SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu+ czym zastąpić martwy ciąg?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Płeć :M

Wiek :20

Waga :74-75

Wzrost :183

Cel treningowy :siła, masa

Staż treningowy na siłowni : 2 lata "ćwiczenia", a może 0,5 roku ćwiczenia

Uprawiane inne sporty : jazda rowerem

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : dodatni bilans(chyba)

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy :omega 3, d3+k2, wit.C, wpc

Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): MC ~120kgx1, Przysiad 115kgx1, Ławka 70kgx5, Fronty 100kgx1(był jeszcze zapas)

Witam, proszę o ocenę planu oraz to czym mogę w dniach z martwym ciągiem zastąpić to ćwiczenie na jakieś inne. Jest to spowodowane jakimiś problemami z pośladkiem/dwugłowym, które trochę przeszkadza w tym ćwiczeniu. Martwy będę wrzucał raz na tydzień/dwa tygodnie, aby zachować ruch.

FBW 1:
A.Snatch 5x3-5
B. DL 4x6-8
C. Overhead barbell lunge 4x8-10
D. Bench dumbell press 4x8-10
E. Landmine row 4x8-10
F1. Plank 3xmax
F2. Close-grip bench press 3x10-12

FBW 2:
A.Split jerk 5x3-5
B.Squat 4x6-8
C.Hip thrust 4x8-10
D1.Dip 4x6-8
D2. Pull-up 4x5-8
E. Dumbell Snatch 4x8-10
F.Front rack carry 3x

FBW 3:
A.Front Squat 6x4-6
B.Sumo DL 5x4-6
C1. Bench press 3x8-10
C2. Dumbell row 3x8-10
D1. Incline chest machine 3x10-12
D2. Back machine(ściąganie- ruch przypominający podciąganie) 3x10-12
E1.Dumbell latteral raise 3x10-12
E2.Woodchopper 3x10-12
F. One-handed farmer's walk 3x

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
ok, dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi. A jak oceniasz plan Ronnie, coś do zmiany czy może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645
Jak dla mnie plan całkiem fajny pod warunkiem, że potrafisz wszystkie ćwiczenia wykonać poprawnie technicznie.Bo plan mimo iż niepozorny jest dość ciężki przede wszystkim pod względem technicznym.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Z tym rwaniem mam problemy czasem, bo nie zawsze mam sztangę blisko ciała, split jerk podobno robię dobrze- tak przynajmniej kolega z siłowni mi mówił. Reszta myślę, że dobrze, tylko ten martwy przez tą nieszczęsną kontuzję być może trochę kuleje. Co byś polecał właśnie na wymianę tego martwego ciągu, najlepsze byłyby przysiady, ale nijak pasują(ewentualnie w FBW 1 mogły by być, ale staram się ćwiczyć systemem 2on 1off i wychodziło by mi czasem, że robiłbym tylni siad dzień pod dniu). W przypadku ćwiczenia "Dumbell snatch" to wygląda tak, że hantel leży na ziemi, łapię go 1 ręką(robię założoną ilość powt. i zmieniam rękę) i robię ruch podobny do rwania z wyjątkiem tego, że nie schodzę do przysiadu, a kończę na prostych nogach z wyprostowaną daną ręką.


Zmieniony przez - Begjee w dniu 2017-12-11 19:54:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Masz ławkę rzymską, jak tak to mozesz robić wyprosty tułowia.

Ale jak jakieś ćwiczenie Ci nie służy to ja bym go nie robił i nie szukał jakiegoś zamiennika

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645
Begjee
Z tym rwaniem mam problemy czasem, bo nie zawsze mam sztangę blisko ciała, split jerk podobno robię dobrze- tak przynajmniej kolega z siłowni mi mówił. Reszta myślę, że dobrze, tylko ten martwy przez tą nieszczęsną kontuzję być może trochę kuleje. Co byś polecał właśnie na wymianę tego martwego ciągu, najlepsze byłyby przysiady, ale nijak pasują(ewentualnie w FBW 1 mogły by być, ale staram się ćwiczyć systemem 2on 1off i wychodziło by mi czasem, że robiłbym tylni siad dzień pod dniu). W przypadku ćwiczenia "Dumbell snatch" to wygląda tak, że hantel leży na ziemi, łapię go 1 ręką(robię założoną ilość powt. i zmieniam rękę) i robię ruch podobny do rwania z wyjątkiem tego, że nie schodzę do przysiadu, a kończę na prostych nogach z wyprostowaną daną ręką.



Zmieniony przez - Begjee w dniu 2017-12-11 19:54:38


Jeśli kolega ma doświadczenie w bojach olimpijskich to jak najbardziej. Nie musisz tam czegoś na siłę dokładać zamiast tego martwego ciągu choćby samo rwanie załatwi Ci sprawę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Ok, a w dniu FBW 3 czym mogę zastąpić MC sumo? Myślałem nad żurawiem+coś jeszcze. Przysiad bułgarski? Nie była by to za duża objętość na nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645
Martwy ciąg jest ćwiczeniem kompleksowym ćwiczy całe ciało więc nie ma jako tako zamiennika do niego podobnie jak do przysiadu. Jeśli chcesz zaatakować tył uda to żuraw jest dobrym wyborem, a do czwórek bułgar się sprawdzi jednak w nim też mocno pracuje pośladek i tył uda.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
żurasw bułgarski to nie to samo, żurawia byś mogł dać jakbys robił mc na prostych nogach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
wiem, chodzi mi o wrzucenie tych 2 ćwiczeń zamiast martwego przecież
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Begjee
Ok, a w dniu FBW 3 czym mogę zastąpić MC sumo? Myślałem nad żurawiem+coś jeszcze. Przysiad bułgarski? Nie była by to za duża objętość na nogi?


Żuraw jednak trochę inne partie stymuluje.

Wszystko zależy od Twojego celu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645
Begjee
wiem, chodzi mi o wrzucenie tych 2 ćwiczeń zamiast martwego przecież


Możesz tak robić ale regularnie trzeba wprowadzić inne ćwiczenia żeby inaczej zaatakować konkretne rejony, ale nie da się zamienić dwóch najważniejszych ćwiczeń przysiadu i martwego ciągu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena FBW

Następny temat

Trening na redukcji

WHEY premium