużo mniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O, dzięki! To dla mnie bardzo ważne żeby te ćwiczenia nie obciążały zbytnio stawów, dlatego też zastanawiam się nad zmianą przysiadów na przednie. Co o tym myślisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 87 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9421
W przysiadzie zmiana położenia sztangi na przód ma się zupełnie inaczej niż w wyciskaniu. Naucz się najpierw siadać klasycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Ja bym dorzucił do treningu B wiosłowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 87 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9421
Nie koniecznie. U osoby początkującej prostowniki mogą oberwać zbyt mocno. Pracują ciężko przy MC a dodatkowo będą stabilizowały ciało w wykrokach i wyciskaniu sprzed głowy stojąc. Na początek plan jest "dobry". Jeżeli autor chciałby włączyć wiosłowanie to przy takim układzie proponował bym robić je zamiast podciągania w dniu A a podciąganie dać w dniu B.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
W sumie racja. Jakoś brakowało mi wiosłowania i zobaczyłem, że w planie A ma już podciąganie więc zaproponowałem w planie B. Nie zwróciłem uwagi, że tam MC jest, mea culpa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Równie dobrze może dać wiosłowanie zamiast podciągania w A, a podciąganie dać do B zamiast wykroków. Wszystkie wersje będą poprawne ale myślę, że nie trzeba nic zmieniać, w następnym planie doda wiosłowanie, będzie nowy bodziec do rozwoju pleców.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PPL 3x TYDZ

Następny temat

Dołączenie prasy do nóg do ławeczki.

WHEY premium