SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu, split 4 dni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Siema, pykło 2 lata treningu to można w zaawansowanych napisać :).
Swój plan zawsze układam sam, od początku powoli zdobywając wiedzę , czytajac , obserwując swój organizm itp.

Proszę o rzeczową ocenę, czy ktoś uważa że coś odpuszczam lub przesadzam chętnie przyjme krytykę.

1. Nogi
Przysiady ze sztangą na plecach 4s 12/12/10/8 ( 2 x ATG , 2 X "normalny" dupa poniżej kolan) - plan jest nie zwiększac już cieżaru a zejść aktualnym maksem z "normala" do ATG
Wykroki chodzone (Mniej więcej z 20M przez siłownie , wychodzi +/- 15 wykroków na Noge) 3s
Wyprosty na Maszynie 2s 15/15/SS(schodzenie ciężarem co 2"oczka" od maksu do 7kg)
MCNPN 4s 12/12/12/12 , robione ze stepera , nie zbyt duży ciężar powolne ruchy by rozciągnąć dwójki
Uginanie na maszynie 3s , to ćwiczenie chce zmienić , na tej siłowni są niby nowe maszyny ale dźwignia jaką mam na tej maszynie powoduje że nie ważne czy 5 czy więcej kg idzie tak samo ciężko, + to obicie co powinno chronić nogi jest luźne, kręci się w okół własnej osi i obdziera mi łydki z włosów :P , myślałem nad uginaniem z hantlem ale sam sobie nie wsadze 40tki, a nie zawsze jest ktoś ogarnięty by mi to wsadzić między stopy, a większych hantli nie ma a tym to już też macham spokojnie .
Wspięcia na Palce na Smithcie na stepper Duży ciężar, 3-4 serie do maksa że nogi się same uginają.
2. Klatka + Barki
Płaska 3 serie 12/10/8
Wyciskanie Hantli skos dodatni 12/10/8
Ściąganie na Bramie 3 serie 12/10/8
Rozpiętki na skosie dodatnim z supinacją do wnętrza klatki 3s 12/10/8 (tak że na końcowej fazie ruchu zaciśniete palce dłoni skierowane mam w kierunku twarzy )

Wyciskanie Sztangi na stojąco z przed klatki 12/10/8
SS 15 x unoszenie hantli przód/15 X unoszenie na boki/ 15 x unoszenie w opadzie stojąc - mały cieżar, krótkie przerwy 2/4/6kg
Wyciskanie z za Karku siedząć na Smithcie 3 x 12/10//8 - Ze sztangą schodzę +/- do połowy wysokości głowy, nie totalnie do samych barków .

3.Plecy + Brzuch
MC siłowo , 3 serie 12/10(Rozgrzewka)/8/4/2-1(blisko maksa)
Podciąganie 3s Nachwyt/Neutral/Podchwyt - ile bozia da, a nie daje zbyt dużo :)
Sciąganie drążka wyciągu górnego 3s 8/8/6 Siłowo , na dobicie po podciąganiu
Wiosło sztangą 4s(2 nachwyt, 2 podchwyt a'la yates rows ) 12/10/10/8

Allahy 3 serie
Unoszenie prostych nóg leżąc na ławce na plecach tak że dupka wystaje 3 serie - coś jak by chcieć zrobić świece
Losowo coś na co mam ochotę 3 serie

4. Bic + Tric + Przedramie
Uginanie z hantlami z supinacją stojąc 12/10/8
Uginanie ze sztangą prostą, stojąc chwyt delikatnie szerszy niż barki 10/8/6
Uginanie na bramie stojąc 12/8/Maks

Skull Crushery na francuzie 12/10/Maks
Wyciskanie wąsko 12/10/Maks
Prostowanie Na wyciągu (krótki ruch w samych łokciach na prostym uchwycie) 12/10/Maks


Uginanie nadgarstków opartych o ławkę, na sztandze Maks/Maks/Maks
Uginanie nadgarstków ze sztangą za plecami stojąc Maks/Maks/Maks
Zwijanie linki stojąc (o ile mam linke ze sobą i prosty uchwyt jest wolny) Maks/Maks/Maks / Uginanie stojąc ze sztangą z przodu




Mam nadzieje że się rozczytacie i połapiecie w nie koniecznie profesjonalnych opisach ćwiczeń.
Cele Treningowe na obecną masówke:
Główne:
1. Pogłębienie do ATG obecnego Maksa z siadów
2. Siła w plecach (Siła w wiośle aktualnie w ostatniej serii to 100%Masy ciała , planuje dojść wyżej do tych 110-120%)
3. Rozwój tricepsu bo uważam że odstaje od bicepsu, siłowo i rozmiarowo.
Poboczne:
1. Poprawienie wycisku na płaskiej na około 115-120% Masy ciała.


Rozkład treningów
1: Klatka
2: DNT
3: Plecy
4: DNT
5: Bic
6: DNt
7: Nogi

Tak to niestety wygląda z uwagi na moją pracę zawodową i inne obowiązki życiowe. Cięzko mi to było jakoś inaczej ustalić. Klatka dzień po nogach to chyba jedyne wyjście, bo pleców bym nie zrobił ew. Biceps + Triceps ale wtedy to już by mogło kolidować z klatką i plecami bo mógł by być zbyt krótki odstęp czasu. A tak to w miare daje radę z regeneracją i zakwasami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
To daj jeszcze kompletną ankietę działu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Wlasnie chciałem edytowac bo wiedziałem o czym zapomniałem , i odpisałeś ..
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Vaadeer
PŁEĆ: Mężcyzna
WIEK: 22
WZROST: 186
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 25 miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 88
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: TBD (pisze z pracy, nie wszystkie pamiętam)
OBWÓD RAMIENIA: 39,5-40
OBWÓD ŁYDKI: 44
OBWÓD UDA: 67-68 (Takie geny, z 4-5cm Fatu )
OBWÓD BIODER: Około 88
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 114
OBWÓD BARKÓW: TBD
OBWÓD NADGARSTKA: TBD
OBWÓD KOSTKI U NOGI: TBD

Lepszy obraz moga dać zdjęcia : https://www.sfd.pl/Vaadeer_przemiana,_rok_stażu.-t958956.html

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - 140 x 8 , 120 x 10 105 x 8 ATG
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - 160 x 1 , 140 x 4-5 , 100 x 10 - Głownie chwyt mi puszcza przy większej ilości powtórzen
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: [cięzar X powtórzenia] - 105 x 1 , 80 x 10 , 75 x 12
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ : [cięzar X powtórzenia] - 90 x 8 (Podchwyt/Yates) 70 x 10 Nachwyt ,
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - Stojąc z przodu 45 x 8(Bez wybica z nóg), 70 x 6 za karku siedząc

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] : Ogólnie to sprecyzowanego czasu nie mam, takie when it's done

MASA JAKOŚCIOWA/ MASA AGRESYWNA/ REDUKCJA JAKOŚCIOWA/ REDUKCJA AGRESYWNA/ SIŁA KULTURYSTYCZNA / REGENERACJA / GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH :

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : Od Stycznia, powolna redukcja na FBW , poprzednie 3tyg lekkie roztrenowanie i odpuszczenie diety


****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK


INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: 4200
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2,5
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: ~1
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: 6-7

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START: ~3000
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START: 2
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START: 1,2-1,5
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START: 3-4

Kalorie aktualnie nisko bo wychodze z redukcji i nie chce się zalac jak zwykle, na razie nie jest źle powoli zwiększam kcl.
****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: Nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Tak
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: Tak



Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-07-14 12:08:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Moja odpowiedź będzie standardowa - 3 czy 4 serie podstawowego ćwiczenia na daną partię mięśniową - to w przypadku naturalnie ćwiczącej zaawansowanej osoby za mało. Ciebie troszkę broni fakt, że masz jednak niedługi staż i pewnie na początek będzie też szło coś tam.

Na dwugłowe uda daj zbieranie grzybków - tylko że nogę trenowaną postaw na jakimś podwyższeniu - mogą być np. dwa ułożone na sobie talerze olimpijskie 20-25 kg.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-07-14 14:38:39

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
nightingal
Moja odpowiedź będzie standardowa - 3 czy 4 serie podstawowego ćwiczenia na daną partię mięśniową - to w przypadku naturalnie ćwiczącej zaawansowanej osoby za mało. Ciebie troszkę broni fakt, że masz jednak niedługi staż i pewnie na początek będzie też szło coś tam.
Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-07-14 14:38:39


No to mnie zaskoczyłeś. Zazwyczaj to się mówi właśnie by przy naturalach opierać się o wolne ciężary i podstawowe ćwiczenia i aby nie przesadzać z ilością serii bo można się przetrenować.

Co do Nóg to nie planuje tutaj nic dodawać, spróbuje to zbieranie grzybków i ew żuraw jak obczaje miejsce na siłowni gdzie mógłbym przyblokować stopy bo,genetyka jest jaka jest nogi rosną równomiernie w mięsień i tłuszcz i tutaj musze się dość kontrolować zarówno z jakością posiłków jak i ilością KCL, bo głownie łapie tam fat,

Co do pleców to myślałem o dodaniu jeszcze jednego ćwiczenia, jakiejś może izolacji np przyciąganie wyciągu do klatki siedząc ? Czy lepiej np Wiosłowanie hantlem , tutaj powiem otwarcie że technika u mnie leży nie robie tego ćwiczenia bo go zwyczajnie nie czuje, a ciągnąć ręką to bez sensu ale widocznie trzeba będzie popracować nad czuciem.

Co do Klatki , ogólnie to mi te cycki rosną, może siła nie urywa dupy i tutaj nie wiem czy polecałbyś wpleść dodatkowe ćwiczenie ?(Wyciskanie na ujemnej ? , Dipsy ? )
A co do barków to planuje skupic się bardziej na bokach/tyle bo sam przedni akton wydaje mi się ok , a i tak często miewam bóle przedniego aktonu barków (stałe przeciążenie?)


Co do Bicepsa to tutaj nie nażekam, nie wiem czy w tricepsie pozostać przy 3 ćw, czy skoro mi odstaje (albo tak mi sie wydaje) dorzucić jakieś 4te ćwiczenie?

Z góry dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
3-4 s. to niemożliwe abyś się nawet dobrze zmęczył- to taka rozgrzewka lub półtrening- no chyba, żeby było w 20-tu powt. to co innego...

to, ze w tłuszcz Ci idą nogi[także] to wina diety, po części może to być też wina niedostatecznego treningu, więc nie szczędziłbym jednak zbytnio tego co powiedziano powyżej, a także ew. ćwiczeń dodatkowych bo mała -akurat tę brakującą- cegiełkę do kształtu i jakości mięśni mogą dokładać.

za bardzo kombinujesz z tymi wiosłowaniami- mogłoby być tak jak napisałeś lecz po dwie serie podchwytem i doriana to za mało- co najmniej po cztery... wracając zaś do owej techniki wykonania hantlą- czuć go w znaczeniu o którym zapewne myślisz nie będziesz za bardzo, podobnie jak doriana bo one cechuje praca innych mieśni i dość duże obciążenia, inaczej jest z podchwytem, jeśli tutaj nie czujesz nabrzmiałych najszerszych to byłoby to bardzo niepokojące...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-07-14 21:08:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Czyli co do pleców, zmienić 4s wiosła na 4s nachwyt + 4s podchwyt ew 3s nachwyt , 3s podchwyt , 3s końcem sztangi . ? Na koniec dorzucić jeszcze izolacje w stylu przyciąganie wyciągu do klatki siedząc ?

Co do klatki , to jakies sugestie/propozycje jakie ćwiczenie dodać ? Czy po prostu zwiekszyć ilośc serii do 4rech ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Nie musisz dokładać nie wiadomo ile ćwiczeń na grzbiet możesz mieć 3-4 ale daj tych serii więcej

W plecach martwego daj spokojnie 6 serii jak masz drążek to trzymaj się jednej wersji nachwyt w 4 seriach i dość, w wiosłowaniu podobnie daj nachwyt i też z 5 serii i przy nim pozostań do końca mikrocyklu. Na koniec możesz dać wiosło jednorącz i grzbiet zrobiony jak należy.

W klacie tak samo daj poziomą z 6 serii, skos z 5 i na koniec krzyżowanie linek wyciagu high/high i high/low i klata gotowa

Zaawansowany objętością 3-4 serii to zaczyna trenowanie w poszczególnych ćwiczeniach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Ok , dzięki za info , co do zmiany chwytu przy podciąganiu to jechałem ostatnią redukcje FBW 4serie nachwytem i teraz postanowiłem dla odmiany popróbować innych chwytów . Co do reszty to zwiększe objętość w tych wiosłach , osobiście lubie Yates rows z uwagi na zdecydowanie wiekszy ciężar który można zastosować( ale i łatwo o naderwanie bicka więc może i lepiej odpuścić) .

Z odpowiedzi dzięki, sogi lecą jak wejdą.

Co do odkładania tłuszczu na udach, to fakt sam przyrost tłuszczu spowodowany jest zbyt dużą podażą kalorii/słabej jakości posiłków i ja o tym doskonale wiem bo tak jak trzymałem się idealnie przez prawie całą zeszłą masówke to wszystko zepsułem w 1 miesiąc śmieciowego żarcia (pomijajac aspekt dlaczego tak się stało) . No ale gen jest jaki jest i tak jak by ten tłuszcz odkładał by się na rękach/klatce/plecach to by się miało jakiś wygląd zalanego niedźwiedzia, a tak to jest wygląd zalanego Konia :).

Dzięki panowie , a co do samych barków mam jeszcze pytanie, Lepiej zostawic wyciskanie sztangi stojąc (Military Press) które robiłem też w FBW na poprzedniej redukcji , czy może lepiej pójść w strone Push Pressów i robić to na większym ciężarze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Zasada jest prosta jeśli w ćwiczeniu statycznym ustaje progres ciężarowy wówczas możesz dołożyć leg drive. Natomiast jeśli w military ciężar cały czas idzie do przodu to nie zmieniaj

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - ocena?

Następny temat

pomoc w obiasnieniu treningu

WHEY premium