SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dorzuć coś na dwugłowe i nogi muszą rosnąc.

Możlwie, że zbyt dużo oczekujesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Raczej nie, co prawda kształt się poprawił, ale przyrostu od października prawie w ogóle.
To dorzucić coś na dwójki i lecieć 2xtydzień tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Co myślicie o wyrzuceniu wiosłowania sztangą w dniu pleców i wrzucenie w to miejsce martwego? Powód jest taki, że nie jestem w stanie robić mc po siadach.

I czy normalnym jest, że po mc czuję pompę w dolnej części pleców? Na drugi dzień zakwas też tylko w dolnej części. Może być to spowodowane tym, że po prostu mięśnie w tej dolnej części mam słabsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Tak możesz wprowadzić taką zamianę nie każdemu martwy i przysiad odpowiada jednego dnia na treningu.

Odczucia masz dobre po martwym. To ćwiczenie angażuje całe ciało ale dolny odcinek grzbietu bardzo mocno. Mięśnie się wzmocnią to będzie mniej odczuwalne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Witam Panowie i wpadam z kolejnym pytaniem.
Czy nadmiar białka może powodować problemy gastryczne(wzdęcia, gazy itp.)?
Wychodzi mi ok.1,8 zwierzęcego, a po zsumowaniu wszystkiego ok.2,5-7.
Wczoraj zjadłem nieco mniej mięsa i więcej węgli i samopoczucie się poprawiło. Obciąć troszkę tego białka z mięcha i dorzucić węgli czy kombinować coś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Białko może powodować jakiś dyskomfort jeśli jest za dużo ewentualnie na coś innego masz nietolerancję.
Ale przy takich wartościach nie powinno być problemów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Wartości te podawane są w przybliżeniu bo nie mam wagi kuchennej, więc mogą być nieco wyższe.
U mnie białko zwierzęce to tylko kurczak(filet, udko itp.) plus czasem jajka lub od święta inne mięso. Raczej nic innego nie wprowadziłem co mogłoby wywołać nietolerancję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
W takim razie musisz spróbować i delikatnie obciąć białko i zobaczysz czy sytuacja będzie się powtarzać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2063 Napisanych postów 6135 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86669
Chyba przyszedł czas na zmianę planu. Progres już jest marny zarówno masowy jak i siłowy i nie ukrywam, że chciałbym wskoczyć już na coś innego. Nie powiem, że plan był zły bo sporo siły na nim zbudowałem, a i progres masowy też w miarę zadowalający ale wydaje mi się, że możnaby ułożyć coś nowego.

Myślę żeby wskoczyć teraz na push/pull 3 razy w tygodniu. Ułożyłem coś takiego:
PUSH
Przysiad tylny 5x8-10
OHP 5x5
Wyciskanie hantli skos górny 5x10-12
Wypychanie nóg na suwnicy 5x12-15
Łydki 6 serii
Triceps 4 serie

PULL
Wiosło sztangą 5-6x8-10
Uginanie nóg na maszynie 5x10-12
Wznosy boczne 5-6x8-10
Szrugsy 5x15
Podciąganie na drążku cc4xmax
Biceps 4 serie

Nie ma WL bo nie przepadam za tym ćwiczeniem, zamiast tego dałem skos hantlami.

Na razie dwie wersje na zmianę i powiedzmy za 2-3 miesiące dorzuciłbym po dwie wersje i wszedłbym na 4 dniowy.
Co o tym myślicie?


Edit: co do tych problemów gastrycznych, rzeczywiście obcięcie białka pomogło.



Zmieniony przez - shooto w dniu 2018-02-25 20:40:31
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Ogólnie plan bardzo fajny choć brakuje mi martwego ciągu w treningu pull. Możesz go wykonywać ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningu. Masa czy redukcja?

Następny temat

martwy ciąg a ból pleców

WHEY premium