SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Witam.
Chciałbym prosić o ocenę planu Push Pull Legs, który stowrzyłem. Dotąd ćwiczyłem FBW, który był najprostszy jaki istnieje czyli fronty, podciąganie, dipsy+kilka serii wiosła i wyciskania. Jednak przez brak progresu w partiach typu łydki,łapy itp. pomyślałem o zmianie. Problem jest taki, że trenuję w domu i moje wyposażenie to gryf 180 cm, dwa krótkie i zaledwie 30 kg obciążenia. Łączę więc ćwiczenia kalisteniczne z obciążeniem.

Push
Dipsy z obciążeniem 4-5x10-12
Pompki z obciążeniem 4-5xok.15
Pompki z nogami wyżej 4-5xok.15
Wyciskanie żołnierskie 4-5x10-12
Unoszenie hantli bokiem 4-5x15-20
Wyciskanie francuskie hantli 6x12-16

Pull
Podciąganie na drążku z obciążeniem podchwyt 4-5x6-8 (pierwszą serię robię z największym obciążeniem ok.20kg i schodzę w dół co 5 kg)
Wiosło 2 hantlami
Wiosło sztangą
Wiosło 1 sztangą
Uginanie hantli 6x12-15
Ze względu na nie wielką ilość obciążenia staram się ruchy wykonywać powoli i dokładnie, zazwyczaj jest to około 20 powtórzeń 4-5serii.

Legs
Fronty 6x20 lub więcej zależy od dnia
Wykroki 5-6x10-12
Bułgary 5x10-15
Wspięcia 6-8x max

W podciąganiu i dipsach dokładam 2,5 kg co trening. W pozostałych ćwiczeniach podobnie, jednak ze względu na to, że to zaledwie 30 kg to staram się jak najbardziej skupić na technice żeby ten ciężar progresować w dłuższym odstępie czasu. Czy tego typu trening pozwoli mi na zbudowanie kilku kg masy mięśniowej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Kreatynę jakiej firmy byś nie wziął z bardziej znanych będzie dobrze. Allnutrition jest ok miałem niedawno i cena dobra

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Dodam, że w poniedziałek wykonałem trening pull i za bardzo nie czuję DOMSów, niby nie są one wyznacznikiem dobrego treningu ale jednak fajnie jak się pojawiają. W tej sytuacji zastanawiam się czy nie zwiększyć objętości albo ilości dni treningowych bo przy sprzęcie, który posiadam to chyba jedyny sposób?
Podpowie ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jak dla mnie ok tylko nie ma nic na hamstringi. Jakiś martwy z hantlami na prostych nogach można dodać i ewentualnie glute ham raise.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
shooto
Dodam, że w poniedziałek wykonałem trening pull i za bardzo nie czuję DOMSów, niby nie są one wyznacznikiem dobrego treningu ale jednak fajnie jak się pojawiają. W tej sytuacji zastanawiam się czy nie zwiększyć objętości albo ilości dni treningowych bo przy sprzęcie, który posiadam to chyba jedyny sposób?
Podpowie ktoś?


Nie ma się czym przejmować. Są partie na których nie zawsze czuć mikrouszkodzenia.

Ja na plecach mam je nie zawsze a to moja najlepsza grupa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Ok, dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Trenuję sobie tym planem, wszystko idzie elegancko tylko jest jeden problem z łapami. Po całym treningu pull przedramie ostro zmęczone i nie jestem w stanie przetrenować dobrze bicepsa. W treningu push jest lepiej i jakoś ten triceps idzie zmęczyć. I teraz się zastanawiam czy możnaby było zrobić osobny dzień dla łap? Plan pozostałby bez zmian, tylko bic+tric zrobiłbym w osobny dzień. Co o tym myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
shooto
Trenuję sobie tym planem, wszystko idzie elegancko tylko jest jeden problem z łapami. Po całym treningu pull przedramie ostro zmęczone i nie jestem w stanie przetrenować dobrze bicepsa. W treningu push jest lepiej i jakoś ten triceps idzie zmęczyć. I teraz się zastanawiam czy możnaby było zrobić osobny dzień dla łap? Plan pozostałby bez zmian, tylko bic+tric zrobiłbym w osobny dzień. Co o tym myślicie?


Nie ma sensu . Na biceps wystarczy jedno ćwiczenie , bo pracuje przy każdym ćwiczeniu na grzbiet. Ponadto to bardzo mały mięsień.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Trenuję nadal 3 razy w tygodniu planem z pierwszego postu. Progres od 22.08 do 22.10 to: ok.+1cm w łapie, klata ok.2cm, udo 1-2cm, łydka 0,5cm(słabo coś idzie), pas bez większych zmian może +1cm ale zależy od dnia, chociaż jakieś tam dwie kostki na górze się pojawiają.
Z ciężarem już się teraz bawię, skupiam się bardziej na technice i czuciu mięśnia bo od jakiś 2 tyg nie dało rady progresować. Teraz mimo ogarnięcia bardziej żarcia przyrosty jakby zwolniły i nie notuje większych zmian.
Pytanie czy cierpliwie ćwiczyć i czekać na przyrosty, czy jak progres zwolnił to czas na zmianę planu żeby obwody znowu ruszyły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Możesz wprowadzić jakieś lekkie zmiany w planie. A progres ok, łydkami się nie przejmuj bo to uparta partia.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Ok. To wskoczę teraz na wyższe zakresy pobawię się trochę ciężarem, zwolnię tempo, wczuję się bardziej w pracę mięśnia i za jakiś miesiąc znowu wskoczę na bardziej siłowy zakres. Może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Możesz po prostu zmienić zakresy powtórzeń. Tempo zostaw te same.
Ćwiczenia uzupełniające bądź ich wersje również mozna zmienić.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningu. Masa czy redukcja?

Następny temat

martwy ciąg a ból pleców

WHEY premium